moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Pokoju i spokoju, żołnierze!

Kwestie odpowiedzialności za bezpieczeństwo Polski są ponad wszelkimi podziałami politycznymi – podkreślali prezydent Andrzej Duda i wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz podczas wspólnego świątecznego spotkania z żołnierzami. Zwierzchnik sił zbrojnych i szef MON-u złożyli wojskowym oraz pracownikom sił zbrojnych życzenia wielkanocne.

– Życzę nam wszystkim, aby polski żołnierz nie musiał walczyć i nigdy podnosić broni, poza ćwiczeniami. Abyśmy byli bezpieczni dzięki skutecznej służbie naszych żołnierzy – mówił prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w 1 Bazie Lotnictwa Transportowego. W Warszawie odbyło się wspólne spotkanie wielkanocne zwierzchnika sił zbrojnych i kierownictwa resortu obrony z żołnierzami oraz pracownikami wojska. Prezydent podkreślał, że kwestie odpowiedzialności za bezpieczeństwo Polski są ponad podziałami politycznymi. – Z dużą satysfakcją przyjmuję fakt, że bez względu na barwy polityczne realizowany jest proces wzmacniania Wojska Polskiego – powiedział Andrzej Duda.

Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy dla uczczenia pamięci dwóch saperów z 5 Pułku Chemicznego, którzy zginęli dziś na poligonie w Solarni w powiecie lublinieckim. – Służba w armii to szczególne zadanie, jakie człowiek na siebie przyjmuje, dzisiaj po raz kolejny zobaczyliśmy, że wiąże się ona z ogromnym wymiarem ryzyka – mówił prezydent. – Dlatego tak wielkim szacunkiem darzę żołnierzy oraz ich najbliższych i dziękuję za służbę o tak wielkim znaczeniu dla bezpieczeństwa Polski i obywateli – zaznaczył.

REKLAMA

Wyrazy współczucia dla rodziny żołnierzy przekazał także Władysław Kosiniak-Kamysz, wicepremier i minister obrony. – To wyraz wspólnoty nas wszystkich, całej rodziny wojskowej, wszystkich pracowników wojska i wszystkich Polaków, którzy pochylają głowy nad dwójką żołnierzy, którzy ponieśli śmierć pełniąc swoje obowiązki – mówił szef MON-u. Zaznaczył, że rodziny wojskowych zostały otoczone opieką, także psychologiczną, a okoliczności wypadku zostaną wyjaśnione i jeśli trzeba wyciągnięte konsekwencje.

Podczas spotkania świątecznego wicepremier zapowiedział wprowadzenie karty wojskowej rodziny, która zapewni różnego rodzaju wsparcie i benefity dla żołnierzy i ich najbliższych.


Film: Dominika Celińska, Anna Dąbrowska / ZbrojnaTV

Władysław Kosiniak-Kamysz mówiąc o trudnej służbie, nawiązał do zmian w siłach zbrojnych. – Po to się zbroimy, po to trwa transformacja, kupujemy sprzęt wojskowy i podnosimy jakość szkolenia, żeby polska armia była silniejsza – przypominał. Jednocześnie podziękował wszystkim, którzy służą w Wojsku Polskim. – Dziękuję także żołnierzom służącym poza granicami kraju oraz tym, którzy wspierają Straż Graniczną – mówił wicepremier. Swoje podziękowania skierował również do pracowników wojska, których praca, jak przyznał, często jest trudna i nie zawsze widoczna. – Wolność i pokój potrzebują siły, siły sojuszy, naszej ojczyzny i wojska – mówił wicepremier, który także zapewnił, że w sprawach bezpieczeństwa politycy mówią jednym głosem.

Minister obrony przyznał, że dziś, gdy za wschodnią granicą Polski trwa wojna, szczególnego znaczenia nabierają słowa o pokoju. – Życzę Wam pokoju i spokoju, siły oraz odwagi na czas świąt, ale przede wszystkim na każdy dzień, który po tych świętach nastąpi – zakończył Władysław Kosiniak-Kamysz.

Dzięki wideokonferencji życzenia usłyszeli także żołnierze polskich kontyngentów wojskowych oraz ci, którzy swoją służbę pełnią na granicy Polski z Białorusią.

Anna Dąbrowska

autor zdjęć: Marek Borawski / KPRP, Krzysztof Niedziela / MON

dodaj komentarz

komentarze


Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
 
Naukowcy z MIIWŚ szukają szczątków westerplatczyków
Patrioty i F-16 dla Ukrainy. Trwa szczyt NATO
Sukces lekkoatletów CWZS-u w Paryżu
Czujemy się tu jak w rodzinie
Katastrofa M-346. Nie żyje pilot Bielika
Medalowe żniwa pływaków i florecistek CWZS-u
Ostatnia niedziela…
Jak usprawnić działania służb na granicy
Formoza. Za kulisami
By żołnierze mogli służyć bezpiecznie
Włoskie Eurofightery na polskim niebie
X ŚWIĘTO STRZELCA KONNEGO.
Walka – tak, ale tylko polityczna
Za zdrowie utracone na służbie
Olimp gotowy na igrzyska!
Serwis bliżej domu
Roczny dyżur spadochroniarzy
Wodne szkolenie wielkopolskich terytorialsów
Feniks – następca Mangusty?
Śmierć przyszła po wojnie
„Oczko” wojskowych lekkoatletów
Trzy miecze, czyli międzynarodowy sprawdzian
Lato pod wodą
Krzyżacka klęska na polach grunwaldzkich
Szczyt NATO w Waszyngtonie: Ukraina o krok bliżej Sojuszu
Polsko-litewskie konsultacje
The Suwałki Gap in the Game
Szkolenie do walk w mieście
Mark Rutte pokieruje NATO
RBN przed szczytem NATO
Na ratunek… komandos
Bezpieczeństwo granicy jest również sprawą Sojuszu
Wojskowa odprawa przed szczytem Sojuszu
Polski Kontyngent Wojskowy Olimp w Paryżu
Specjalsi zakończyli dyżur w SON-ie
Szkolenie na miarę czasów
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Oczy na Kijów
Pancerny sznyt
Spędź wakacje z wojskiem!
Prezydent Zełenski w Warszawie
Rusza operacja „Bezpieczne Podlasie”
Pancerniacy trenują cywilów
Spotkanie z żołnierzami przed szczytem NATO
Jack-S, czyli eksportowy Pirat
Niepokonana reprezentacja Czarnej Dywizji
Zabezpieczenie techniczne 1 Pułku Czołgów w 1920
Terytorialsi w gotowości do pomocy
Szczyt NATO: wzmacniamy wschodnią flankę
Szpital u „Troski”
Incydent przy granicy. MON chce specjalnego nadzoru nad śledztwem
Sportowa rywalizacja weteranów misji
Spadochroniarze na warcie w UE
Szczyt NATO, czyli siła w Sojuszu
Powstanie polsko-koreańskie konsorcjum
Unowocześnione Rosomaki dla wojska

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO