moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Zmiany w zarządzie PGZ-etu

Rada Nadzorcza Polskiej Grupy Zbrojeniowej SA odwołała dotychczasowy zarząd spółki. Jednocześnie postanowiono, że do czasu wyłonienia w konkursie nowego prezesa PGZ-etu obowiązki na tym stanowisku będzie pełnić prof. Tomasz Siemiątkowski, wiceprzewodniczący rady nadzorczej.

Rada Nadzorcza PGZ SA odwołała wczoraj ze stanowiska prezesa holdingu Sebastiana Chwałka, jego zastępcę Krzysztofa Solę oraz członków zarządu Jakuba Roszkowskiego oraz Marcina Wierzchowskiego.

Nowy zarząd nie został jeszcze wyłoniony. „Do czasowego pełnienia obowiązków prezesa zarządu spółki, na okres nie dłuższy niż trzy miesiące, rada nadzorcza delegowała prof. Tomasza Siemiątkowskiego” – czytamy w komunikacie Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

To ciąg dalszy zmian we władzach zbrojeniowego holdingu. W ubiegłym tygodniu na wniosek Skarbu Państwa Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PGZ odwołało dotychczasową radę nadzorczą i powołało nową. W jej skład weszli Jakub Goździkowski, Tomasz Kołodziej, Artur Kołosowski, Zbigniew Leciejewski i prof. Tomasz Siemiątkowski.

Wówczas nie wskazano jednak władz nowej rady. O ich wyborze poinformowano wczoraj. Przewodniczącym rady nadzorczej został Artur Kołosowski, wiceprzewodniczącym prof. Tomasz Siemiątkowski, a sekretarzem Jakub Goździkowski.

Wiceszef rady będzie pełnił jednocześnie funkcję prezesa holdingu do czasu aż zostanie wybrany w konkursie nowy zarząd spółki. Specjalizujący się w prawie handlowym prof. Siemiątkowski był już w przeszłości związany z PGZ-etem. W latach 2013–2017 pełnił funkcję przewodniczącego rady nadzorczej spółki.

Polska Grupa Zbrojeniowa to jeden z największych holdingów obronnych w Europie. Tworzy ją kilkadziesiąt spółek podzielonych na domeny branżowe.

Krzysztof Wilewski

autor zdjęć: PGZ

dodaj komentarz

komentarze


Amunicja do granatników z Niewiadowa
Partnerstwo Polski i Litwy
„Bezpieczny Bałtyk” czeka na podpis prezydenta
Żandarmi na strzelnicy taktycznej
PKW „Noteć” – koniec misji
Ratować w chaosie. Medycy szkoleni jak na wojnie
Nowi dowódcy w Wojsku Polskim
Waiting for the F-35
Robo-pies wojskowych kryminalistyków
Trump chce Grenlandii i… negocjacji
Sojusz ćwiczy szybką odpowiedź
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Amerykanie nieugięci w sprawie Grenlandii
Polscy panczeniści rozbili medalowy bank ME
Udane starty biatlonistów CWZS-u w krajowym czempionacie
Badania i leki dla Libańczyków od żołnierzy z PKW UNIFIL
Jak zbudować armię przyszłości
Premier wojenny
Polski oficer na czele zespołu okrętów NATO
Medale na lodzie i śniegu
W cieniu dumy floty
Ekstremalnie ważny cel
Rada Pokoju Trumpa rusza bez Polski
Polski oficer dowodzi zespołem NATO
Polskie „Delty” prawie w komplecie
Medyczny impas
Projekt ustawy o aneksji Grenlandii w Kongresie USA
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Wojskowy triumf na Gali Sportu
To nie mogło się udać, ale…
Experience It Yourself
Pucharowy medal na desce
Co nowego w przepisach?
ORP „Garland” w konwoju śmierci
Po co Stanom Zjednoczonym Grenlandia?
Trójkąt Warszawa–Bukareszt–Ankara
Psy gryzące, tropiące i do detekcji
Piątka z czwartego wozu
Utraceni, lecz nie zapomniani
FORT Kraków otwarty
Więcej niż alert: Jak państwo reaguje na zagrożenia terrorystyczne?
Dyrygent w mundurze
Co dalej z Tarczą Wschód?
Kierunek Rumunia
Hołd dla gen. Skrzypczaka
Polskie MiG-i dla Ukrainy
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Miliardy na rozwój fabryki w Niepołomicach
Maj polskich żywych torped
Ministrowie obrony Polski i Łotwy o strategicznej współpracy
Chińskie auta nawet nie zaparkują w pobliżu wojska
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Więcej mocy dla Orki
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Niemiecka koncepcja wsparcia Polski
US Army wzmacnia obecność w Niemczech
Człowiek, który sprzedał ciszę
Good Morning, Orka!
O bezpieczeństwie u prezydenta
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
„Ghost Hunt” w zimowej scenerii
Snajperzy WOT-u szkolili się w Beskidzie Wyspowym
Amerykański szogun

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO