moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Śmiertelny wypadek żołnierza

W Szczecinie, niedaleko strzelnicy wojskowej doszło do nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego zginął żołnierz 12 Brygady Zmechanizowanej. Jak poinformowało wojsko, sprawcą jest osoba trzecia. Okoliczności tragicznego zdarzenia bada Prokuratura Rejonowa w Szczecinie.

Informację o śmierci żołnierza potwierdził w rozmowie z „Polska Zbrojną” kpt. Grzegorz Pietrakowski, zastępca prokuratora rejonowego do spraw wojskowych.

Do tragicznego zdarzenia, w wyniku którego zginął żołnierz 12 Brygady Zmechanizowanej doszło w środę wieczorem nieopodal strzelnicy wojskowej w Szczecinie. Okoliczności tragedii nie są znane.

Major Błażej Łukaszewski, oficer prasowy 12 Dywizji Zmechanizowanej, poinformował w komunikacie, że „15 listopada br. około godziny 20.45 na pasie ćwiczeń taktycznych Krzekowo doszło do nieszczęśliwego wypadku, spowodowanego przez osobę trzecią, w wyniku którego śmierć poniósł żołnierz 12 Brygady Zmechanizowanej”. Oficer zaznaczył, że czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia prowadzi Prokuratura Rejonowa w Szczecinie.

Po południu do sprawy odniósł się prokurator Piotr Wieczorkiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – Dotychczas w śledztwie przeprowadzono szereg czynności procesowych pod nadzorem prokuratora, w tym na miejscu zdarzenia – powiedział w rozmowie z „Polską Zbrojną”. Podkreślił, iż „w dalszym toku śledztwa konieczne jest ustalenie wszelkich okoliczności dotyczących przebiegu zdarzenia w związku z czym planowane są dalsze czynności procesowe”. – Niezbędne będzie uzyskanie opinii biegłych różnych specjalności, w szczególności w zakresie balistyki i medycyny sądowej. Opinie tę będą mogły być sporządzone po przeprowadzonej sekcji zwłok pokrzywdzonego, które zaplanowano na dzień jutrzejszy – zaznaczył.

Postępowanie jest prowadzone w zakresie spowodowania śmierci pokrzywdzonego żołnierza. Prokurator nie potwierdził jednak pojawiających się w mediach informacji, iż do wypadku doszło w trakcie polowania, jakie miało się odbywać w okolicy miejsca zdarzenia ani że w związku ze sprawą zatrzymano już dwie osoby. – Badamy różne wersje śledcze – zaznaczył. – Z uwagi na dobro postepowania na obecnym etapie nie są udzielane bliższe informacje o jego przebiegu i wynikach – podkreślił.

MM

autor zdjęć: 12 BZ

dodaj komentarz

komentarze


Olimpijska pływaczka trenowała jak wojskowy pilot
Łódź centrum serwisowym Apache’y
Z prądem i pod prąd
Walka, entuzjazm i nadzieja
SMS-y ostrzegą o zagrożeniu z powietrza
Nocna próba na Wisłostradzie
Coraz więcej Alpha Scramble
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Wzmocnienie krajowej produkcji amunicji 155 mm
Wicher ochrzczony, jutro stanie na wodzie
PKW Irak zostaje w Jordanii
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Zapraszamy na defiladę
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Medale żołnierzy w kajakarstwie i spadochroniarstwie
W Sejmie o rosyjskim pocisku
„Wicher" wkrótce na wodzie
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Szkolenia na pomostówkę
Próba przed morską paradą
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Młodzi medycy na poligonie
PGZ o koalicji antybalistycznej
Flanka pod strażą
Śmigłowiec przyszłości dla NATO
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Szachownica na Wisłostradzie
Gorący lipiec PKW Łotwa
Powietrzna defilada
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Jak powstają polskie fregaty. Kulisy budowy Miecznika
„Wicher” na wodzie
Wsparcie ma znaczenie
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Rosną inwestycje w rozwój wojsk obrony cyberprzestrzeni
Godzina „W” – sierpniowa rapsodia
Azjatycka szansa
Wicher na morzu
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Nowi generałowie na święto wojska
Generał w niewoli
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Z ORP „Błyskawica” na trasę Tour de Pologne
Legion Medyczny na poligonie
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Cyfrowa tarcza F-16
Odnaleziono „Roja”
Czworo medalistów mistrzostw Europy w żołnierskich mundurach
MON i MSZ o szczycie NATO
Szer. Karbownik mistrzynią świata juniorów
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Pięć medali młodych strzelców „armii mistrzów”
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Bataliony przyszłości
Abordaż z polskim wsparciem
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Kolejne ofiary zbrodni wołyńskiej odnalezione
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Zapraszamy na Święto Wojska Polskiego
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Bitwa Warszawska, dzień pierwszy: Armia Czerwona w natarciu
Medale dla żołnierzy i pracowników wojska
Fallschirmjäger przeciwko Polsce

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO