moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

PGZ rozbudowuje kompetencje

Pierwszego dnia targów przemysłu obronnego Polska Grupa Zbrojeniowa podpisała kilka strategicznych umów o współpracy. Dotyczą one serwisu i naprawy samolotów FA-50, produkcji amunicji wielkokalibrowej i pocisków do wyrzutni K239 Chunmoo, opracowania mikrosatelitów radarowych oraz kooperacji przy serwisie i dystrybucji kluczowych podzespołów układu napędowego do pojazdów.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach to m.in. niepowtarzalna okazja do spotkań i negocjacji biznesowych. Część z nich jest formalizowana różnego typu porozumieniami i umowami o współpracy. Od lat liderem na tym polu jest Polska Grupa Zbrojeniowa, która dostosowując się do oczekiwań wojska, systematycznie zwiększa swoje możliwości. Tym razem przedstawiciele holdingu podpisali w Kielcach kilka porozumień z firmami z Korei Południowej, Stanów Zjednoczonych i Finlandii.

Z azjatyckim partnerem zawarto cały pakiet umów. I tak, porozumienie z Korea Aerospace Industries przewiduje, że PGZ będzie współpracować z producentem samolotów FA-50 w zakresie serwisu i napraw kupionych przez SZRP maszyn. Umowa z koreańską firmą POONGSAN zakłada kooperację w zakresie produkcji amunicji wielkokalibrowej, a z Hanwha Aerospace dotyczy uruchomienia w spółkach Grupy produkcji rakiet systemu K239 Chunmoo.

Z inną domeną wojskową związana jest umowa z fińską firmą ICEYE. Celem jest w tym przypadku wspólne przygotowanie dla Sił Zbrojnych RP konstelacji satelitów radarowych wraz ze stacjonarną i mobilną stacją naziemną.

Porozumienie z amerykańskim koncernem Allison Transmission przewiduje z kolei powołanie w Polsce centrum serwisowego produkowanych przez firmę z USA skrzyni biegów.

Krzysztof Wilewski

autor zdjęć: Maciej Chilczuk, PGZ

dodaj komentarz

komentarze


Równanie z „Iksem”
Polsko-estońska współpraca
F-35 Husarz lada moment w Polsce! Latający multitool
Koniec odliczania, wielki dzień Wojska Polskiego
Trump: dodatkowe 5 tys. żołnierzy do Polski
Strzelnice w Świętoszowie na nowo
Będą rozmowy w sprawie wojsk US Army w Polsce
Symbol skupiający wiele znaczeń
Czerwieńsze będą…
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
NATO i USA o Iranie
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Polskie F-16 wróciły z Grecji
Czy amunicja do Patriotów powstanie w Polsce?
Bez zmian w emeryturach
Polski wkład w San
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Nowe centrum badawcze w Jaśle
Od cyberkursu po mundurówkę
Wypadek w PKW UNIFIL
Tatuaże pod mundurem
Generał z cienia
Wojsko szuka specjalistów. Sprawdź, czy masz kwalifikacje
Bieg ku pamięci bohaterów
Kilometry pamięci: motocykliści w hołdzie kolegom
WAT wzmacnia „opelotkę”
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Ryś w boksie
Husarze już w Polsce!
Oddawanie krwi to cichy akt odwagi
„Wulkan” w programie „Ratownik”
Desant na Odrze
Groźny incydent w Libanie
Szef MON-u: Nie ma decyzji o redukcji sił USA w Polsce
Początek wielkiej historii
Ochrona lasu dla obronności
Witajcie w domu, Husarze!
Nie tylko USA, również Kanada. Współpraca transatlantycka Polski
Marsz prawdę ci powie
Nowe miny przeciwpiechotne dla polskiego wojska
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
„Burza” na horyzoncie
Syndrom Karbali
Biało-czerwona na Monte Cassino
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Czekamy na F-35
Roboty saperskie bez tajemnic
Polsko-kanadyjska współpraca
Huta Częstochowa bliżej wojska
Adaptacja i realizm
Poznaj tajemnice Husarza
Odbić farmę z rąk przeciwnika
Szef MON-u o obecności wojsk USA: reorganizacja, nie redukcja
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Śladami „Rudego 102”, czyli jak Żagań stał się planem filmowym?
Sprawdzian dla zawiszaków
Sprawdzian na Bornholmie
Masz problem prawny? Pomogą studenci ASzWoj-u

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO