moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Innowacyjne rozwiązania w produkcji sprzętu spadochronowego

Spadochroniarstwo stało się sportem dostępnym dla każdego, a wykorzystanie spadochronów w służbach mundurowych, szczególnie w siłach zbrojnych, jest powszechne. Dlatego zapotrzebowanie na bezpieczne i technologicznie zaawansowane systemy spadochronowe jest bardzo duże. AIR-POL Sp. z o.o. specjalizuje się właśnie w projektowaniu, produkcji, badaniu, dostawach oraz wszechstronnej obsłudze technicznej cywilnych i wojskowych systemów spadochronowych oraz sprzętu ratowniczo-wysokościowego. Wszystkie wyroby AIR-POL posiadają międzynarodowe i krajowe certyfikaty bezpieczeństwa i jakości.

AIR-POL Sp. z o.o. jest członkiem wspierającym PIA (Parachute Industry Association), najbardziej prestiżowej organizacji skupiającej producentów sprzętu spadochronowego na świecie. Należy także do Krajowej Rady Lotnictwa i Stowarzyszenia Polskiego Przemysłu Lotniczego. Utrzymuje ścisłą współpracę z placówkami badawczo-rozwojowymi i naukowymi, w tym z Polską Akademią Nauk.

Wszystkie spadochrony są produkowane według własnych projektów. W ofercie firmy AIR-POL Sp. z o.o. znajdują się:
– spadochrony desantowe o konstrukcji klasycznej i tunelowej,
– spadochrony szkolno-treningowe,
– spadochrony sportowo-wyczynowe,
– spadochrony ratownicze,
– spadochrony towarowe,
– spadochrony hamujące do samolotów odrzutowych,
– wysokościowe ubiory kompensacyjne dla pilotów.

Firma zajmuje się obsługą i serwisem zarówno sprzętu spadochronowego, jak i ratowniczo-wysokościowego, w tym automatów spadochronowych. W ofercie można znaleźć również systemy precyzyjnego zrzutu (JPADS) oraz szkolenia skoczków w formie symulatorów lotów – swobodnego i na otwartej czaszy. AIR-POL został również wpisany przez prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego na listę podmiotów zatwierdzających pod numerem 22.

MSPO 2023 daje możliwość zaprezentowania niektórych produktów naszej firmy. Pokazujemy tutaj systemy spadochronowe przeznaczone zarówno dla sił zbrojnych, jak i dla cywilów. Spadochrony militarne dają możliwość wykonywania zadań bojowych we wszystkich strefach klimatycznych, gdyż są do nich dostosowane. Umożliwiają operacyjne użycie przez żołnierzy z pełnym wyposażeniem oraz sprzętem niezbędnym do działania i przetrwania na polu walki. Produkty, które można zobaczyć na naszym stoisku, mogą być wykorzystywane do masowych zrzutów spadochronowych zarówno z bardzo niskich wysokości, jak i precyzyjnych skoków oraz przelotów na dużym pułapie z wykorzystaniem aparatury tlenowej. Zróżnicowany asortyment produktów cywilnych pozwala na wybór spadochronów przez skoczków początkujących oraz bardzo zaawansowanych.

Prezentujemy także symulator skoków i lotu na otwartej czaszy Sokol M. Umożliwia on szkolenie skoczków zarówno cywilnych, jak i wojskowych. Daje możliwość treningu poszczególnych faz skoku pod okiem instruktora oraz pozwala przećwiczyć właściwą reakcję skaczącego na sytuacje awaryjne.

Całkowicie nowa propozycja prezentowana na stoisku AIR-POL to zestaw do precyzyjnego zrzutu ładunków o masie od 250 do 500 kg. System jest w pełni autonomiczny i zapewnia lądowanie zrzuconego sprzętu z dokładnością do kilku metrów.

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska AIR-POL na tegorocznych Targach MSPO – B-75 hala B.

Milena Urbankowska

autor zdjęć: S. Brzezina/ 6 BPD

dodaj komentarz

komentarze


Początek wielkiej historii
Wyścig Stalina
Pancerniacy z Wesołej w światowej czołówce
Pytania o obecność amerykańskich wojsk w Polsce
Skrzydlaci komandosi
Bez schematów
Śladami „Rudego 102”, czyli jak Żagań stał się planem filmowym?
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Kosmiczna suwerenność Wojska Polskiego
Czerwieńsze będą…
Podsekretarz stanu USA na granicy polsko-białoruskiej
Ukraina kształtuje przyszłość wojny
Ostatni most
Logistycy pod lupą
Biało-czerwona na Monte Cassino
Bieg ku pamięci bohaterów
Od cyberkursu po mundurówkę
Ready for Every Scenario
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Syndrom Karbali
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Wypadek w PKW UNIFIL
Silniki do Abramsów pod fachową opieką
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
JW Agat: idziemy po młodych!
Hornet czyli „polski Shahed”
Armia testuje roboty do transportu
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Ogień Strykerów. Tak ćwiczy US Army w Polsce
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Szef MON-u: Nie ma decyzji o redukcji sił USA w Polsce
Nowe stanowiska i nowe dowództwo
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Uczczono ofiary zamachu majowego
Jest nowy szef BBN
Generał z cienia
PKP Cargo przewiezie ciężki sprzęt wojskowy
Kilometry pamięci: motocykliści w hołdzie kolegom
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Terytorialsi zapraszają
Bez zmian w emeryturach
Relacje wojskowe Polski i USA – żołnierze, kontrakty, infrastruktura
Borsuki zdały wodny egzamin
Oddawanie krwi to cichy akt odwagi
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Specjalsi przeciw flocie cieni
Borsuk po słowacku
Symbol skupiający wiele znaczeń
Nie tylko wojsko na rzecz obronności
Wojsko zaprasza rodziny
Huta Częstochowa bliżej wojska
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Wodny chrzest Borsuków
NATO i USA o Iranie
Wraki w sonarze
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Terroryści pod Kaliszem, czyli ćwiczenia ratownicze
Groźny incydent w Libanie
Będą rozmowy w sprawie wojsk US Army w Polsce
Adaptacja i realizm
Przyszłość „Łucznika”

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO