moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Gotowi do służby na „blue line”

6 marca w 17 Wielkopolskiej Brygadzie Zmechanizowanej w Międzyrzeczu odbyła się uroczystość pożegnania żołnierzy VII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego UNIFIL.

„Jesteśmy gotowi nieść pokój i zapewnić bezpieczeństwo w rejonie naszej odpowiedzialności. Jesteśmy gotowi nieść pomoc humanitarną potrzebującym, wsłuchać się w potrzeby lokalnej ludności. Jesteśmy gotowi zasłużyć na mandat zaufania, utrzymać go i sprawić by żołnierz UNIFIL był uosobieniem wyłącznie pozytywnych wartości” - powiedział w poniedziałek dowódca VII zmiany PKW w Libanie ppłk Damian Kidawa.

Głównym celem udziału żołnierzy jest zaangażowanie Polski w budowanie pokoju i bezpieczeństwa w niestabilnym regionie Libanu. Ponadto zmotoryzowani oprócz patrolowania pogranicza między Libanem a Izraelem mają za zadanie nieść pomoc humanitarną skierowaną do lokalnej społeczności.

VII zmiana PKW UNIFIL została sformowana przez Wielkopolską Brygadę po raz pierwszy. Do tej pory żołnierze z „siedemnastką” na ramieniu służyli w Iraku, Afganistanie, Czadzie, Kosowie czy w Rumunii. Trzon kontyngentu sformowany jest na bazie 1 batalionu piechoty zmotoryzowanej. Dowódcą VII zmiany UNIFIL jest szef szkolenia 17 WBZ ppłk Damian Kidawa. W składzie kontyngentu oprócz żołnierzy z 17 Brygady są również żołnierze z innych jednostek wojskowych.

- Życzę Wam żołnierskiego szczęścia, wytrwałości i optymizmu w trakcje codziennej służby z dala od ojczystej ziemi. Abyście przez cały czas stanowili jeden zwarty i wzajemnie wspierający się zespół, abyście mogli polegać na sobie nawzajem. Dbajcie o swoje bezpieczeństwo i swoich kolegów, a tym samym o dobro Rzeczypospolitej, wracając do nas cali i zdrowi – te słowa skierował do stojących w szyku wyjeżdzających żołnierzy, dowódca 17 WBZ płk Sławomir Kocanowski.

Do Libanu już za kilka dni pojedzie prawie 250 żołnierzy. Misja potrwa pół roku.

Tekst: por. Anna Dominiak

red. PZ

autor zdjęć: st. szer. Patryk Szymaniec

dodaj komentarz

komentarze


Wicher na morzu
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
Legion Medyczny na poligonie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Kartki sercem malowane
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
Mazurek Dąbrowskiego dla pływaczki „armii mistrzów”
MON i MSZ o szczycie NATO
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Święto Wojska Polskiego – transmisja na żywo
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Czworo medalistów mistrzostw Europy w żołnierskich mundurach
Zmiana posterunku honorowego – transmisja na żywo
Nowy dom dla Husarzy i FA-50
Azjatycka szansa
Bitwa Warszawska, dzień piąty: Bolszewika goń!
Siatka antydronowa
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Z ORP „Błyskawica” na trasę Tour de Pologne
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Generał w niewoli
Wicher ochrzczony, jutro stanie na wodzie
Pięć medali młodych strzelców „armii mistrzów”
Młodzi medycy na poligonie
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Gorący lipiec PKW Łotwa
Szef MON: najlepszych nagradzamy awansami generalskimi
Rok 2027 bez Air Show Radom
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Bitwa Warszawska, dzień drugi: Walka wręcz o stolicę
Coraz więcej Alpha Scramble
Szef MON-u na obchodach Święta Wojska Polskiego
Dwa marzenia spełnione naraz
Abordaż z polskim wsparciem
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Prezydent: siła narodu jest siłą żołnierza!
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Wojsko pomaga ofiarom wypadku na Węgrzech
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Z prądem i pod prąd
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Zapraszamy na Święto Wojska Polskiego
Łódź centrum serwisowym Apache’y
Drony na autopilocie
Wzmocnienie krajowej produkcji amunicji 155 mm
Flanka pod strażą
Oni strzegą naszego spokoju
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Nowy ośrodek badań WIML
SMS-y ostrzegą o zagrożeniu z powietrza
„Wicher” na wodzie
Bitwa Warszawska, dzień pierwszy: Armia Czerwona w natarciu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO