moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Ministrowie obrony w Sztokholmie

W Polsce może powstać hub serwisowy, który będzie zajmował się remontami i serwisowaniem czołgów dostarczanych na Ukrainę – mówił wicepremier Mariusz Błaszczak tuż przed otwarciem obrad ministrów obrony narodowej w Sztokholmie. Według szefa MON-u gliwickie zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabędy są gotowe, by sprostać temu zadaniu.

Dziś w Sztokholmie rozpoczęły się dwudniowe obrady ministrów obrony krajów Unii Europejskiej. Przewodniczy im wysoki przedstawiciel UE do spraw zagranicznych i bezpieczeństwa Josep Borrell. W sesji weźmie udział Ołeksij Reznikow, minister obrony Ukrainy. Przed otwarciem posiedzenia z mediami spotkał się wicepremier, szef MON-u Mariusz Błaszczak, który zapowiedział rozmowy dotyczące czołgów Leopard. – Jesteśmy umówieni także na rozmowy z Borisem Pistoriusem, ministrem obrony Niemiec. Podstawowa sprawa, o której będziemy rozmawiać, to mała dostępność części zamiennych do czołgów Leopard – powiedział Błaszczak i wskazał, że ten problem może rozwiązać przede wszystkim niemiecki przemysł zbrojeniowy, choć również polski jest gotowy do produkcji części do Leopardów. – Jesteśmy gotowi, aby uruchomić hub serwisowy w Polsce, który będzie zajmował się remontem i serwisem czołgów Leopard dostarczanych na Ukrainę. Chcemy go ulokować w zakładach Bumar-Łabędy. Ma on odpowiednie warunki do tego, żeby prowadzić taką działalność – poinformował minister.


Film: MON

Tematem rozmów polityków będzie pomoc dla ogarniętej wojną Ukrainy. Będą oni rozmawiać m.in. o zaangażowaniu państw w działania Unijnej Misji Wojskowego Wsparcia dla Ukrainy (EUMAM Ukraine) oraz o estońskiej inicjatywie wspólnego zakupu przez państwa UE amunicji kal. 155 mm dla ukraińskiego wojska. W czasie obrad dowódca misji EUMAM gen. dyw. Piotr Trytek przedstawi informację na temat bieżącego jej działania. Będzie mówił m.in. o szkoleniu ukraińskich żołnierzy w Polsce, które rozpoczęło się w lutym na poligonie w Świętoszowie. W trakcie posiedzenia przewidziano również sesję z udziałem sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga i zastępcy sekretarza generalnego ONZ ds. operacji pokojowych Jean-Pierre’a Lacroix.

Ewa Korsak

autor zdjęć: MON

dodaj komentarz

komentarze

~ja
1678220700
A kto za to zapłaci? Polska?
CD-94-B4-C1

Ochrona lasu dla obronności
Pierwsze umowy z SAFE
Drony z SAFE
Równanie z „Iksem”
Od cyberkursu po mundurówkę
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
Symbol skupiający wiele znaczeń
Polsko-estońska współpraca
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Kontrakty z SAFE: pojazdy, drony, satelity
WOT pomaga gasić ogromny pożar na Mazowszu
Polska i Kanada zacieśniają współpracę zbrojeniową
Czerwieńsze będą…
SAFE dla Tarczy Wschód
Tu nie ma miejsca na błędy
Bez patosu o misjach
Syndrom Karbali
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Rosomaki zamówione. To ostatnie krajowe umowy z SAFE
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Wyposażenie osobiste i pojazdy dla logistyki z SAFE
Blizny, których nie widzimy
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
Historyczny dzień z SAFE w Stalowej Woli
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Miłość od pierwszego wejrzenia
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Biało-czerwona na Monte Cassino
Pierwsze pieniądze z SAFE już w Polsce
Generał z cienia
Traktat o partnerstwie z Wielką Brytanią
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
SAFE dla marynarki
Czy amunicja do Patriotów powstanie w Polsce?
Strzały na granicy. Żołnierz uniewinniony
Szef MON-u o obecności wojsk USA: reorganizacja, nie redukcja
Strzelcy wyborowi muszą się lubić
Ogniowy debiut polskich AH-64D
Wypadek w PKW UNIFIL
Oddawanie krwi to cichy akt odwagi
Roboty saperskie bez tajemnic
Adaptacja i realizm
Początek wielkiej historii
Polsko-kanadyjska współpraca
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Groźny incydent w Libanie
Specjalsi: mała, wielka siła
Od indeksu do munduru
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Tatuaże pod mundurem
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Marsz prawdę ci powie
NATO i USA o Iranie
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Wsparcie ma znaczenie
Podziemny szpital na trudne czasy
SAFE: jest kolejna umowa – na dostawę amunicji
Sprawdzian na Bornholmie
Leopardy 2PL na podium
„Wulkan” w programie „Ratownik”
Bez zmian w emeryturach
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Ślady, których nie widać
Przed misją w Rumunii
Kraków zaprosił weteranów
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Masz problem prawny? Pomogą studenci ASzWoj-u
SAFE – czas kontraktów
Nie tylko USA, również Kanada. Współpraca transatlantycka Polski
Odbić farmę z rąk przeciwnika
Pracownik zbrojeniówki podejrzany o szpiegostwo

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO