moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Dowódca Korpusu NATO podsumowuje rok 2022

Generał broni Jürgen-Joachim von Sandrart, Dowódca Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego, dokonał oceny roku 2022 i przedstawił cele na przyszłość podczas dorocznego spotkania noworocznego, które odbyło się w poniedziałek, 23 stycznia w siedzibie Dowództwa Korpusu. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz cywilnych i wojskowych ze Szczecina, województwa zachodniopomorskiego oraz całego regionu Morza Bałtyckiego.

W swoim przemówieniu von Sandrart podkreślił, że rok 2022 był bezprecedensowy w historii NATO. Inwazja Rosji na Ukrainę zachwiała euroatlantycką architekturą bezpieczeństwa, niosąc za sobą daleko idące konsekwencje. „Jest to najbardziej fundamentalny atak na zasady, na których oparty jest nasz międzynarodowy porządek od wielu lat.” – stwierdził Dowódca Korpusu.

Generał mówił także o jedności Sojuszników i Partnerów NATO wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę: „Sojusz pokazał niezwykłą spójność oraz zdolność do szybkiego reagowania na diametralnie zmienione środowisko bezpieczeństwa.” Jednocześnie von Sandrart odniósł się z najwyższym szacunkiem do determinacji narodu ukraińskiego i jego sił zbrojnych.

Dowódca przypomniał, że Wielonarodowy Korpus Północno-Wschodni jest kluczowym elementem NATO-wskiej strategii odstraszania, jeśli chodzi o siły lądowe w regionie Morza Bałtyckiego, pełniąc funkcję Regionalnego Dowództwa Komponentu Lądowego dla Estonii, Litwy, Łotwy i Polski. „Patrzymy na to, co przed nami, kontynuujemy naszą misję, uczestniczymy w procesie adaptacji Sojuszu i pozostajemy czujni.” – podsumował von Sandrart.

Korzystając z okazji, Generał wyraził wdzięczność dla Polek i Polaków, którzy masowo pomagają tysiącom ukraińskich uchodźców. Podziękował również miastu Szczecin i jego mieszkańcom za gościnność, którą od ponad dwudziestu lat okazują służącym tu żołnierzom Korpusu.

Tekst: Dowództwo Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego

red. PZ

autor zdjęć: Dowództwo Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego

dodaj komentarz

komentarze


Czworo medalistów mistrzostw Europy w żołnierskich mundurach
Flanka pod strażą
Zapraszamy na Święto Wojska Polskiego
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
PKW Irak zostaje w Jordanii
Azjatycka szansa
Wicher ochrzczony, jutro stanie na wodzie
Cyfrowa tarcza F-16
„Wicher" wkrótce na wodzie
Medale dla żołnierzy i pracowników wojska
Wzmocnienie krajowej produkcji amunicji 155 mm
Medale żołnierzy w kajakarstwie i spadochroniarstwie
Jak powstają polskie fregaty. Kulisy budowy Miecznika
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Coraz więcej Alpha Scramble
MON i MSZ o szczycie NATO
PGZ o koalicji antybalistycznej
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Pięć medali młodych strzelców „armii mistrzów”
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Zapraszamy na defiladę
Odnaleziono „Roja”
Walka, entuzjazm i nadzieja
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Szkolenia na pomostówkę
Abordaż z polskim wsparciem
Gorący lipiec PKW Łotwa
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
„Wicher” na wodzie
Godzina „W” – sierpniowa rapsodia
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Wsparcie ma znaczenie
Bataliony przyszłości
Fallschirmjäger przeciwko Polsce
Powietrzna defilada
Śmigłowiec przyszłości dla NATO
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Bitwa Warszawska, dzień pierwszy: Armia Czerwona w natarciu
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Próba przed morską paradą
Młodzi medycy na poligonie
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Z prądem i pod prąd
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Nocna próba na Wisłostradzie
Legion Medyczny na poligonie
Wicher na morzu
Łódź centrum serwisowym Apache’y
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
SMS-y ostrzegą o zagrożeniu z powietrza
Szachownica na Wisłostradzie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Kolejne ofiary zbrodni wołyńskiej odnalezione
Z ORP „Błyskawica” na trasę Tour de Pologne
Generał w niewoli
Olimpijska pływaczka trenowała jak wojskowy pilot
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Szer. Karbownik mistrzynią świata juniorów
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Nowi generałowie na święto wojska
Rosną inwestycje w rozwój wojsk obrony cyberprzestrzeni

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO