moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Wojna bez zasad. Chiński plan dominacji nad światem.

Książka „Wojna bez zasad” autorstwa Roberta Spaldinga jest objaśnieniem chińskiego podręcznika
pt. Nieograniczone działania wojenne. Publikacja Wojna bez zasad tłumaczy czytelnikowi z zachodniego kręgu kulturowego wielowymiarowość chińskich działań wojennych.


W 1999 roku dwaj pułkownicy Chińskiej Armii Ludowo Wyzwoleńczej, Qiao Liang i Wang Xiangsui, napisali podręcznik pt. Nieograniczone działania wojenne, który stał się podstawą kształcenia kadr dowódczych w Chinach. Podręcznik punkt po punkcie ujawnia przyszłym oficerom, jak Państwo Środka zamierza zdominować Zachód za pomocą długoterminowej strategii obejmującej sabotaż korporacyjny, wojnę cybernetyczną i dyplomację, wykorzystującej łamanie międzynarodowego prawa handlowego i prawa własności intelektualnej oraz wyrachowane nadużywanie światowego systemu finansowego. Jak stwierdził jeden z autorów podręcznika, “jedyną zasadą w Nieograniczonych działaniach wojennych jest brak jakichkolwiek zasad”.


Wielki chiński plan dominacji nad światem jest realizowany dużo bardziej konsekwentnie i z większym sukcesem niż się to większości z nas wydaje. Jego realizacja nabrała tempa za rządów Xi Jinpinga. Manipulacje wokół pandemii COVID-19, blokowanie przed światem prawdy na temat pochodzenia koronawirusa, czy przejmowanie światowych węzłów komunikacyjnych w zamian za umorzenie długów, to tylko niektóre przykłady realizacji tego zamysłu.

Generał US Air Force dzięki doskonałej znajomości języka mandaryńskiego przybliża Zachodowi serwowany elewom chińskich szkół wojskowych oficjalny plan podporządkowania wolnego świata Państwu Środka. Lektura obowiązkowa.

Jacek Bartosiak

--------

 O Autorze:

ROBERT SPALDING - generał brygadier Amerykańskich Sił Powietrznych. Przeszedł w stan spoczynku po ponad 25 latach służby. Autor książki pt. Niewidzialna wojna. Był głównym strategiem ds. Chin przy przewodniczącym Kolegium Połączonych Szefów Sztabów i członkiem Połączonych Sztabów w Pentagonie, a także starszym urzędnikiem USA ds. obrony i amerykańskim attaché wojskowym w Chinach. Zrobił doktorat z ekonomii i matematyki na Uniwersytecie Missouri. Płynnie włada chińskim mandaryńskim. 

red. PZ

autor zdjęć: Arch. Wydawnictwa Zona Zero i Wydawnictwa Fronda

dodaj komentarz

komentarze


Baobaby dla 18 Pułku Saperów
18 Stołeczna BOT z własnym sztandarem
Rywalizacja o indeks WAT-u
Wieńce dla pomordowanych na warszawskiej Woli
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Model 44. Batalion przyszłości już na poligonie
Legion Medyczny na poligonie
Abordaż z polskim wsparciem
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
NATO ćwiczy na Morzu Czarnym
Paliwowy krwiobieg NATO
Rakietowcy na Hawajach
Od arkusza blachy do gotowego Miecznika
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Kolejne przechwycenie rosyjskiego samolotu
Walka, entuzjazm i nadzieja
MON i MSZ o szczycie NATO
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Azjatycka szansa
Milowy krok PGZ-etu i „Nitro-Chemu”
Szer. Karbownik mistrzynią świata juniorów
Wsparcie ma znaczenie
W hołdzie powstańcom warszawskim
Salto mortale komandosa
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Godzina „W” – sierpniowa rapsodia
Co zobaczymy na defiladzie w Święto Wojska Polskiego?
MON informuje o formowaniu 8 DPAK
Z ORP „Błyskawica” na trasę Tour de Pologne
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Zmiana warty na granicy
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Trudne początki polskich bombowców
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Kolejny rosyjski samolot przechwycony nad Bałtykiem
Młodzi medycy na poligonie
Z prądem i pod prąd
Triumf wojskowych lekkoatletów
„Albatros” dozbrojony
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Wojsko przerzuca strażaków do Hiszpanii
Skok w przyszłość, powrót do przeszłości
Odnaleziono „Roja”
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Powstańcy są naszymi bohaterami
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Czworo medalistów mistrzostw Europy w żołnierskich mundurach
Medale żołnierzy w kajakarstwie i spadochroniarstwie
Fallschirmjäger przeciwko Polsce
Jak obronić się przed dronami?
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Jelcze z Raciborza
Laserowa broń na drony powstaje na WAT
Olimpijska pływaczka trenowała jak wojskowy pilot
Kolejna prowokacja nad Bałtykiem
PKW Irak zostaje w Jordanii
Produkcja Husarzy nie zwalnia tempa
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Warszawa oddała hołd bohaterom powstania

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO