moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Przed nami jubileuszowa edycja MSPO

Podczas 30. edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach zobaczymy światowe premiery sprzętu wojskowego krajowych i zagranicznych firm, podpisane zostaną wielomilionowe kontrakty na dostawy uzbrojenia, odbędą się też debaty eksperckie. Szczegóły MSPO dopinane są właśnie na ostatni guzik, ale organizatorzy już zapewniają, że przed nami niezwykłe wydarzenie.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w 2022 roku będzie świętował jubileusz 30-lecia. Jedna z największych w Europie, obok paryskich Eurosatorów i londyńskich DSEI, imprez targowych odbędzie się w Kielcach od 6 do 9 września.

– Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego od trzech dekad jest jedną z najważniejszych wystaw branży obronnej na świecie i jedyną w Polsce. MSPO stanowią grunt do nawiązywania relacji pomiędzy przedstawicielami światowej obronności, czego efektem jest podpisanie wielomilionowych kontraktów. To właśnie w Kielcach, w trakcie MSPO, odbywają się premierowe prezentacje najnowszych technologii – podkreśla dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce, organizatora imprezy. – W tym roku z okazji jubileuszu czeka nas impreza pod wieloma względami rekordowa. Zaprezentuje się ponad 600 wystawców z blisko 40 państw. To oznacza, że do Kielc przyjedzie o 50% więcej firm niż jeszcze rok temu. Spodziewamy się też około 18 tys. zwiedzających – podkreśla prezes.

Do stolicy województwa świętokrzyskiego przybędą przedstawiciele przemysłu obronnego m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Izraela, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Holandii, Japonii, Finlandii, Włoch czy Turcji. Ta ostatnia na tegorocznym MSPO odegra szczególną rolę. – Turcja będzie gościem honorowym i przygotuje tzw. wystawę narodową. Do Kielc przyjedzie aż 27 tureckich firm zajmujących się obronnością – zdradza Andrzej Mochoń. Prezes Targów Kielce przypomina, że Turcja wystawę narodową przygotowuje po raz drugi. – W 2013 roku Turcja także była gościem honorowym na MSPO i muszę przyznać, że to była jedna z najlepszych wystaw, jakie tu mieliśmy – dopowiada.
Wystawcy zaprezentują się na powierzchni przekraczającej 20,6 tys. m2. Ponieważ lista rezerwowa dla podmiotów zainteresowanych udziałem w MSPO stale się powiększa, to organizatorzy rozważają wybudowanie dodatkowo hali tymczasowej.

– Zaprezentuje się naprawdę bardzo dużo ciekawych firm. Z bogatą ofertą przyjeżdżają do nas nie tylko Turcy, lecz także Amerykanie. Po raz kolejny będzie można np. zobaczyć model myśliwca F-35 w skali 1:1 – dodaje prezes.

Tradycyjnie już największym polskim wystawcą na MSPO będzie Polska Grupa Zbrojeniowa wraz z firmami wchodzącymi w skład holdingu. Podczas tegorocznej, 30. edycji imprezy stoiska spółek PGZ zajmą całą halę C oraz sporą część terenów zewnętrznych. – PGZ przygotowuje kilka ważnych wydarzeń. Z pewnością podpisanych zostanie wiele ważnych dla Wojska Polskiego umów – zapowiada Andrzej Mochoń.

Jak co roku targom towarzyszyć będzie wystawa Sił Zbrojnych RP, którą organizuje Inspektorat Wsparcia SZ z Bydgoszczy. Ekspozycja w tym roku odbędzie się pod hasłem „Obrona ojczyzny to zaszczytny obowiązek każdego żołnierza”.

Od 6 do 9 września na teren MSPO mogą wejść tylko osoby pełnoletnie, ale tuż po zakończeniu targów zbrojeniowych, czyli 10 września, organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych, w tym także dzieci, do obejrzenia uzbrojenia i wyposażenia polskiej armii oraz oferty spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Na gości czekać będą występy artystyczne i wojskowa grochówka. 10 września wstęp na teren Targów Kielce będzie bezpłatny.

Magdalena Kowalska-Sendek

autor zdjęć: PGZ, Michał Niwicz

dodaj komentarz

komentarze

~ja
1658422260
„Obrona ojczyzny to zaszczytny obowiązek każdego żołnierza” i każdego Polaka.
FD-E2-A9-9C

Miliardowe wsparcie dla PGZ
 
Armia pomoże służbom na zachodniej granicy
Kajakami po medale
Historyczne zwycięstwo ukraińskiego F-16
Wyższe stawki dla niezawodowych
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Inwestycja w żołnierzy
Cybermiasteczko na Festiwalu Open’er
ORP „Necko” idzie do natowskiego zespołu
11 lipca narodowym dniem pamięci o ofiarach rzezi wołyńskiej
„Różycki” zwodowany
Rosyjska maszyna Su-24 przechwycona przez polskie F-16
Posłowie za wypowiedzeniem konwencji ottawskiej
Pestki, waafki, mewki – kobiety w Polskich Siłach Zbrojnych
The Power of Infrastructure
Żołnierze PKW Irak są bezpieczni
Szczyt NATO nie tylko o wydatkach na obronność
Dwa tygodnie „rozgryzania” Homara-K
Pociski do FA-50 i nowe Rosomaki
Generał „Grot” – pierwszy dowódca AK
Dzieci wojny
Drukowanie dronów
„Niegościnni” marynarze na obiektach sportowych w Ustce
Ratownik w akcji
Pracowity pobyt w kosmosie
Kolejne czołgi K2 dla naszej armii
Sukcesy żołnierzy na międzynarodowych arenach
Podejrzane manewry na Bałtyku
Prezydent na wschodniej granicy
Czarna Pantera celuje
Strażnicy polskiego nieba
Kadeci z NATO i z Korei szkolili się w Karkonoszach
Szczyt w Hadze zakończony, co dalej?
Śmierć gorsza niż wszystkie
Prawo dla kluczowych inwestycji obronnych
Rodzinne ćwiczenia z wojskiem
Pierwsze oficerskie gwiazdki
Pułk Reprezentacyjny rekrutuje. Kto może dołączyć?
Żołnierze z 10 Brygady Kawalerii Pancernej powalczą w IV lidze
Policjanci w koszarach WOT
Zbrodnia we wsi, której już nie ma
Planowano zamach na Zełenskiego
Nowe zasady fotografowania obiektów wojskowych
Policja ze wsparciem wojskowego Bayraktara
Flyer, zdobywca przestworzy
Pancerny kot w polskim wojsku
Broń przeciwko wrogim satelitom
Bezpieczniejsza Europa
Święto sportów walki w Warendorfie
„Swift Response ‘25”, czyli lekka piechota w ciężkim terenie
Musimy być szybsi niż zagrożenie
Nie żyje żołnierz PKW Irak
Świat F-35
Wypadek Rosomaka
Sejm zakończył prace nad nowelizacją ustawy o obronie ojczyzny. Teraz czas na Senat
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Żołnierze WOT-u szkolili się w Słowenii
Nawrocki przedstawia kierownictwo BBN-u
Strategia odstraszania. Czy zadziała?
Podróż w ciemność
Dekapitacyjne uderzenie w Iran
USA przyłączyły się do ataku Izraela na Iran
BWP-1 – historia na dekady
Ewakuacja Polaków z Izraela
Odbudowa obrony cywilnej kraju

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO