moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
W świetle aktualnych zagrożeń skażeniami

W dniach 21-22 czerwca 2022 r. w Warlitach Wielkich k. Ostródy odbędzie się IV Konferencja Naukowa Krajowego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania nt. Funkcjonowanie Krajowego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania w świetle aktualnych zagrożeń skażeniami poruszająca w swych panelach tematycznych szereg aspektów związanych z działaniem i funkcjonowaniem państwa podczas sytuacji kryzysowych zagrażających jego bezpieczeństwu i związanych z efektami przypadkowego uwolnienia lub celowego użycia środków chemicznych, biologicznych czy emitujących promieniowanie jonizujące.


Konferencja ta regularnie organizowana przez Centralny Ośrodek Analizy Skażeń, stanowiący centralne ogniwo Krajowego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania jako Centrum Dyspozycyjne wydzielane z ramienia Ministra Obrony Narodowej, zrzesza wielu naukowców zajmujących się zagadnieniami z zakresu bezpieczeństwa, zarządzania kryzysowego, a także chemii, biologii, fizyki i radiacji. Przedsięwzięcie to umożliwia dzięki temu wymianę doświadczeń oraz wypracowanie nowych, efektywniejszych rozwiązań w zakresie funkcjonowania systemu.

Tegoroczna IV edycja rzeczonego przedsięwzięcia, organizowana przy współpracy z Wojskową Akademią Techniczną oraz Szkołą Główną Służby Pożarniczej, dzięki wiedzy i doświadczeniu profesorów tych uczelni, stanowiących zaplecze naukowe konferencji, przyczyni się do zorganizowania skutecznych i produktywnych rozwiązań w odniesieniu do najnowszych uregulowań prawnych oraz doskonalenia wydajności i operatywności systemu.

Praca naukowa wykonana podczas konferencji nie kończy się na samym wydarzeniu. Podsumowanie stanowi wydawana po każdej edycji publikacja naukowa zawierająca referaty prelegentów oraz wnioski wypracowane podczas dyskusji.
Celem wzięcia udziału w konferencji należy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy, umieszczony na stronie internetowej Centralnego Ośrodka Analizy Skażeń, do sekretariatu konferencji lub skontaktować się pod numerem tel. 261 892 539.

Autor tekstu: por. Paulina MICEK 

red. PZ

autor zdjęć: Arch. Centralny Ośrodek Analizy skażeń

dodaj komentarz

komentarze


Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Polski bezzałogowiec zaprezentowany w Ankarze
„Selekcja”, czyli prawda o człowieku
Lądowanie na fińskiej drodze, czyli Bieliki i F-16 na Ramstein Flag’26
„Bezpieczny zachód” przedłużony
Gen wojownika
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Nowa koalicja dronowa
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Mundur i bokserskie rękawice
Połączeni na Bałtyku
Paliwowy krwiobieg NATO
Kolejny incydent z udziałem rosyjskich myśliwców
Wsparcie ma znaczenie
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Integracja F-35 rozpoczęta
Polski Gnom
Pieta Michniowska
Dronowy kierunek przyszłości
W drodze po oficerskie gwiazdki
Wzorowa żołnierska postawa terytorialsa
Vespa Battle Challenge
Rosja testuje, Polska przechwytuje
USA znów uderzyły w Iran
Polski projekt, światowe znaczenie
Zbrodnicza farsa
Ostatni lot „Pałera”
Śmierć w sercu Azji
Prezydent RP o szczycie NATO
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Podium dla kajakarza, pięcioboistki i sztangisty
Odznaka sprawności fizycznej po nowemu
Marzenia częściowo spełnione
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Przełomowe porozumienie
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
MON i MSZ o szczycie NATO
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Wojna hybrydowa trwa
PIRX-1 na orbicie
Ostatnia niedziela…
Sportowa rewolucja na AWL-u
Powiększone mosty Daglezja-S trafią do saperów
Saperzy w akcji pod wodą
PKW Irak zostaje w Jordanii
Borsuki i roje dronów
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Piksele prawdy w morzu fałszu
NATO zwiększy produkcję broni
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Morska bryza w dwóch odsłonach
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
Cyfrowa niedyskrecja
Piętnasty polski F-35 w powietrzu
Szerszeń z Sochaczewa
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Żywią i bronią
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Wielki sukces podchorążych z AMW

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO