moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Czworo triumfatorów VI Setki Komandosa

W nietypowej formule odbyła się w tym roku szósta edycja Setki Komandosa. Organizator imprezy, Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec, uwzględnił prośby zawodników i umożliwił im start w dwóch terminach. W pierwszym biegu triumfowali Daniel Stroiński i Agnieszka Pietroszek-Domaradzka, a w drugim Andrzej Kijek i Ewelina Kuklik.

Pierwszą turę biegu Meta zorganizowała w dniach 11–12 marca, a drugą w dniach 6–7 maja. Organizatorzy zanotowali rekord frekwencji w Setce Komandosa już w pierwszym terminie. W marcowej odsłonie imprezy dystans 100 km ukończyło 178 mężczyzn i 20 kobiet, a w majowej – 82 mężczyzn i siedem kobiet. – W tym roku zainteresowanie startem w Setce było bardzo duże. W marcu jednak nie wszyscy chętni (zwłaszcza żołnierze) mogli przyjechać do Lublińca. Przychyliliśmy się więc do ich prośby i zorganizowaliśmy drugi bieg w maju – mówi st. chor. sztab. rez. Zbigniew Rosiński, dyrektor Setki Komandosa.

 

Organizatorzy imprez biegowych raczej nie decydują się na dzielenie tej samej edycji zawodów na dwie tury, gdyż wiąże się to ze zbyt dużymi kosztami. Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec zrobił w tym roku wyjątek i dał nawet zawodnikom możliwość dwukrotnego przebiegnięcia Setki Komandosa – co ważne, lepszy wynik postanowił uwzględnić w klasyfikacji Szlema Komandosa (w jego skład oprócz VI Setki Komandosa wchodzą: VIII Ćwierćmaraton Komandosa, XIII Półmaraton Komandosa, XVI Bieg o Nóż Komandosa i XIX Maraton Komandosa).

W marcu dystans 100 km – w tym obowiązkowo pierwsze 40 km w umundurowaniu polowym i pierwsze 20 km z plecakiem o wadze minimum 10 kg – najszybciej pokonali Daniel Stroiński z grupy Attiq Team i por. Agata Pietroszek-Domaradzka z Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Drugie miejsca zajęli st. szer. Sebastian Adamczuk z 3 Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego i sierż. pchor. Aleksandra Grabowska z Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie. Na trzecich pozycjach natomiast finiszowali: chor. Damian Skubiszewski z Regionalnego Centrum Informatyki w Bydgoszczy i kpr. pchor. Daria Kisielewska z wrocławskiej AWL.

W maju z kolei miejsca na podium wywalczyli: pierwsze – Andrzej Kijek, żołnierz z jednostki wojsk specjalnych, i st. szer. Ewelina Kuklik z 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, drugie – ppor. Łukasz Przekaza z 1 Warszawskiej Brygady Pancernej i sierż. Teresa Dziergas z drużyny Ultra działającej przy Komendzie Stołecznej Policji, a trzecie – Wojciech Troszczyński z Wałbrzycha i szer. Anna Ryguła z 13 Śląskiej Brygady OT.

Z tegorocznej możliwości dwukrotnego przebiegnięcia Setki Komandosa skorzystała m.in. Agnieszka Kowalska z Tomaszowa Mazowieckiego. W marcu osiągnęła wynik 19 godz. 42 min 8 s, w maju zaś poprawiła się o ponad półtorej godziny. W trudniejszych warunkach biegła 17 godz. 57 min 9 s, na dodatek całą trasę pokonała w umundurowaniu polowym. – Mundur zobowiązuje – podkreśla zawodniczka.

Wyniki:

VI Setka Komandosa edycja A

Mężczyźni:
1. Daniel Stroiński (Attiq Team) 9 godz. 19 min 31 s
2. st. szer. Sebastian Adamczuk (3 Zamojski Batalion Zmechanizowany) 9 godz. 31 min 15 s
3. chor. Damian Skubiszewski (Regionalne Centrum Informatyki w Bydgoszczy) 9 godz. 40 min 56 s

Kobiety:
1. por. Agata Pietroszek-Domaradzka (Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu) 11 godz. 35 min 26 s
2. sierż. pchor. Aleksandra Grabowska (Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie) 13 godz. 13 min 37 s
3. kpr. pchor. Daria Kisielewska (Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu) 14 godz. 14 min 16 s.

VI Setka Komandosa edycja B

Mężczyźni:
1. Andrzej Kijek (JWN Pogorzyce) 10 godz. 49 min 8 s
2. ppor. Łukasz Przekaza (1 Warszawska Brygada Pancerna) 11 godz. 1 min 21 s
3. Wojciech Troszczyński (Wałbrzych) 11 godz. 15 min 38 s

Kobiety:
1. st. szer. Ewelina Kuklik (1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej) 12 godz. 50 min 16 s
2. sierż. Teresa Dziergas (Ultra, Komenda Stołecznej Policji) 13 godz. 36 min
3. szer. Anna Ryguła (13 Śląska Brygada OT) 15 godz. 51 min 10 s

SZUS

autor zdjęć: WKB Meta / Andrzej Kreczman

dodaj komentarz

komentarze


Anglicy znów uciekną z obozu
Zmiana na szczytach US Army w Europie
Niebo bez dominacji
Na straży odporności Polski
US Army zaprasza do świętowania
Miliardy na odbudowę i ukraińskie drony z Polski
Szefowie MON i MSZ o priorytetach na szczyt Sojuszu
Airbus A330 MRTT
Terytorialsi ćwiczyli z Gwardią Narodową z USA
Kajakarze i pięcioboista na medal!
Poznański gen wolności
Zatrzymać drona
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Priorytety na szczyt NATO
Polski wkład w operację „Overlord”
Rotacja wojsk USA do Polski będzie wznowiona
Pobudka 5:30 i ostra taktyka. Przetrwasz te 27 dni?
Dowództwo RSZ celebrowało swoje święto
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Odznaka sprawności fizycznej po nowemu
Szkolenie pilotów F-35 nabiera tempa
Sojusznicza medycyna pola walki
Bez zmian w emeryturach
Szermierze i pięściarki na podium
Wojsko przeszkoliło dzieci w całej Polsce
PKW Irak zostaje w Jordanii
Szkolenia załogi okrętu podwodnego – już w sierpniu
Ważne decyzje w Brukseli
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Medale za typowo wojskowe dyscypliny
Ramię w ramię z Amerykanami
Równanie z „Iksem”
Westerplatte zmieni się nie do poznania
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Podróż w ciemność
Przełomowe zdolności artylerzystów
„Iks” nasz powszedni
NATO liczy wydatki przed szczytem
Sportowe jubileusze
Orka dobiła do brzegu
Powrót Iksa
Apetyt Smoka rośnie
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Jarzębina i nowe miny przeciwpiechotne
Królowa wspinaczki kończy karierę
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Barakudy z Polski
Wsparcie ma znaczenie
Zbrodnicza farsa
Uzbrojenie za 16,5 mld zł przekazane Ukrainie
SKON o budżecie MON-u
Wszystko o Grocie, czyli „GROTowisko-26”
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Mistrzyni pożegnała się z polską publicznością
Nowy dowódca Czarnej Dywizji
Od dronów po lufy armatnie
Śmierć w sercu Azji
Chirurgia pod ostrzałem. Ukraińscy medycy szkolą się w Krakowie
Promocja oficerska na WAT

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO