moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Politycy w drodze do Kijowa

Premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Kaczyński, premier Czech Petr Fiala i premier Słowenii Janez Janša spotkają się we wtorek z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim. Wizyta w Kijowie była przygotowywana w porozumieniu z Komisją Europejską i Radą Europejską. Polski rząd oficjalnie poinformował o niej dziś rano.

Delegacja europejskich polityków do Kijowa pojechała pociągiem. – Szczegóły dotyczące podróży i samej wizyty były ustalane od kilku dni w ścisłej tajemnicy – powiedział Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Według Dworczyka, decyzja o podróży do Kijowa zapadła na szczycie Unii Europejskiej w Wersalu. – Dzisiaj rano nasi dyplomaci przedłożyli oficjalną informację o tej delegacji w organizacjach międzynarodowych. Precyzyjne informacje przekazano sekretarzom generalnym NATO, OBWE, ONZ oraz naszym partnerom amerykańskim – powiedział Dworczyk.

Premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Kaczyński, premier Czech Petr Fiala i premier Słowenii Janez Janša spotkają się w Kijowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim oraz premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem. Delegacja ma przedstawić pakiet wsparcia dla Ukrainy. Jego szczegóły premier Mateusz Morawiecki ustalał zeszłej nocy z Charlesem Michelem, przewodniczącym Rady Europejskiej, oraz Ursulą von der Leyen, szefową Komisji Europejskiej. – Europa musi dać gwarancje niepodległości Ukrainie i zapewnić o gotowości do wsparcia w odbudowie – napisał w mediach społecznościowych Morawiecki. – W tak przełomowych dla świata chwilach naszym obowiązkiem jest być tam, gdzie wykuwa się historia. Bo nie chodzi o nas, tylko o przyszłość naszych dzieci, które zasługują, by żyć w świecie wolnym od tyranii – czytamy we wpisie premiera.

KE

autor zdjęć: PiS / Flickr

dodaj komentarz

komentarze


Trójskok Belmy
PFM bez tajemnic
Zacięta walka o medale pod siatką
Piekło „Pługa”
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Więcej pieniędzy dla niezawodowych
Gala Buzdyganów – transmisja na żywo
Co kryje Bałtyk
PKW Irak ewakuowany
Polskie antydrony z Gdyni
Zakochałam się w slalomie
Wojna z Iranem: eskalacja bez przełomu
Zielone światło dla potwora
Kosmiczny Bałtyk
OSA wystartowała!
Od złota do brązu, czyli lekkoatleci na medal
Pancerna nauka strzelania
Polscy żołnierze dobrze zorientowani
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Nie pozwala spocząć na laurach
Odnaleźć zaginionych
Prezydenckie weto dla SAFE
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Wodny test Rosomaków
Patrol z Syriusza
Rekompensaty dla weteranów
Wojsko ewakuuje Polaków z Bliskiego Wschodu
Polski sukces w Duńskim Marszu
Polska będzie zbrojna!
Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Centrum wsparcia dla AH-64E
Konflikt na Bliskim Wschodzie przybiera na sile
AWL stawia na rozbudowę
Latający Wartownik dla polskiego wojska
Cel: Podwoić moc
Prezydenckie awanse dla żołnierzy i funkcjonariuszy SKW
Inwestycje w „bardzo ważnym miejscu na mapie Polski”
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Rozproszenie, drony i autonomia – logistyka w nowej wojnie
Cyberterytorialsi uczą się, jak przetrwać w trudnym terenie
Kierunek: przyszłość
Międzynarodowy poligon AWL
The Beginning of Great History
Marynarze generała Franciszka Kleeberga
Po pierwsze taktyka i przywództwo
Klucz do przyszłości
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Wojskowi judocy, zapaśnicy i taekwondzistka pokazali klasę
Buzdygany 2025 wręczone
Bułgarzy patrzą na Wizjery
Wojna USA i Izraela z Iranem. Walki powietrzne i incydenty na morzu
Smocze zęby na rosyjskie czołgi
Trwa ewakuacja Polaków z Bliskiego Wschodu
Francuska tarcza dla NATO
Premier: będziemy realizować SAFE mimo weta
Nie będzie polskiej misji wojskowej w Zatoce Perskiej
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Leopard nie stoi w kolejce
Powaga w lekkości
Podium po czterech wyścigach na lodzie
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO