moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Konferencja naukowa na Akademii Sztuki Wojennej

W dniach 23 – 24 listopada 2021 roku w Akademii Sztuki Wojennej odbędzie się organizowana przez Instytut Bezpieczeństwa Państwa Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego tej uczelni oraz Towarzystwo Wiedzy Obronnej konferencja naukowa „Funkcjonowanie państwa w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny”. Celem planowanego przedsięwzięcia jest poszerzenie wiedzy naukowej na temat współczesnych uwarunkowań i charakteru działań państwa, jego władz publicznych, administracji, gospodarki narodowej, organizacji społecznych i obywateli w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny. Znaczenie tej problematyki wzrasta w obliczu analizy współczesnego środowiska bezpieczeństwa Polski oraz złożonych międzynarodowych interakcji politycznych, militarnych, ekonomicznych, jak również społecznych.

Współczesne konflikty często przybierają przecież formę hybrydową a cele polityczne osiąga się innymi sposobami, niż do tej pory. Aktywność władz publicznych i społeczeństwa w takich okolicznościach wymaga szczególnego wysiłku, zaś pojawiające się na tym podłożu pytania, podjęcia debaty i prac o charakterze naukowym.

Program konferencji będzie obejmował trzy podstawowe bloki. W pierwszym nastąpi przedstawienie ogólnych warunków działania struktur państwa w omawianych sytuacjach, w drugim – panelowym – dyskusja zostanie poświęcona różnym aspektom funkcjonowania władz i obywateli, m. in. w obszarze zasad postępowania administracji publicznej i organów dowodzenia Sił Zbrojnych, ochrony granicy państwowej, zapewnienia bezpieczeństwa publicznego i przetrwania ludności cywilnej. W drugim dniu konferencji odbędzie się debata ekspercka z udziałem przedstawicieli wielu wiodących ośrodków naukowych.

W związku z wciąż aktualnym zagrożeniem epidemiologicznym planowane przedsięwzięcie częściowo będzie miało charakter zdalny. Organizatorzy zachęcają Czytelników do śledzenia transmisji przebiegu konferencji oraz uczestniczenia w zadaniu pytań prelegentom. Więcej informacji już wkrótce znajdzie się na stronie internetowej https://www.wojsko-polskie.pl/aszwoj/funkcjonowanie-panstwa-w-warunkach-zewnetrznego-zagrozenia-bezpieczenstwa-i-w-czasie-wojny/.

Autor tekstu: dr Piotr Hac

Patronat medialny nad konferencją objęła „Polska Zbrojna”. 

red. PZ

autor zdjęć: arch. Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie

dodaj komentarz

komentarze


PSL: niech NBP przekaże zysk na obronność
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Taktyka „stopniowego oślepiania”
Lasery dla polskiego wojska
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Testy autonomicznego Black Hawka
Świąteczne dowody wdzięczności i pamięci
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
„Ślązak” w warsztacie
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
Daglezja bez tajemnic
Wojskowe Targi Służby i Pracy wkrótce w całej Polsce
Szef MON-u: polskie Patrioty nie trafią na Bliski Wschód
Donald Trump: Jesteśmy bardzo blisko
Wojskowe roboty prosto z Polski
Prototyp E-7 dla USAF
Pasja i fart
Czas nadziei, czas pokoju
Ratunek na szczycie
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Nie udostępniamy nieba do ataków na Rosję
Muzeum na fali
Bliski Wschód: wojna bez wyjścia, stawka rośnie
Historyczny triumf terytorialsa
Praktyki w AMW, czyli morska sztafeta
Wypadek w PKW UNIFIL
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Nie tylko błękitne berety
Polsko-szwajcarska współpraca obronna
Kosmiczne bezpieczeństwo
Akcja młodego terytorialsa
A może studia na WAT?
NATO coraz silniejsze
Sztuka spadania
Psiakrew, harmata!
Rezerwa na nowo
Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
W Sejmie o wyższym szkolnictwie wojskowym
Gen. broni Piotr Błazeusz na nowym stanowisku
Debata o bezpieczeństwie
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Piekło „Pługa”
Pierwsze K9 w Braniewie
Zostać pilotem Apache’a
Początek wielkiej historii
Program „Narew” się rozkręca
Syndrom Karbali
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Wojskowi judocy, zapaśnicy i taekwondzistka pokazali klasę
Chłód Bałtyku
Fińska armia luzuje rygory
Borsuki wyszły w pole
Terytorialsi strzelali z nowych Grotów
Ćwiczą, aby bronić granicy
Od złota do brązu, czyli lekkoatleci na medal
Polski sukces w Duńskim Marszu
Buty żołnierzy po nowemu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO