moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Demczyszak przed Nowickim w MP
Podobnie jak w 2010 roku mistrzostwa kraju w biegach przełajowych odbyły się w bydgoskim Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”. Mateusz DemczyszakBartosz NowickiHubert Pokrop



Demczyszak, z czasem 11 minut 41 sekund, wyprzedził o dwie sekundy Nowickiego (obaj Wojskowy Zespół Sportowy we Wrocławiu i WKS Śląsk) i o siedem sekund Artura Olejarza (ZLKL Zielona Góra). Szósty na mecie Pokrop z Zespołu Sportowego Sił Powietrznych i WKS Grunwald Poznań stracił do zwycięzcy 29 sekund. 38. miejsce, z czasem 13 minut 12 sekund, zajął reprezentant Wojskowego Klubu Biegacza „Meta” Lubliniec Daniel Dulski.  

W 2010 roku na dystansie 12 kilometrów triumfował marynarz Marcin Chabowski (Zespół Sportowy Marynarki Wojennej w Gdyni i WKS Flota Gdynia) przed starszym szeregowym Arkadiuszem Gardzielewskim (Wojskowy Zespół Sportowy we Wrocławiu i WKS Śląsk). Tym razem na dłuższym dystansie mistrzostw w crossie zabrakło na starcie żołnierzy. Triumfował Tomasz Szymkowiak z LUKS Orkan Września (z wynikiem 37:03) przed Krystianem Zalewskim z UKS Barnim Goleniów (37:08) i Radosławem Kłeczkiem z KB Sporting Międzyzdroje (37:14). Dziesiąte miejsce zajął najlepszy z przedstawicieli klubów wojskowych Damian Kabat z SL WKS Zawisza Bydgoszcz (38:13).

Bieg seniorek na dystansie czterech kilometrów wygrała Katarzyna Broniatowska z KS AZS AWF Kraków (13:50) przed Dominiką Nowakowską z Lęborskiego Klubu Biegacza (13:53). Na siódmej pozycji sklasyfikowano Alicję Benedyk z WKS Śląsk Wrocław (14:26). Na dystansie ośmiu kilometrów złoty medal wywalczyła Katarzyna Kowalska z LKS Vectra-DGS Włocławek (27:59), srebrny – Urszula Nęcka z MKS-MOS Płomień Sosnowiec (28:38), a brązowy – Aleksandra Lisowska z KS AZS UWM Olsztyn (28:49). Na 12. pozycji bieg ukończyła Karolina Pilarska z WKB Meta Lubliniec (30:22), a na 16. jej koleżanka klubowa Agnieszka Kuzyk (32:10).

Fot. Jacek Szustakowski

szus

dodaj komentarz

komentarze


Izrael odzyskał ostatnich żywych zakładników
Mity i manipulacje
Marynarze podjęli wyzwanie
Polskie Homary za kołem podbiegunowym
Dywersja na kolei. Są dowody
Rząd powołał pełnomocnika ds. SAFE
„Road Runner” w Libanie
Aleksander Władysław Sosnkowski i jego niewiarygodne przypadki
Pierwsze Czarne Pantery w komplecie
„Łączy nas bezpieczeństwo”. Ruszają szkolenia na Lubelszczyźnie
My, jedna armia
Szef MON-u z wizytą we Włoszech
Gdy ucichnie artyleria
Plan na WAM
Wojskowy bus do szczęścia
Is It Already War?
Drony w szkołach
Sukces Polaka w biegu z marines
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
„Zamek” pozostał bezpieczny
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Polska, Litwa – wspólna sprawa
Brytyjczycy na wschodniej straży
Niebo pod osłoną
Ułani szturmowali okopy
Ogień z Leopardów na Łotwie
Elementy Wisły testowane w USA
Norweska broń będzie produkowana w Polsce
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Niepokonani koszykarze Czarnej Dywizji
Polski „Wiking” dla Danii
Nowe K9 w Węgorzewie i Toruniu
Szwedzkie myśliwce dla Ukrainy
Nieoceniona siła edukacji
Nieznani sprawcy wysadzili tory
Żołnierze pomagają w akcji na torach
Dodatkowe zapory
Nowe zasady dla kobiet w armii
Borsuki zadomowiły się na poligonie
Kapral Bartnik mistrzem świata
„Horyzont” przeciw dywersji
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Palantir pomoże analizować wojskowe dane
Razem na ratunek
Dzień wart stu lat
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Premier ogłasza podwyższony stopień alarmowy
Zełenski po raz trzeci w Białym Domu
Historyczna przeprowadzka do Cytadeli
W Zamościu już wiedzą, jak się chronić
Studenci ewakuowali szpital
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
MON chce nowych uprawnień dla marynarki
Militarne Schengen
Straż pożarna z mocniejszym wsparciem armii
Kontrakt na „Orkę” jeszcze w tym roku?
Mundurowi z benefitami
Dostawa Homarów-K
Terytorialsi na wirtualnych polach walki
Merops wdrażany natychmiast
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Formoza – 50 lat morskich komandosów

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO