moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Terytorialsi zapraszają na WOT Games!

Weź udział w święcie terytorialsów i stań do sportowej rywalizacji! Z okazji czwartej rocznicy utworzenia wojsk obrony terytorialnej w 16 miejscowościach odbędą się rodzinne pikniki. Podczas „WOT games” będzie można zmierzyć się w zawodach w dwóch kategoriach – rekrut i terytorials. – Zapraszamy do wspólnego świętowania już 26 września – mówi płk Marek Pietrzak, rzecznik prasowy WOT-u.

Najmłodszy rodzaj sił zbrojnych 26 września obchodzi czwarte urodziny. Główne uroczystości odbędą się w Warszawie, gdzie na placu Marszałka Piłsudskiego m.in. zostanie wręczonych sześć sztandarów wojskowych. Z kolei w 16 województwach odbędą się pikniki „WOT games”. Terytorialsi zapraszają do miast: Wysokie Mazowieckie na Podlasiu, Grabowiec na Lubelszczyźnie, Tryńcza na Podkarpaciu, Nidzica na Mazurach, Przysucha w Mazowieckiem, Nowy Staw na Pomorzu, Szubin na Kujawach, Opoczno w Łódzkiem, Chęciny w województwie świętokrzyskim, Gorlice w Małopolsce, Kazimierz Biskupi w Wielkopolsce, Drezdenko w Lubuskiem, Zawiercie na Śląsku, Namysłów w Opolskiem, Sławoborze w woj. zachodniopomorskim i Jawor na Dolnym Śląsku.

W ramach pikników odbędą się zawody sportowe. – Będziemy świętować poprzez sport, bo chcemy promować wizerunek żołnierza jako człowieka wysportowanego – tłumaczy płk Marek Pietrzak, rzecznik prasowy WOT-u.

W każdej z 16 lokalizacji do rywalizacji sportowej będzie mogło przystąpić 200 osób, które wcześniej się zapiszą (na stronie www.wotgames.wp.mil.pl). Osoby poniżej 18 roku życia mogą wystartować w kategorii rekrut, obejmującej osiem konkurencji. Dorośli zmierzą się w kategorii terytorials (12 konkurencji). – Zawodnicy będą musieli wykonać m.in. przysiady, pompki, bieg po tzw. kopercie albo ścigać się w worku czy biegać z dodatkowym obciążeniem – wymienia płk Pietrzak. Pozostałe konkurencje to: przetaczanie opony, przenoszenie worków z piaskiem, pchanie quada, skok w dal, podnoszenie ciężarka, rzut piłką lekarską i skłony tułowia. Najlepsi zawodnicy otrzymają złote, srebrne i brązowe medale.

Terytorialsi przygotowali także atrakcje dla najmłodszych. W strefie „Akademia terytorialsa” mogą wziąć udział w grach i zabawach edukacyjnych. Podczas quizów dzieci będą zdobywały sprawności, a gdy uzbierają odpowiednią liczbę punktów – otrzymają nagrody i dyplomy. Organizatorzy zaznaczają, że w każdym z 16 województw w „Akademii terytorialsa” może uczestniczyć do 100 dzieci, dlatego tu również obowiązuje rejestracja. Podczas pikniku będzie można porozmawiać z żołnierzami różnych specjalności, nauczyć się podstaw kamuflażu oraz tego jak zakładać opatrunki i udzielać pierwszej pomocy.

Święto terytorialsów będzie też okazją, by zjeść grochówkę i obejrzeć wyposażenie i uzbrojenie, którym dysponują wojska obrony terytorialnej. Można będzie również porozmawiać z rekruterami i złożyć wniosek o powołanie do służby wojskowej. Dodatkowo podczas pikniku będą działały mobilne punkty: krwiodawstwa, szczepień i narodowego spisu powszechnego.

Magdalena Kowalska-Sendek

autor zdjęć: DWOT

dodaj komentarz

komentarze


Snowboardzistka i pływacy na medal
Gdy ucichnie artyleria
Panczeniści na podium w Hamar
Seryjny Heron coraz bliżej
Astronauta w Szkole Orląt
Historyczna „Wisła”
Nowe K9 w Węgorzewie
Pływacy i panczeniści w świetnej formie
„Dzielny Ryś” pojawił się w Drawsku
Odnaleziono rozbitego drona w Lubelskiem
Dwie umowy licencyjne w programie K2 podpisane
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Polskie MiG-i dla Ukrainy?
Niemieckie wsparcie z powietrza
Militarne Schengen
Najdłuższa noc
Sukces bezzałogowego skrzydłowego
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Combat 56 u terytorialsów
Szukali zaginionych w skażonej strefie
The Taste of Military Service
Odpalili K9 Thunder
Wisła dopłynęła
Kolejne AW149 nadlatują
Spotkanie liderów wschodniej flanki NATO
PE wzywa do utworzenia wojskowego Schengen
Aby granica była bezpieczna
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Cel: zniszczyć infrastrukturę wroga w górskim terenie
Polska i Francja na rzecz bezpieczeństwa Europy
Prezydenci Polski i Ukrainy spotkali się w Warszawie
Niebo pod osłoną
Nie wyślemy wojsk do Ukrainy
Szef NATO ze świąteczną wizytą u żołnierzy
Cyberwiedza to ich wkład w obronność
Bezpieczeństwo to sprawa fundamentalna
„Bezpieczny Bałtyk” czeka na podpis prezydenta
Grupa WB i Łukasiewicz łączą siły
Pomagaj, nie wahaj się, bądź w gotowości
Sandacz na granicy, czyli nowa odsłona ryby po grecku
Bałtycki sojusz z Orką w tle
Służba w kadrze
Gala Boksu na Bemowie
Rządy Polski i Niemiec wyznaczają kierunki współpracy
Prezydent Zełenski spotkał się z premierem Tuskiem
Maksimum realizmu, zero taryfy ulgowej
Nowe zasady dla kobiet w armii
Wojsko ma swojego satelitę!
Świąteczne spotkanie w PKW Turcja
Paczka dla bohatera już w drodze!
Polski Rosomak dalej w produkcji
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Polska produkcja amunicji rośnie w siłę
Kto zostanie Asem Sportu?
Wojskowo-policyjny patrol ratuje życie
„Burza” nabiera kształtów
Ile powołań do wojska w 2026 roku?
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Pakiet umów na dostawy dla polskiego wojska
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Dzień wart stu lat
Co wiemy o ukraińskim ataku na rosyjski okręt podwodny?
„Albatros” na elitarnych manewrach NATO
Bokserzy walczyli o prymat w kraju
Unikatowe studia trzech uczelni mundurowych
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Plan na WAM
Pancerniacy jadą na misję
Mundurowi z benefitami
Święto sportowców w mundurach

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO