moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Szer. Łukasz Michalski najwyżej w „Łuczniczce”

Zwycięstwem szeregowego Łukasza Michalskiego zakończył się konkurs skoku o tyczce podczas mityngu Pedro’s Cup, który 8 lutego odbył się w hali widowiskowo-sportowej „Łuczniczka” w Bydgoszczy.

 

Zawodnik Wojskowej Grupy Sportowej Bydgoszcz i Stowarzyszenia Lekkoatletycznego WKS Zawisza poszybował na wysokość 5,72 metra. Takim samym wynikiem szeregowy Michalski – czwarty zawodnik mistrzostw świata (Daegu 2011), srebrny medalista V Letniej Olimpiady Wojskowej (Rio de Janeiro 2011) i mistrz XXVI Letniej Uniwersjady (Shenzen 2011) – 28 stycznia wygrał mityng w Bordeaux i ustanowił swój nowy rekord życiowy.

W bydgoskim mityngu wystartowało ośmioro mistrzów olimpijskich i świata w skoku o tyczce kobiet i mężczyzn oraz w pchnięciu kulą mężczyzn. Rywalizację kobiet w skoku o tyczce wygrała mistrzyni olimpijska i świata Jelena Isinbajewa. Rosjanka pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 4,68 metra. W konkursie pchnięcia kulą triumfował z wynikiem 21,05 metra Tomasz Majewski. W rywalizacji tyczkarzy, po operacji i trzytygodniowej przerwie w treningach spowodowanej pęknięciem kości jarzmowej policzka, siódme miejsce zajął mistrz świata starszy szeregowy Paweł Wojciechowski. Kolega klubowy Michalskiego uzyskał wynik 5,20 metra, ale oprócz zaległości treningowych na jego słabszy występ wpłynęła też grypa.

Fot. Jacek Szustakowski

Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


„Kryzys” na AWL-u
Mundury noszą ludzie
Marynarz w koreańskim tyglu
Terytorialsi wspierają służby w powiecie biłgorajskim
Sprzęt wojskowy i technologia na PGE Narodowym
Ostatni cichociemny patronem szkoły w Gliwicach
Bałtycka tarcza na horyzoncie
Wielkie serce K9
Czekając na czołgi
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Kosmiczne oko armii
WAM coraz bliżej Łodzi
Początek wielkiej historii
Medyczne centrum w Krakowie
Nowe łodzie wojsk specjalnych
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Sześć medali żołnierzy w sportach walki
Wypadek w PKW UNIFIL
Generał Chmielewski na czele cyberwojska
WOT z Kraśnika i Zamościa walczy z żywiołem
Powrót WAM-u
Srebro dla AWL-u w grach wojennych
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Świat się zbroi na rekordową skalę
Bursztynowy wstrząs
‘X’ Without Unknowns
Silniki do Abramsów będą serwisowane w Dęblinie
Zbrodnia i kłamstwo
NATO i USA o Iranie
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Edukacja na potrzeby nowej fabryki rakiet
Syndrom Karbali
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Mosty nad Narwią
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Groźny incydent w Libanie
Kluczowe 30 dni
Lekcja 3 Maja
Polsko-irlandzkie rozmowy o współpracy
Flaga, flaga państwowa, barwy narodowe – biało-czerwony przewodnik
Wicepremier apeluje o jedność
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Systemy antydronowe poszukiwane
Czołgi poszły w las
Ostrosz zamiast Mureny
Rzeźnik w rękach GROM-u
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Żołnierze USA będą się uczyć w Powidzu
Zły Łęg nie taki straszny
Cenckiewicz rezygnuje z szefostwa BBN
Adaptacja i realizm
Pościg Leopardów
Premier: Polska zbuduje armadę dronową z Ukrainą
Nauki i nauczki z Afganistanu
Zbrodnia bez kary
Bieg ku pamięci bohaterów
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Od cyberkursu po mundurówkę
Szef MON-u na Defence24 Days
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Pancerne starcie w Świętoszowie
Polacy w morskiej tarczy
Zbrojeniówka wchodzi do Raciborza

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO