moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Pierwszy żołnierz na podium MP

Starszy szeregowy Marek Cichosz (na zdjęciu) jest pierwszym żołnierzem, który wywalczył medal mistrzostw Polski w 2012 roku. 8 stycznia kolarz warszawskiej Legii zajął drugie miejsce w 74. Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Przełajowym. „Błotniacy” rywalizowali o medale w Ełku.

Piąty raz z rzędu Cichosz otworzył listę wojskowych medalistów imprez rangi mistrzowskiej. W Ełku wywalczył trzeci tytuł wicemistrza kraju w barwach Legii (drugi był w 2009 roku w Górzycy i w 2011 w Gościęcinie). Medalową kolekcję legionisty uzupełniają jeszcze dwa brązowe krążki – na trzecim stopniu podium stanął w 2008 roku w Złotym Potoku i w 2010 roku w Szczekocinach. Ponadto zanim trafił do Legii w 2006 roku (w Słubicach) i w 2007 roku (w Kozienicach) wywalczył tytuł mistrza Polski „błotniaków”.

Na trasie w Ełku doświadczony legionista, podobnie jak przed rokiem, przegrał z broniącym tytułu mistrzowskiego Mariuszem Gilem. Kolarz LKS POM Strzelce Krajeńskie triumfował z czasem 1 godzina 1 minuta 45 sekund. Cichosz (Legia Felt 1928 Warszawa) stracił do zwycięzcy minutę i 44 sekundy. Brązowy medal zdobył Sławomir Pituch. Kolarz z grupy Corratec Team Poznań przegrał z Gilem o 3 minuty i 18 sekund. Drugi z legionistów szeregowy Piotr Antkowiak zajął siódme miejsce.

Fot. Jacek Szustakowski

Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Polski sukces w Duńskim Marszu
Misja zdrowie, czyli lepiej zapobiegać niż leczyć
Fińska armia luzuje rygory
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Zmiany kadrowe na szczycie PGZ-etu
Grzmoty zamiast Goździków
Apache w polskich rękach
Finansowanie szkolenia wojskowych medyków
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Groźny incydent w Libanie
„Kryzys” na AWL-u
Tusk: Francja to wiarygodny sojusznik
Były żołnierz WOT-u z zarzutami szpiegostwa
Marynarz w koreańskim tyglu
Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Debata o bezpieczeństwie
Rosomaki na lądzie i morzu
Judoczka Wojska Polskiego znów na podium
Początek wielkiej historii
Polska i Norwegia zacieśniają współpracę
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Wypadek w PKW UNIFIL
Na pierwszej linii wojny i pokoju
Adaptacja i realizm
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Ochrona w gotowości
Ruszyły Wojskowe Targi Służby i Pracy
Bądź bezpieczny w sieci
Alert gotowości dla żołnierzy WOT-u
Francuzi zbudują satelitę dla MON-u
Syndrom Karbali
Większe możliwości Nitro-Chemu
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Kolejne SSR dla Wojska Polskiego
Pierwsze szkolenie Legionu Medycznego
Nieszczęśliwy wypadek na strzelnicy
NATO i USA o Iranie
Miecz w ręku NATO
Zbrodnia i kłamstwo
Od cyberkursu po mundurówkę
Pasja i fart
Antydronowa DIANA w Polsce
Wielkie serce K9
Terytorialsi zdobyli amerykańskie ostrogi
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
Pirania zdała egzamin
Logistyczna rewolucja w Opolu
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Mała Orka?
Psiakrew, harmata!
Daglezja dla saperów z 9 BBKPanc
Jelcz coraz silniejszy
Moja Karbala
Twarde na poligonie
Pierwsze loty
Nowy BWP potrafi onieśmielić
Wzmocnienie polskiej tarczy powietrznej
Architekci pola walki
Bliski Wschód: wojna bez wyjścia, stawka rośnie
Nie udostępniamy nieba do ataków na Rosję
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Zbrodnia bez kary
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
54 sekundy próby

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO