moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Plany WB Group

Wyzwania, jakie widzimy, to zmiany demograficzne, epidemia klimatyczna, pandemia i robotyzacja. Nasza przyszłość to energoelektryka, elektromobilność i bezpieczeństwo wewnętrzne. Za pięć lat chcemy z tych obszarów działalności uzyskiwać 50% przychodów – mówił na spotkaniu z mediami Piotr Wojciechowski, prezes zarządu WB Group.

15 lipca w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli zarządu WB Group z dziennikarzami. Spółkę reprezentowali prezes Piotr Wojciechowski, wiceprezes Adam Bartosiewicz oraz profesor Hubert Królikowski, doradca zarządu. Celem spotkania była prezentacja planów grupy kapitałowej na najbliższe lata.

WB Group, która dostarcza Wojsku Polskiemu m.in. system zarządzania polem walki Topaz, systemy łączności wewnętrznej Fonet czy drony FlyEye, poinformowała, że chce się skoncentrować na nowych obszarach działalności. – Wyzwania, jakie widzimy, to zmiany demograficzne, epidemia klimatyczna, pandemia i robotyzacja. Nasza przyszłość to energoelektryka, elektromobilność i bezpieczeństwo wewnętrzne. Chcemy za pięć lat uzyskiwać 50% przychodów z tych obszarów działalności – mówił na spotkaniu z prasą Piotr Wojciechowski, prezes zarządu WB Group. – Jesteśmy w tej rewolucji energetycznej jako jeden z nielicznych podmiotów obronnych – dodał.

Prezes Wojciechowski podkreślał, że grupa nadal chce dynamicznie rozwijać swój eksport, który już teraz generuje nawet 40% jej przychodów. – W najbliższym czasie utworzymy kolejną zagraniczną spółkę córkę – zapowiedział. Na spotkaniu z mediami wiceprezes Adam Bartosiewicz zaprezentował dziennikarzom najnowszy produkt WB Group z dziedziny łączności, czyli system Silent Network, a profesor Hubert Królikowski omówił współpracę WB Group z innymi podmiotami polskiego przemysłu obronnego, w tym przede wszystkim z Polską Grupą Zbrojeniową.

Krzysztof Wilewski

autor zdjęć: DWOT

dodaj komentarz

komentarze

~asd
1626459240
Niech się skupią na dronach a nie meleksach.
6D-FB-56-D1

Pierwsze Rosomaki w Załuskach
„Łączy nas bezpieczeństwo”. Ruszają szkolenia na Lubelszczyźnie
System identyfikacji i zwalczania dronów już w Polsce
Rekordowe wyniki na torze łyżwiarskim
Pierwsze Czarne Pantery w komplecie
Polska, Litwa – wspólna sprawa
Wojskowy bus do szczęścia
Is It Already War?
Nowe zasady dla kobiet w armii
Jak zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców polskich miast?
Brytyjczycy na wschodniej straży
Ułani szturmowali okopy
Dzień wart stu lat
Awanse w dniu narodowego święta
Kosmiczna wystawa
Marynarze podjęli wyzwanie
My, jedna armia
Rząd powołał pełnomocnika ds. SAFE
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Dolny Śląsk z własną grupą zbrojeniową
Torpeda w celu
Palantir pomoże analizować wojskowe dane
Nowe K9 w Węgorzewie i Toruniu
Sukces Polaka w biegu z marines
„Road Runner” w Libanie
Święto wolnej Rzeczypospolitej
Obrońcy Lwowa z 1939 roku pochowani z honorami
Pięściarska uczta w Suwałkach
Plan na WAM
Izrael odzyskał ostatnich żywych zakładników
Niepokonani koszykarze Czarnej Dywizji
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Kaman – domknięcie historii
Mundurowi z benefitami
Czy to już wojna?
Aleksander Władysław Sosnkowski i jego niewiarygodne przypadki
MON chce nowych uprawnień dla marynarki
Nieznani sprawcy wysadzili tory
Zełenski po raz trzeci w Białym Domu
Polskie Homary za kołem podbiegunowym
Im ciemniej, tym lepiej
„Zamek” pozostał bezpieczny
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Szwedzkie myśliwce dla Ukrainy
Lojalny skrzydłowy bez pilota
Mity i manipulacje
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Polski „Wiking” dla Danii
Standardy NATO w Siedlcach
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Straż pożarna z mocniejszym wsparciem armii
Szef MON-u z wizytą we Włoszech
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Gdy ucichnie artyleria
Dywersja na kolei. Są dowody

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO