moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Sprzęt noktowizyjny dla żołnierzy

Dziś Inspektorat Uzbrojenia zawarł dwie umowy na dostawę ponad tysiąca sztuk sprzętu optoelektronicznego. Trafi on głównie do jednostek 18 Dywizji Zmechanizowanej. To kolejny etap wyposażania żołnierzy Wojska Polskiego w nowoczesne noktowizory, gogle i lornetki. Producentem jest polska spółka.

Gen. bryg. Bogdan Dziewulski, szef Inspektoratu Uzbrojenia oraz Paweł Glica, prezes PCO S.A. podpisali dziś dwa kontrakty o wartości ponad 71 milionów złotych. Umowy dotyczą dostarczenia 400 kompletów gogli noktowizyjnych MU-3AM, ponad 400 kompletów gogli noktowizyjnych MU-3ADM, ponad 100 kompletów noktowizorów strzeleckich PCS-5M oraz ponad 150 kompletów lornetek noktowizyjnych NPL-1M.

Produkowane przez spółkę należącą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej nowoczesne gogle, lornetki, celowniki i noktowizory będą dostarczane wojsku w tym oraz przyszłym roku. Otrzymają je przede wszystkim wojskowi z brygad i pułków nowo tworzonej 18 Dywizji Zmechanizowanej oraz żołnierze z jednostek podległych Dowództwu Garnizonu Warszawa.

Prezes PCO S.A., Paweł Glica, podkreśla, że polscy żołnierze dostaną do swoich rąk sprzęt z najwyższej światowej półki. – To, co wyróżnia nasze zminiaturyzowane gogle noktowizyjne od produktów wielu konkurentów, to stosunek wagi urządzenia do wytrzymałości. Projekty zostały dokładnie przetestowane zarówno przez użytkowników, jak i instytuty badawcze. Łączą w sobie najnowsze rozwiązania w zakresie techniki wizyjnej nocnej i najwyższej jakości materiały – podkreśla Glica.

To kolejne w ostatnich pięciu latach kontrakty na sprzęt optoelektroniczny dla polskich żołnierzy. Od 2016 roku Ministerstwo Obrony Narodowej kupiło dla wojsk obrony terytorialnej i jednostek operacyjnych ponad 10 tysięcy gogli noktowizyjnych MU-3, MU-3AM i MU-3ADM, lornetek noktowizyjnych NPL-1M Brom-M, noktowizorów strzeleckich PCS-5/1 oraz strzeleckich celowników termalnych SCT Rubin.

Krzysztof Wilewski

autor zdjęć: MON, IU

dodaj komentarz

komentarze

~Piotrr
1615405500
71 baniek za 400 kpl? U zachodniego sąsiada nie byłoby taniej?
69-17-82-73

Śmierć gorsza niż wszystkie
 
Pociski do FA-50 i nowe Rosomaki
Nie żyje żołnierz PKW Irak
Ratownik w akcji
Więcej na obronność, silniejsze NATO
Na Dolnym Śląsku „Wakacje z WOT” coraz popularniejsze
Szczyt NATO nie tylko o wydatkach na obronność
Polska z dodatkowym wsparciem sojuszników
Żołnierze WOT-u szkolili się w Słowenii
Bałtyk – wciąż bezpieczny czy już nie?
Flyer, zdobywca przestworzy
Odbudowa obrony cywilnej kraju
Ewakuacja Polaków z Izraela
Nowa dostawa Homarów-K
Polki wicemistrzyniami Europy w szabli
„Swift Response ‘25”, czyli lekka piechota w ciężkim terenie
Kadeci z NATO i z Korei szkolili się w Karkonoszach
The Power of Infrastructure
Strażnicy polskiego nieba
Rosyjska maszyna Su-24 przechwycona przez polskie F-16
Terytorialsi z Dolnego Śląska najlepiej wysportowani
Żołnierze z 10 Brygady Kawalerii Pancernej powalczą w IV lidze
Świat F-35
Policja ze wsparciem wojskowego Bayraktara
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Posłowie za wypowiedzeniem konwencji ottawskiej
Wyższe stawki dla niezawodowych
Żołnierze PKW Irak są bezpieczni
Marynarka świętuje i zaprasza na okręty
NATO przechodzi do działania
Podejrzane manewry na Bałtyku
Sukcesy żołnierzy na międzynarodowych arenach
Wybierz Wydarzenie Historyczne Roku
Polacy bezkonkurencyjni w górskich zmaganiach we Włoszech
Specjalsi pod nowym dowództwem
Policjanci w koszarach WOT
Rakiety dla polskich FA-50
Podróż w ciemność
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Prawo dla kluczowych inwestycji obronnych
ORP „Necko” idzie do natowskiego zespołu
Inwestycja w żołnierzy
Pionierski dron
USA przyłączyły się do ataku Izraela na Iran
Szczyt w Hadze zakończony, co dalej?
K2. Azjatycka pantera
GROM’s DNA
Generał „Grot” – pierwszy dowódca AK
Święto sportów walki w Warendorfie
Dekapitacyjne uderzenie w Iran
Dzień, który zmienił bieg wojny
Gen. Szkutnik o planach 18 Dywizji
Historyczne zwycięstwo ukraińskiego F-16
Wypadek Rosomaka
Planowano zamach na Zełenskiego
Pierwsze oficerskie gwiazdki
Kajakami po medale
Pestki, waafki, mewki – kobiety w Polskich Siłach Zbrojnych
Zbrodnia we wsi, której już nie ma

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO