moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Serwis Grotów

Nie ma zorganizowanej akcji wycofywania z wojska wszystkich karabinków MSBS Grot. Realizowane są jedynie naprawy zgłoszone w ramach reklamacji – podkreśla Zarząd Fabryki Broni „Łucznik” Radom. Także Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej zaprzecza doniesieniom mediów, które twierdzą, że „wojsko zwraca wszystkie karabinki Grot fabryce do poprawki”.

„Nieprawdą jest, że Fabryka Broni „Łucznik” – Radom Sp. z o.o. zapowiedziała poprawienie wszystkich dostarczonych wojsku karabinków MSBS Grot. Realizowane są jedynie naprawy zgłoszone w ramach reklamacji” – podkreśla w komunikacie Zarząd Fabryki Broni „Łucznik” Radom. To odpowiedź spółki na publikacje, jakie pojawiły się w mediach. Dziennikarze piszą w nich m.in. że fabryka broni zapowiedziała wymianę wszystkich karabinków Grot używanych przez Wojsko Polskie.

„W artykule »Karabinek szturmowy Grot idzie do poprawki« opublikowanym przez portal rp.pl w dniu 10.02.2021 r., na który powołują się dziennikarze Onet.pl, nie pada ze strony przedstawicieli FB ani jedno sformułowanie, na podstawie którego można wyciągnąć takie wnioski. Dziennikarze Onet.pl na podstawie słów autora tekstu sugerują, że to FB zapowiedziała poprawienie wszystkich dostarczonych wojsku karabinków MSBS Grot, co powoduje, że świadomie wprowadzają opinię publiczną w błąd” – podkreślają przedstawiciele Fabryki Broni „Łucznik”.

Podobne stanowisko prezentuje Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej, która to formacja jest głównym użytkownikiem Grotów. DWOT podkreśla, że opracowany przez polskich inżynierów Modułowy System Broni Strzeleckiej Grot kalibru 5,56 mm tak jak wszystkie typy uzbrojenia pozyskiwane przez wojsko jest objęty wieloletnią gwarancją i serwisem, który zobowiązuje producenta do naprawy uszkodzonych egzemplarzy. I właśnie takie naprawy, w przypadku wystąpienia usterek, są wykonywane przez serwisantów „Łucznika”. – Wojsko reklamuje w fabryce tylko karabinki, w których wystąpiły usterki. Usuwanie usterek odbywa się w jednostkach przez wymianę elementu broni – informuje DWOT.

Krzysztof Wilewski

autor zdjęć: DWOT

dodaj komentarz

komentarze


Wojsko pomaga ofiarom wypadku na Węgrzech
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Kartki sercem malowane
Wzmocnienie krajowej produkcji amunicji 155 mm
Siatka antydronowa
Drony na autopilocie
Prezydent: siła narodu jest siłą żołnierza!
SMS-y ostrzegą o zagrożeniu z powietrza
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Cztery brygady, jeden cel
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Z ORP „Błyskawica” na trasę Tour de Pologne
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Mazurek Dąbrowskiego dla pływaczki „armii mistrzów”
Abordaż z polskim wsparciem
„Wicher” na wodzie
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Legion Medyczny na poligonie
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Zmiana posterunku honorowego – transmisja na żywo
Saperzy z Ukrainy potrzebują wsparcia
Łódź centrum serwisowym Apache’y
Azjatycka szansa
Z prądem i pod prąd
Oni strzegą naszego spokoju
Zapraszamy na Święto Wojska Polskiego
Nowy ośrodek badań WIML
Gorący lipiec PKW Łotwa
Bitwa Warszawska, dzień szósty: Bitwa wygrana!
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Pięć medali młodych strzelców „armii mistrzów”
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Wicher ochrzczony, jutro stanie na wodzie
Bitwa Warszawska, dzień drugi: Walka wręcz o stolicę
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
Młodzi medycy na poligonie
Czworo medalistów mistrzostw Europy w żołnierskich mundurach
Wicher na morzu
Nowy dom dla Husarzy i FA-50
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Rok 2027 bez Air Show Radom
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Dwa marzenia spełnione naraz
Szef MON-u na obchodach Święta Wojska Polskiego
Bitwa Warszawska, dzień pierwszy: Armia Czerwona w natarciu
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Szef MON: najlepszych nagradzamy awansami generalskimi
MON i MSZ o szczycie NATO
Bitwa Warszawska, dzień piąty: Bolszewika goń!
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Święto Wojska Polskiego – transmisja na żywo
Flanka pod strażą
Coraz więcej Alpha Scramble

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO