moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Prezydent powołał nowego zastępcę szefa BBN

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z dniem 12 października 2020 r. powołał na stanowisko Zastępcy Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. dyw. Andrzeja Reudowicza. Gen. A. Reudowicz pełnił dotychczas funkcję Dyrektora Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w BBN.

Jednocześnie Prezydent RP, z dniem 11 października 2020 r., odwołał ze stanowiska dotychczasowego zastępcę szefa BBN Dariusza Gwizdałę.

* * *

Generał dywizji Andrzej Reudowicz

Urodził się w 1961 r.; jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych oraz Akademii Obrony Narodowej.

2 września 2019 r. został powołany na stanowisko Dyrektora Departamentu Zwierzchnictwa nad Silami Zbrojnymi w BBN. Przed objęciem stanowiska w BBN, od lipca 2016 do lipca 2019 r., pełnił funkcję dowódcy Połączonego Centrum Przygotowania Bojowego (Joint Warfare Centre, JWC) w Stavanger w Norwegii, które tworzą reprezentanci 15 państw NATO. Jednostka ta jest odpowiedzialna za planowanie i prowadzenie ćwiczeń o charakterze połączonym na poziomie operacyjnym.

W latach 2015-2016 zajmował stanowisko dowódcy 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Od kwietnia 2014 r. był szefem Zarządu Wojsk Aeromobilnych i Zmotoryzowanych w Inspektoracie Wojsk Lądowych Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

W latach 2011-2013 był szefem Centrum Dowodzenia Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Od 2013 r. szefem grupy projektowej w Zespole do Spraw Nowego Systemu Kierowania i Dowodzenia Sił Zbrojnych RP oraz szefem Zespołu w grupie organizacyjnej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Od 1 sierpnia 2008 r. do 1 lipca 2011 r. był dowódcą 10. Brygady Kawalerii Pancernej. W okresie od października 2010 r. do kwietnia 2011 r. dowodził VIII zmianą Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie.

Wcześniej pełnił służbę m.in. jako: główny specjalista w Zarządzie Operacji Lądowych Dowództwa Wojsk Lądowych, asystent w Polskich Kontyngencie Wojskowym w Składzie Międzynarodowych Sił Stabilizacyjnych w Republice Iraku, zastępca dowódcy 15. Brygady Zmechanizowanej, starszy specjalista Oddziału Planowania Operacyjnego Dowództwa Wojsk Lądowych, szef sztabu – zastępca dowódcy 13. Brygady Zmechanizowanej, dowódca batalionu piechoty w 33. pułku zmechanizowanym.

Od 2011 r. generał Andrzej Reudowicz pełni funkcję Kanclerza Orderu Krzyża Wojskowego. 15 sierpnia 2016 r. z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy otrzymał awans na stopień generała dywizji.

Źródło: BBN

red. PZ

autor zdjęć: arch. 12 DZ

dodaj komentarz

komentarze


Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Sześć medali żołnierzy w sportach walki
Zbrodnia bez kary
Terytorialsi zapraszają
Polsko-irlandzkie rozmowy o współpracy
Bursztynowy wstrząs
Wicepremier apeluje o jedność
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
Kurs „Piorun” – prawdziwy sprawdzian morale
Wyścig Stalina
Ostrosz zamiast Mureny
Nowe łodzie wojsk specjalnych
SAFE staje się faktem!
Srebro dla AWL-u w grach wojennych
WAM coraz bliżej Łodzi
Cenckiewicz rezygnuje z szefostwa BBN
Jest nowy szef BBN
Początek wielkiej historii
Pościg Leopardów
Świat się zbroi na rekordową skalę
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Nauki i nauczki z Afganistanu
Szef MON-u na Defence24 Days
Syndrom Karbali
Kosmiczne oko armii
Sprzęt wojskowy i technologia na PGE Narodowym
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Natarcie w deszczu
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Bieg ku pamięci bohaterów
Medyczne centrum w Krakowie
Marynarz w koreańskim tyglu
Powrót WAM-u
Generał Chmielewski na czele cyberwojska
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Mundury noszą ludzie
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Terytorialsi wspierają służby w powiecie biłgorajskim
Wypadek w PKW UNIFIL
NATO i USA o Iranie
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Groźny incydent w Libanie
Strykery w akcji
Mosty nad Narwią
Zbrodnia i kłamstwo
Edukacja na potrzeby nowej fabryki rakiet
Premier: Polska zbuduje armadę dronową z Ukrainą
Leopard, czyli zwycięstwo na ostatniej prostej
Silniki do Abramsów będą serwisowane w Dęblinie
Adaptacja i realizm
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Od cyberkursu po mundurówkę
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Systemy antydronowe poszukiwane
Zbrojeniówka wchodzi do Raciborza
WOT będzie szkolić pracowników Orlenu
Czekając na czołgi
Więcej strzelnic w powiecie
Kluczowe 30 dni
Czołgi poszły w las
WOT z Kraśnika i Zamościa walczy z żywiołem
Lekcja 3 Maja
Rzeźnik w rękach GROM-u
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
„Kryzys” na AWL-u

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO