moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Komandor Zygmunt Białogłowski żegna się z 8 FOW

Komandor Zygmunt Białogłowski po ponad 30 latach służby w strukturach 8 Flotylli Obrony Wybrzeża żegna się ze świnoujską flotyllą, by objąć kolejne wyższe stanowisko służbowe w Centrum Operacji Morskich - Dowództwie Komponentu Morskiego.

Komandor Białogłowski od ponad 5 lat był zastępcą dowódcy 8 Flotylli, wcześniej przeszedł wszystkie szczeble dowodzenia w Dowództwie 8 FOW oraz 12 Dywizjonie Trałowców.

Komandor Zygmunt Białogłowski jest absolwentem Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni z 1990 roku. W tej samej uczelni w latach 2000-2001 studiował na podyplomowych studiach dowódczo-sztabowych na kierunku zarządzanie i dowodzenie. W 2004 r. ukończył kurs szczebla operacyjno-taktycznego w AMW oraz planowania operacyjnego w Akademii Obrony w Hadze, Holandia.

Służbę wojskową po ukończeniu AMW rozpoczął na stanowisku dowódcy działu okrętowego na trałowcu ORP Jamno w 12. Dywizjonie Trałowców w Świnoujściu. Następnie na tym samym okręcie objął stanowisko zastępcy dowódcy okrętu. W latach 1996-1997 dowodził okrętem ORP Hańcza. Następnie pełnił służbę w sztabie dywizjonu na stanowisku oficera flagowego. W 1999 roku został skierowany na okręt FGS Lindau niemieckiej MW w ramach działań zespołu STANNAVFORCHAN (obecnie SNMCM G1) na Morzu Śródziemnym i Adriatyckim. W 2002 roku objął obowiązku szefa sztabu 12. Dywizjonu Trałowców, a następnie rozpoczął służbę jako szef sekcji operacyjnej w Dowództwie 8.FOW. W tym czasie w ramach integracji z NATO został skierowany do sztabu BALTRON (Baltic Naval Squadron), gdzie pełnił funkcję doradcy z ramienia sojuszu, dla okrętów sił morskich Litwy, Łotwy i Estonii.

W latach 2006-2007 dowodził 12. Wolińskim Dywizjonem Trałowców po czym objął obowiązki szefa wydziału operacyjnego w dowództwie świnoujskiej Flotylli. 1 listopada 2010 r. otrzymał awans na stopień komandora i objął stanowisko Szefa Sztabu 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, natomiast od kwietnia 2015 roku był Zastępcą Dowódcy Flotylli.

Komandor Zygmunt Białogłowski został odznaczony między innymi: Morskim Krzyżem Zasługi, srebrnym medalem „Za Długoletnią Służbę”, złotym medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju” oraz złotym medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”.

Tekst: kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski

red. PZ

autor zdjęć: 8 FOW

dodaj komentarz

komentarze


Together on the Front Line and Beyond
Wyprawa w przyszłość, czyli studenci z AWL-u w Korei
Koniec olimpijskich zmagań
Dolina Dronowa – polskie centrum technologii bezzałogowych
„Chińczykiem” do jednostki nie wjedziesz
SAFE – zasady wykorzystania unijnych środków
ORP „Błyskawica” – ponad 2070 dni morskiego boju
Komponent Obrony Pogranicza wzmocni Tarczę Wschód
Polski Piorun trafi do Bundeswehry?
Kierunek Rumunia
Sprintem do bobsleja
Fenomen podziemnej armii
Gorąco wśród lodu
Wojskowi nurkowie trenowali pod lodem
Kosiniak-Kamysz: SAFE to szansa dla Polski
Polska poza konwencją ottawską
Chciałem być na pierwszej linii
Biegały i strzelały – walczyły do końca
W biatlonie i łyżwiarstwie szybkim nie poszli w ślady Tomasiaka
Chwała bohaterom AK
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Szef SKW odpowiada na rosyjskie oskarżenia
Kmdr Stanisław Nahorski – bohater flotylli rzecznych i morskich
Polskie wojsko stawia na polskie bezzałogowce
Wracają szkoły podchorążych rezerwy!
Przełom w sprawie Huty Pieniackiej
Finlandia dla Sojuszu
„wGotowości” idzie na rekord. Olbrzymie zainteresowanie
Partnerstwo dla artylerii
W NATO o inwestycjach w obronność
Walka o pierwszą dziesiątkę
Polska sprzeda broń na kontynent afrykański
Skromny początek wielkiej wojny
Arktyczny „Szlachetny obrońca”
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Arktyczne polowanie NATO
Wspólnie dla bezpiecznej Europy
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Oko na Bałtyk
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Cyberbezpieczeństwo w roli głównej
Rubio: należymy do siebie
Torami po horyzont
Łyżwiarz żegna się z Forum di Milano
Outside the Box
Wojsko zyska na inwestycjach w infrastrukturę w Małopolsce
Tusk: Ukraina nie może pozostać sama
W Karkonoszach szkolili się z technik górskich
Litwa drugim największym użytkownikiem JLTV na świecie
PGZ szykuje Baobaba na eksport
Wojsko wraca do Ełku
Arktyka pod lupą NATO
Modernizacja indywidualnego wyposażenia żołnierzy trwa
Inżynier Kościuszko ratuje Amerykę
Debiut skialpinizmu
Medycy z wojska i cywila budują Legion
Rada Pokoju rozpoczęła działalność
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
O krok bliżej do wdrożenia SAFE
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Engineer Kościuszko Saves America
Kiedy marzenia stają się rzeczywistością
Bez karnej rundy, ale tuż za czołową dziesiątką

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO