moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Nowy komendant Centrum Szkolenia WOT w Toruniu

28 kwietnia br. decyzją Ministra Obrony Narodowej płk Krzysztof Leszczyński został wyznaczony na komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu.

Pułkownik Krzysztof Leszczyński jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.

Po ukończeniu szkoły objął pierwsze stanowisko służbowe w 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, gdzie pełnił funkcje dowódcze i sztabowe – kolejno w 34 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Żaganiu, 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie oraz w sztabie Dywizji.

W 2011 roku został wyznaczony na stanowisko specjalisty w zarządzie rozpoznania Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Od 2016 roku pełnił służbę w Biurze ds. utworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej, a od 2017 r. związany jest z Dowództwem Wojsk Obrony Terytorialnej, gdzie najpierw objął obowiązki Szefa Wydziału Szkolenia Ogólnego, a następnie awansował na Zastępcę Szefa Oddziału Szkolenia.

Pułkownik Krzysztof Leszczyński ukończył studia magisterskie w Wyższej Szkole Zarządzania we Wrocławiu, studia podyplomowe w Wyższej Szkole Humanistycznej w Szczecinie oraz w Akademii Sztuki Wojennej. Jest także absolwentem studiów na kierunku Przywództwo Wojskowe i Komunikacja na Akademii Sztuki Wojennej.

Pełnił również służbę w składzie Polskich Kontyngentów Wojskowych w 2000 roku w Kosowie, w 2008 roku w Czadzie oraz w 2010 roku w Afganistanie.

Z dniem 28 kwietnia 2020 objął stanowisko Komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu.

Obejmując obowiązki Komendanta chce on skupić się na szeroko rozumianym szkoleniu młodszej kadry dowódczej i instruktorów. Jego celem jest przygotowanie, planowanie i realizacja kursów i szkoleń potrzebnych do działania zgodnie z przeznaczeniem oraz zmieniającą się sytuacją militarną i niemilitarną, które nie są realizowane w Rodzajach Sił Zbrojnych.

W życiu najbardziej ceni uczciwość, odpowiedzialność i przyzwoitość, w żołnierzach zaś lojalność, życzliwość, braterstwo, miłość do Ojczyzny, zaangażowanie i odwagę.

Tekst: płk Marek Pietrzak

red. PZ

autor zdjęć: DWOT

dodaj komentarz

komentarze


Nowy dom dla Husarzy i FA-50
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Gorący lipiec PKW Łotwa
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Mazurek Dąbrowskiego dla pływaczki „armii mistrzów”
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Święto Wojska Polskiego – transmisja na żywo
Lancaster PA163 nie dotarł do Szczecina
Z prądem i pod prąd
Ukraina zgodziła się na ekshumacje w Hucie Pieniackiej
„Wicher” na wodzie
Bitwa Warszawska, dzień drugi: Walka wręcz o stolicę
Młodzi medycy na poligonie
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
Coraz więcej Alpha Scramble
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Aukcja dla weterana
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Patrioty pod Płockiem
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
Pięć medali młodych strzelców „armii mistrzów”
Akustyczna tarcza dla wojska
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Legion Medyczny na poligonie
Saperzy z Ukrainy potrzebują wsparcia
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
Bitwa Warszawska, dzień szósty: Bitwa wygrana!
Bitwa Warszawska, dzień piąty: Bolszewika goń!
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Dwa marzenia spełnione naraz
„Kryzysowy” Jaśmin
Obrona powietrzna w gotowości przez całą dobę
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Bohaterka powstania, strażniczka pamięci
Armia testuje naziemne drony
Wojsko pomaga ofiarom wypadku na Węgrzech
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Sojusznicza tarcza antydronowa
Szef MON: najlepszych nagradzamy awansami generalskimi
Razem dla bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO
Tarcza i miecz
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Abordaż z polskim wsparciem
Cztery brygady, jeden cel
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Szef MON-u na obchodach Święta Wojska Polskiego
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Sojusznicze samoloty ćwiczyły nad Polską. To były planowane manewry
Moskwa w poszukiwaniu partnerów
Łzy na treningu to cena, jaką warto zapłacić za sukces
Drony na autopilocie
Prezydent: siła narodu jest siłą żołnierza!
Flanka pod strażą
Siatka antydronowa
MON: planujemy zakup kolejnych F-35
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Siatka niewidka dla wojska
Azjatycka szansa
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Rok 2027 bez Air Show Radom
Jakie limity dla przyszłych oficerów?

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO