moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
„Defender Europe” – cykl spotkań informacyjnych

Chcesz dowiedzieć się, jak w twojej okolicy będą wyglądały manewry „Defender Europe 20”, a przy okazji posłuchać amerykańskiego rocka? Przyjdź na spotkanie z żołnierzami US Army i Wojska Polskiego. To część przygotowań do tych największych od lat ćwiczeń amerykańskiej armii na wschodniej flance NATO.

Polska część trasy „Defender Europe Goodwill Outreach Tour” została zaplanowana na pierwszy tydzień marca. Na wydarzenie zaproszeni są wszyscy zainteresowani przebiegiem ćwiczeń „Defender Europe 20”. Amerykańscy i polscy oficerowie udzielą informacji na temat celu ćwiczeń, ich skali oraz wpływu na lokalną społeczność i infrastrukturę. Poruszone zostaną także kwestie odszkodowań w przypadku ewentualnych szkód wyrządzonych przez przemieszczające się wojska.

Dodatkową atrakcją podczas spotkań będą koncerty amerykańskich zespołów wojskowych. Na scenie zagrają m.in. The U.S. Army Rock Band oraz NATO SHAPE Rock Band.

„Defender Europe 20” to największe tego typu ćwiczenia od 25 lat. W przedsięwzięciu weźmie udział ponad 37 tys. żołnierzy z 18 państw, w tym z Polski. Ich głównym celem jest sprawdzenie gotowości US Army do przerzutu wojsk ze Stanów Zjednoczonych do Europy. Przez ocean zostanie przetransportowanych blisko 20 tys. amerykańskich żołnierzy oraz ponad 20 tys. jednostek sprzętu. Następnie siły te wezmą udział w cyklu międzynarodowych ćwiczeń NATO, które zostaną przeprowadzone na terytorium państw bałtyckich, Polski oraz Gruzji. Główna faza ćwiczeń „Defender-Europe 20” potrwa do maja. Powrót wojsk sojuszniczych zakończy się pod koniec sierpnia.

Michał Zieliński

autor zdjęć: Anna Jakubczyk/CO MON

dodaj komentarz

komentarze


Azjatycka szansa
MON i MSZ o szczycie NATO
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Trudne początki polskich bombowców
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Jelcze z Raciborza
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Zmiana warty na granicy
Wsparcie ma znaczenie
Milowy krok PGZ-etu i „Nitro-Chemu”
Z prądem i pod prąd
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Kajakiem na światowe podium
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Śmierć w sercu Azji
W hołdzie powstańcom warszawskim
Powstańcy są naszymi bohaterami
W Sejmie o rosyjskim pocisku
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Niezidentyfikowany obiekt spadł koło Lublina
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Paliwowy krwiobieg NATO
Baobaby dla 18 Pułku Saperów
Model 44. Batalion przyszłości już na poligonie
„Albatros” dozbrojony
Pancerne starcie
Rywalizacja o indeks WAT-u
Pierwszy krok do Invictusa
Triumf wojskowych lekkoatletów
Służby badają miejsce upadku pocisku
Salto mortale komandosa
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Rakietowcy na Hawajach
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
Spadochronowy triumf
PKW Irak zostaje w Jordanii
Żołnierz uratował życie na wakacjach
NATO ćwiczy na Morzu Czarnym
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Jak obronić się przed dronami?
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Jak reagować w kryzysie?
Marzenia częściowo spełnione
Odniesione w walce rany łączą
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Innowacje z PERUNA
Święto wojska pod hasłem SAFE
Baobaby docierają do wojska
Medale żołnierzy w kajakarstwie i spadochroniarstwie
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
Kolejne przechwycenie rosyjskiego samolotu
Odnaleziono „Roja”
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
USA sprawdzają swoje wojska w Europie
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Polskie wojsko wesprze misję strażaków w Hiszpanii

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO