moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Nieustającej satysfakcji z realizowanych zadań

Święto Wojska Polskiego jest dniem wyjątkowym nie tylko dla całych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, ale również dla wszystkich Polaków. Tego dnia cieszymy się z niepodległości, oddajemy hołd bohaterom, którzy przelewali krew za naszą Ojczyznę, i dajemy dowód, że współczesne wojsko nadal stoi na straży polskich granic i bezpieczeństwa polskich obywateli.

Z okazji tego wyjątkowego święta kieruję do wszystkich żołnierzy wyrazy uznania dla codziennego zaangażowania, determinacji, a nierzadko poświęcenia. Jako Komendant Główny Żandarmerii Wojskowej życzę przede wszystkim bezpiecznej, pełnionej z zachowaniem wysokich standardów moralnych i poszanowaniem prawa, służby oraz nieustającej satysfakcji z realizowanych zadań.

Życzę Wam, aby bohaterowie Bitwy Warszawskiej, którzy 99 lat temu udowodnili, że dla polskiego żołnierza nie ma rzeczy niemożliwych, jeśli walka toczy się o niepodległość Ojczyzny, byli dla Was inspiracją każdego dnia, a polskie społeczeństwo postrzegało Waszą służbę wyłącznie przez pryzmat takich wartości, jak patriotyzm, męstwo, uczciwość i odpowiedzialność. Niech Wasza służba będzie powodem do chluby również dla Waszych Najbliższych, a sukcesom zawodowym niech zawsze towarzyszą szczęście i pomyślność w życiu prywatnym.

Na zakończenie życzenia i podziękowania kieruję do żołnierzy Żandarmerii Wojskowej i Ich Rodzin. Wiem, jak trudna i odpowiedzialna jest Wasza służba, często pełniona kosztem życia rodzinnego. Żandarmi, podziwiam i szanuję pracę, którą wykonujecie na rzecz polskich sił zbrojnych i polskiego społeczeństwa. Życzę Wam, aby duma i satysfakcja ze służby w formacji były niewspółmiernie większe od trudów żandarmskiej służby.

gen. bryg. Tomasz Połuch , komendant główny Żandarmerii Wojskowej

dodaj komentarz

komentarze


Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Drony na Legii
Tropem tajemnic z przeszłości
Domek Pilota w LAW otwarty
Mundur w paczkomacie
Studenci w koszarach
Rutte: NATO jak drużyna piłkarska
Mundur i bokserskie rękawice
Barakudy z Polski
Dronowy kierunek przyszłości
Bez zmian w emeryturach
Kosmiczna współpraca Polski i Stanów Zjednoczonych
Zatrzymać drona
Szerszeń z Sochaczewa
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Śmierć w sercu Azji
Pieta Michniowska
Ostatnia niedziela…
Polski wkład w operację „Overlord”
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Wsparcie ma znaczenie
Zmiana na szczytach US Army w Europie
Przełomowe zdolności artylerzystów
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Równanie z „Iksem”
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Wielki sukces podchorążych z AMW
Piętnasty polski F-35 w powietrzu
Nowy mechanizm wsparcia obronności kraju
Żywią i bronią
Lądowanie na fińskiej drodze, czyli Bieliki i F-16 na Ramstein Flag’26
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Westerplatte zmieni się nie do poznania
PIRX-1 na orbicie
Mistrzyni pożegnała się z polską publicznością
Polski bezzałogowiec zaprezentowany w Ankarze
Szkolenie pilotów F-35 nabiera tempa
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Dowództwo RSZ celebrowało swoje święto
Podróż w ciemność
PKW Irak zostaje w Jordanii
„Przychodzimy, by pokazać, że nie zapominamy”
Sojusznicza medycyna pola walki
USA znów uderzyły w Iran
Medale za typowo wojskowe dyscypliny
Królowa wspinaczki kończy karierę
Twarzą w twarz
Prezydent RP o szczycie NATO
NATO liczy wydatki przed szczytem
Zdolności do produkcji tylko dla zaufanych
Przełomowe porozumienie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Zbrodnicza farsa
Sztuka tworzenia kryptonimu
Gdzie w tym roku powstaną nowe strzelnice?
Nadchodzą zmiany
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Miliardy na obronność
Paliwowy krwiobieg NATO
Podium dla kajakarza, pięcioboistki i sztangisty
Odznaka sprawności fizycznej po nowemu
Jak wygląda nowa selekcja do JW AGAT?
NATO zwiększy produkcję broni
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO