moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Dzień Dziecka w Kancelarii Premiera

Jak wygląda praca sapera? Ile osób zmieści się w Rosomaku? I czego potrzebujemy, by przetrwać w lesie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznacie podczas pikniku rodzinnego, który z okazji Dnia Dziecka organizuje w sobotę Kancelaria Premiera Rady Ministrów. O ciekawostkach na temat swojej pracy opowiedzą m.in. żołnierze i kryminalistycy.

Rodzinny piknik, na który zaprasza premier Mateusz Morawiecki, rozpocznie się 1 czerwca o godzinie 10 i potrwa do godziny 17. Impreza odbędzie się w ogrodach Kancelarii Premiera (Aleje Ujazdowskie 1/3).

Od godziny 10 na dzieci będą czekać przedstawiciele wszystkich resortów, w tym Ministerstwa Obrony Narodowej. W pikniku z okazji Narodowego Dnia Dziecka będą uczestniczyć żołnierze z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, Dowództwa Garnizonu Warszawa, Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej, Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej i Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej. – Żandarmi zaprezentują motocykl Kawasaki oraz quad, którymi w czasie wykonywania zadań poruszają się żołnierze żandarmerii wojskowej – mówi ppłk Artur Karpienko, rzecznik Żandarmerii Wojskowej. Natomiast żołnierze wojsk obrony terytorialnej poprowadzą, przystosowane dla najmłodszych, kursy survivalu, podczas których dzieci będą mogły nauczyć się podstaw przetrwania w lesie. – Żołnierze z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych przywiozą do ogrodów KPRM specjalny kombinezon przeciwwybuchowy, którego używają polscy saperzy. Pokażą również, jak działa robot Inspector – mówi ppłk Marek Pawlak, rzecznik DGRSZ.

Specjalną ścieżkę saperską zorganizuje dla najmłodszych Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej. Będzie można zobaczyć, jak wygląda poszukiwanie przedmiotów niebezpiecznych (oczywiście będą to atrapy) za pomocą wykrywacza metali. Do ogrodów wjedzie również KTO Rosomak. Dzieci będą mogły wejść do środka wojskowego pojazdu i obserwować to, co się dzieje na zewnątrz za pomocą specjalnych przyrządów, które znajdują się w Rosomaku. Małych fanów dużych pojazdów z pewnością ucieszy widok wielozadaniowego pojazdu kołowego Hummer ZDW-3. W czasie pikniku na dzieci mają czekać żołnierskie hełmy i kamizelki, a specjaliści od wojskowego „make up-u” ozdobią im buzie kamuflażem.

Wojskowe atrakcje są tylko częścią tego, co przygotowali organizatorzy pikniku. Pracownicy KPRM zapraszają między innymi na spotkanie z ekspertami od kryminalistyki. Dzieci będą mogły sprawdzić, jak bada się odciski palców i zeskanować twarz w programie 3D. – W Laboratorium Ignacego Łukasiewicza pokażemy Wam ponad 100-letni sprzęt i odczynniki chemiczne – zachęcają organizatorzy. Prócz tego specjaliści z resorów poprowadzą warsztaty z kodowania i... budowania drewnianego domku. Zobaczyć będzie można pokazy wyszkolenia służb mundurowych, między innymi grupy interwencyjno-antyterrorystycznej Straży Ochrony Kolei, Służby Więziennej, Służby Celno-Skarbowej i Straży Granicznej.

To będzie również świetna okazja, by sprawdzić, gdzie pracuje szef rządu. Specjalnie dla małych gości zostanie otworzona sala posiedzeń Rady Ministrów oraz gabinet premiera.

Nie obędzie się bez atrakcji dla miłośników sportu. W programie są zajęcia z szermierki, żeglarstwa, samoobrony, mecze piłki nożnej i unihokeja. Dzieci zainteresowane kulinariami będą mogły wziąć udział w warsztatach o miodzie, które poprowadzi bartnik. Opowie on o tym, jak powstaje miód.

Organizatorzy zaplanowali również koncerty. Ministerstwo Obrony Narodowej będą reprezentować dzieci ze studia Piosenki Dowództwa Garnizonu Warszawa. Wystąpi też Orkiestra Reprezentacyjna Policji.

Dokładny program Narodowego Dnia Dziecka znajdziecie tutaj.

 

KE

autor zdjęć: ppor. Robert Suchy CO / MON, KPRM

dodaj komentarz

komentarze


Nowe miny przeciwpiechotne dla polskiego wojska
Polsko-estońska współpraca
Traktat o partnerstwie z Wielką Brytanią
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Sprawdzian na Bornholmie
Witajcie w domu, Husarze!
Śladami „Rudego 102”, czyli jak Żagań stał się planem filmowym?
Polski wkład w San
Masz problem prawny? Pomogą studenci ASzWoj-u
Groźny incydent w Libanie
Generał z cienia
Marsz prawdę ci powie
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Huta Częstochowa bliżej wojska
Kilometry pamięci: motocykliści w hołdzie kolegom
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Poznaj tajemnice Husarza
Początek wielkiej historii
Ochrona lasu dla obronności
Szef MON-u: Nie ma decyzji o redukcji sił USA w Polsce
Polska i Kanada zacieśniają współpracę zbrojeniową
Specjalsi: mała, wielka siła
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Od cyberkursu po mundurówkę
Bez patosu o misjach
NATO i USA o Iranie
Odbić farmę z rąk przeciwnika
Czerwieńsze będą…
Strzelnice w Świętoszowie na nowo
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Adaptacja i realizm
Czy amunicja do Patriotów powstanie w Polsce?
Ryś w boksie
Tatuaże pod mundurem
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Husarze już w Polsce!
„Burza” na horyzoncie
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Symbol skupiający wiele znaczeń
Sprawdzian dla zawiszaków
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Przed misją w Rumunii
Polsko-kanadyjska współpraca
Tu nie ma miejsca na błędy
Bez zmian w emeryturach
„Wulkan” w programie „Ratownik”
Nie tylko USA, również Kanada. Współpraca transatlantycka Polski
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Biało-czerwona na Monte Cassino
Roboty saperskie bez tajemnic
Oddawanie krwi to cichy akt odwagi
Czekamy na F-35
Równanie z „Iksem”
Polskie F-16 wróciły z Grecji
Trump: dodatkowe 5 tys. żołnierzy do Polski
Syndrom Karbali
Szef MON-u o obecności wojsk USA: reorganizacja, nie redukcja
Wypadek w PKW UNIFIL
Strzały na granicy. Żołnierz uniewinniony
Desant na Odrze
SAFE – czas kontraktów
WAT wzmacnia „opelotkę”
Koniec odliczania, wielki dzień Wojska Polskiego

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO