moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa

29 maja jest dniem ważnym dla Polski i Polaków, gdyż oddajemy hołd tym wszystkim, którzy walczyli na misjach, ryzykowali życie i zdrowie, tworząc system bezpieczeństwa naszego kraju – powiedział minister Mariusz Błaszczak. Dzisiaj obchodzimy Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa.

Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Weterana szef resortu obrony i najwyżsi dowódcy Wojska Polskiego złożyli wieńce pod Pomnikiem Żołnierzy Poległych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa. Centralne obchody święta odbędą się w najbliższy weekend w Rzeszowie (potrwają od piątku do niedzieli). Uroczystości związane z upamiętnieniem weteranów organizowane są co roku w innym mieście, aby przybliżać społeczeństwu ich służbę dla Polski i Polaków.

– Pamiętamy szczególnie o tych, którzy polegli poza granicami kraju. Jesteśmy im winni pamięć i szacunek – mówił dzisiaj minister Mariusz Błaszczak w Centrum Weterana. Szef MON przypomniał, że we wtorek rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o weteranach, która rozszerza zakres pomocy świadczonej przez polskie państwo wobec tych, którzy odnieśli na misjach rany. Zapewnił, że rząd chce otoczyć weteranów, którzy służąc Polsce narażali swoje życie i zdrowie, jak najlepsza opieką. – Projekt nowelizacji przygotowywałem wspólnie ze środowiskiem weteranów, chciałbym szczególnie podziękować Stowarzyszeniu Rannych i Poszkodowanych w Misjach poza Granicami Kraju – podkreślił szef resortu obrony.


Film: Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa

Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa wprowadziła, uchwalona w 2011 r., ustawa o weteranach. 29 maja obchodzony jest także Międzynarodowy Dzień Uczestników Misji Pokojowych ONZ.

 

 

 

 

 

Z okazji Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa do majowego wydania miesięcznika „Polska Zbrojna” dołączony jest dodatek specjalny – „Kurier Weterana”. Zapraszamy do lektury! 

 

 

 

 

 

 

Małgorzata Schwarzgruber

autor zdjęć: Leszek Chemperek / CO MON

dodaj komentarz

komentarze


Równanie z „Iksem”
NATO zwiększy produkcję broni
Zatrzymać drona
Szkolenie pilotów F-35 nabiera tempa
Szkolenia załogi okrętu podwodnego – już w sierpniu
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Kosmiczna współpraca Polski i Stanów Zjednoczonych
Barakudy z Polski
PKW Irak zostaje w Jordanii
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Wojsko przeszkoliło dzieci w całej Polsce
Nowy mechanizm wsparcia obronności kraju
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Zmiana na szczytach US Army w Europie
Ważne decyzje w Brukseli
Jarzębina i nowe miny przeciwpiechotne
Szerszeń z Sochaczewa
PIRX-1 na orbicie
Nadchodzą zmiany
Wsparcie ma znaczenie
Dronowy kierunek przyszłości
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Orka dobiła do brzegu
Medale za typowo wojskowe dyscypliny
Miliardy na obronność
Prezydent RP o szczycie NATO
Na straży odporności Polski
Domek Pilota w LAW otwarty
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Uzbrojenie za 16,5 mld zł przekazane Ukrainie
Apetyt Smoka rośnie
Od dronów po lufy armatnie
Poznański gen wolności
USA znów uderzyły w Iran
Rotacja wojsk USA do Polski będzie wznowiona
Polski wkład w operację „Overlord”
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Rutte: NATO jak drużyna piłkarska
Sojusznicza medycyna pola walki
Priorytety na szczyt NATO
Anglicy znów uciekną z obozu
Zdolności do produkcji tylko dla zaufanych
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Podium dla kajakarza, pięcioboistki i sztangisty
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Gdzie w tym roku powstaną nowe strzelnice?
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Szefowie MON i MSZ o priorytetach na szczyt Sojuszu
Piętnasty polski F-35 w powietrzu
Airbus A330 MRTT
SKON o budżecie MON-u
„Iks” nasz powszedni
Bez zmian w emeryturach
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Polski bezzałogowiec zaprezentowany w Ankarze
Podróż w ciemność
Pilny apel o rakiety do Patriotów
NATO liczy wydatki przed szczytem
Kajakarze i pięcioboista na medal!
Westerplatte zmieni się nie do poznania
Promocja oficerska na WAT
Mistrzyni pożegnała się z polską publicznością
Przełomowe porozumienie
Odznaka sprawności fizycznej po nowemu
Pobudka 5:30 i ostra taktyka. Przetrwasz te 27 dni?
Niebo bez dominacji
Tropem tajemnic z przeszłości
Dowództwo RSZ celebrowało swoje święto
Przełomowe zdolności artylerzystów
Szermierze i pięściarki na podium
Twarzą w twarz
Królowa wspinaczki kończy karierę
US Army zaprasza do świętowania
Śmierć w sercu Azji
Zbrodnicza farsa

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO