moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

26 - 27 kwietnia 2019 r. Kraków

W dniach 26 – 27 kwietnia 2019 roku w Krakowie odbędzie się „ VII Memoriał im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego”. W trzech konkurencjach: pływaniu, strzelaniu z pistoletu wojskowego oraz biegu przełajowym rywalizować będą 3-osobowe zespoły reprezentujące wybrane instytucje i jednostki wojskowe oraz szkoły o profilu wojskowym z terenu Małopolski i Śląska.

Ponadto, kolejny już raz w Memoriale wezmą udział także weterani i emeryci wojskowi w kategorii wiekowej 50 plus. Memoriał rozpocznie w dniu 26 kwietnia o godz. 8.30 w Klubie Wojsk Specjalnych w Krakowie.
Także w piątek, 26 kwietnia na strzelnicy Kobra, przy ul. Fabrycznej przeprowadzone zostanie strzelanie z pistoletu wojskowego, a na basenie przy ul. Rakowickiej odbędzie się konkurencja pływacka.
W sobotę, 26 kwietnia o godz. 9.00 rozpocznie się bieg przełajowy na dystansie 5 km. Jego trasę wyznaczono na terenie Lasu Tynieckiego. Start i meta biegu usytuowana została przy Hotelu FERO EXPRES w Krakowie. Ceremonię zakończenia Memoriału, ogłoszenia wyników i wręczenia nagród zaplanowano na godz. 13.00 w Klubie Wojsk Specjalnych w Krakowie.

Najlepsze trzy zespoły i zawodnicy otrzymają puchary, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.
Organizatorem Memoriału jest Wojskowe Stowarzyszenie „Kultura – Turystyka – Obronność” przy wydatnej pomocy Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych, Jednostki Wojskowej NIL oraz Klubu Wojsk Specjalnych.
Memoriał poświęcony jest pamięci gen. broni Włodzimierza Potasińskiego, Dowódcy Wojsk Specjalnych, który zginął tragicznie w katastrofie smoleńskiej. Patronat nad imprezą objęła Pani Marta Murzańska-Potasińska oraz Dowódca Wojsk Specjalnych.

„Polska Zbrojna” objęła memoriał patronatem medialnym.

red. PZ

autor zdjęć: Arch. Wojskowe Stowarzyszenie „Kultura – Turystyka – Obronność”

dodaj komentarz

komentarze


Mundurowi z benefitami
Komplet medali wojskowych na ringu
Ogień z Leopardów na Łotwie
Borsuki zadomowiły się na poligonie
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Bezzałogowy nurek
Zwrot na Bałtyk
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
Więcej Herculesów dla Abramsów
„Horyzont” przeciw dywersji
Polski „Wiking” dla Danii
Dzień wart stu lat
Cywile zaskoczyli żołnierzy
Szwedzkie myśliwce dla Ukrainy
Celne oko, spokój i wytrzymałość – znamy najlepszych strzelców wyborowych wśród terytorialsów
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Orka po szwedzku
PKO Bank Polski z ofertą specjalną dla służb mundurowych
Marynarze podjęli wyzwanie
Okręt skrojony na Bałtyk
Premier ogłasza podwyższony stopień alarmowy
NATO ćwiczy wśród fińskich wysp
Nowe Kraby w Sulechowie
Udany start Peruna
Pewna inwestycja w niepewnych czasach
Zełenski po raz trzeci w Białym Domu
The Darker, the Better
Buzdygan dowódcy Żelaznej Dywizji wraca do gry
Wojsko na Horyzoncie
W krainie Świętego Mikołaja
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Początek „Ratownika”
Nowe zasady dla kobiet w armii
Żołnierze pomagają w akcji na torach
Szef MON-u z wizytą we Włoszech
Norweska broń będzie produkowana w Polsce
Niepokonani koszykarze Czarnej Dywizji
Po co wojsku satelity?
Militarne Schengen
Aleksander Władysław Sosnkowski i jego niewiarygodne przypadki
Niebo pod osłoną
Pancerniacy jadą na misję
Bojowe Rosomaki dla podhalańczyków
Pociski rakietowe dla Husarzy
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
107 lat polskiej Marynarki Wojennej
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Gdy ucichnie artyleria
AW149 – moc kawalerii powietrznej!
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
Krajowa produkcja amunicji
Nietypowy awans u terytorialsów. Pierwszy taki w kraju
Kapral Bartnik mistrzem świata
Plan na WAM
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Wojskowy bus do szczęścia
Obywatele chcą być #wGotowości
Wojsko ma swojego satelitę!
Polscy marynarze na misjach
Razem na ratunek
Zwalczyć strach, rozwiać mity
Polska i Francja na rzecz bezpieczeństwa Europy
AW149 made in Poland

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO