moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

IV Mistrzostwa Klas Mundurowych

Od czterech lat Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wspólnie z CWSL Drawsko Pomorskie organizuje ogólnopolskie zawody sportowo-obronne dla uczniów szkół średnich z różnych regionów Polski, tym razem przyjazd zapowiedziało 25 drużyn. Zapraszamy 1-4 kwietnia br. na poligon drawski.


Swoje umiejętności praktyczne będzie można sprawdzić na początku kwietnia. Rywalizacja rozpocznie się od zapoznania uczestników z regulaminem i zasadami bezpieczeństwa, a zakończy uroczystym wręczeniem nagród. Najważniejsze momenty związane z walką o pierwsze miejsce przewidziane są na drugiego i trzeciego kwietnia: strzelanie, pętla taktyczna.

- To rekordowa liczba, razem z opiekunami na terenie poligonu drawskiego będzie około 150 osób. Spore wyzwanie, ale ogromna satysfakcja. Okazuje się, że rośnie zainteresowanie przedmiotami związanymi ze służbą mundurową - komentuje dyrektor liceum w Kaliszu Pomorskim Maciej Rydzewski. I dodaje, że drużyny, które brały udział w poprzednich latach, nie tylko wracają, by ponownie sprawdzić się wśród najlepszych, ale również rekomendują tę imprezę innym. Warto dodać, że patronat nad mistrzostwami w tym roku sprawują: Minister Obrony Narodowej - Mariusz Błaszczak, Przewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej – Michał Jach, Zachodniopomorski Kurator Oświaty - Magdalena Zarębska – Kulesza, Komendant Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych im. płk Franciszka Sadowskiego w Drawsku Pomorskim – płk Marek Gmurski, Starosta Drawski – Stanisław Cybula, Starosta Stargardzki – Iwona Wiśniewska, Burmistrza Drawska Pomorskiego – Krzysztof Czerwiński, Burmistrz Kalisza Pomorskiego – Janusz Garbacz.

Autor tekstu: Aleksandra Radecka

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie organizatora oraz na Facebooku.

Patronat medialny nad zawodami objęli: TVN24 odział w Szczecinie, TVP3, Radio Koszalin, Polska Zbrojna, Głos Drawska.

red. PZ

autor zdjęć: Arch. ZSP w Kaliszu Pomorskim

dodaj komentarz

komentarze


Sojusz kontra drony
Ważne decyzje w Brukseli
Święto DGRSZ
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Równanie z „Iksem”
Wsparcie ma znaczenie
Od eksperymentu do elity NATO
Minister obrony RFN w Polsce
Szósta wygrana żołnierzy w meczu z gwiazdami Gortata
W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
Śmierć w sercu Azji
ASzWoj – uczelnia wielu pokoleń
Krok w stronę pokoju
Podchorążowie w dżungli
Pierwsze ćwiczenia Husarzy jeszcze w tym roku
Jego ofiara – nasza pamięć
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Trening działań połączonych
W centrum uwagi
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Bez zmian w emeryturach
Lotnicze święto w Lesznie
Na straży nieba
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
DOL(a) pilota
Żandarmi wojskowi świętowali w Lublinie
Polska szykuje się do produkcji Panter
Saperzy rozglądają się za systemami bezzałogowymi
Zbrodnicza farsa
Ruszyły największe targi obronne
Generał z cienia
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
Podróż w ciemność
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
Uniforms Are Worn by Real People
Najzdrowsi z najtwardszych
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
NATO wzmacnia wschodnią flankę
Koszykarskie widowisko
Marsz prawdę ci powie
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Kajakarze i judocy w medalowej formie
Prezydent z wizytą w Orzyszu
Wielka gra na ukraińskim froncie
Mechanicy poznawali tajniki naprawy K2
Powitanie F-35 z Polską
Bursztynowa Dywizjo, ognia!
Bezpłatna komunikacja miejska w stolicy dla weteranów
Gen. Chmielewski objął dowodzenie cyberwojskami
Kraków zaprosił weteranów
Stała baza wojsk USA w Polsce
Szef MON-u o wzmożonych działaniach dezinformacyjnych
Łączą nas wspólne cele
Jak hartują się przyszli specjalsi OSŻW
Polsko-tureckie rozmowy o przemyśle zbrojeniowym
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Brak porozumienia ws. MiG-ów za technologie dronowe
Transakcja „MiG-i za technologie” w zawieszeniu
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Obronność, odporność i jeszcze raz pieniądze
Czerwieńsze będą…
MON o priorytetach rozbudowy Wojska Polskiego
Na granicy stratosfery
Litwini z polskimi Gromami
Bezzałogowce zdobyły Paryż
Co Polska oferuje na Eurosatorach
Polski wkład w operację „Overlord”
F-35 Changes Everything

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO