moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Setka Komandosa

Na mocy porozumienia Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec wspólnie z Jednostką Wojskową Komandosów, pod patronatem Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, organizuje w Lublińcu w dniach 15 - 16 marca po raz trzeci zawody o szczególnym charakterze - Setkę Komandosa.

Jest to bieg na dystansie 100 km z wymogiem pokonania jego części (40 km) w umundurowaniu polowym, w tym 20 km z plecakiem o wadze 10 kg. Zawody zostaną przeprowadzone po raz trzeci. Start rozpocznie się o godz 22:00, a limit czasu wynosi 20 godzin. Uczestnicy poruszają się leśnymi duktami na 20 km trasie, na której nie ma punktów odżywczych. Przypomnijmy,że pierwszą edycję ukończyło 99 uczestników, drugą już 167 osób. Organizatorzy liczą, że 16 marca do mety dotrze ponad 200 zawodników z 250 zgłoszonych (w tym 23 panie i dwóch Brytyjczyków). Faworytem jest sierż. Artur Pelo z 7BOW, który zapowiada rozprawienie się z rekordem trasy 8:55:24. Wśród pań niekwestionowaną faworytką jest Patrycja Bereznowska – przed rokiem wyprzedziłą ją tylko 5 mężczyzn – mistrzyni i rekordzistka świata w biegu 24-godz.

Zapraszamy do udziału i kibicowania!

„Polska Zbrojna” objęła zawody patronatem medialnym. Więcej informacji i pełen regulamin dostępne na stronie organizatora oraz na profilu Facebook. 

red. PZ

autor zdjęć: Arch. WKB Meta

dodaj komentarz

komentarze


Kurs „Piorun” – prawdziwy sprawdzian morale
NATO i USA o Iranie
Cenckiewicz rezygnuje z szefostwa BBN
Wyścig Stalina
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Rzeźnik w rękach GROM-u
WAM coraz bliżej Łodzi
„Kryzys” na AWL-u
Leopard, czyli zwycięstwo na ostatniej prostej
Sprzęt wojskowy i technologia na PGE Narodowym
Mosty nad Narwią
Natarcie w deszczu
Nowe łodzie wojsk specjalnych
Jest nowy szef BBN
Polsko-irlandzkie rozmowy o współpracy
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
WOT będzie szkolić pracowników Orlenu
Więcej strzelnic w powiecie
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Srebro dla AWL-u w grach wojennych
WOT z Kraśnika i Zamościa walczy z żywiołem
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Generał Chmielewski na czele cyberwojska
Bieg ku pamięci bohaterów
Zbrojeniówka wchodzi do Raciborza
Zbrodnia bez kary
Strykery w akcji
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Premier: Polska zbuduje armadę dronową z Ukrainą
Sześć medali żołnierzy w sportach walki
Świat się zbroi na rekordową skalę
Czekając na czołgi
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Mundury noszą ludzie
Marynarz w koreańskim tyglu
Bursztynowy wstrząs
SAFE staje się faktem!
Powrót WAM-u
Wicepremier apeluje o jedność
Wypadek w PKW UNIFIL
Groźny incydent w Libanie
Nauki i nauczki z Afganistanu
Szef MON-u na Defence24 Days
Systemy antydronowe poszukiwane
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Od cyberkursu po mundurówkę
Syndrom Karbali
Czołgi poszły w las
Ostrosz zamiast Mureny
Adaptacja i realizm
Kluczowe 30 dni
Kosmiczne oko armii
Lekcja 3 Maja
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Początek wielkiej historii
Zbrodnia i kłamstwo
Pościg Leopardów
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Terytorialsi wspierają służby w powiecie biłgorajskim
Silniki do Abramsów będą serwisowane w Dęblinie
Edukacja na potrzeby nowej fabryki rakiet
Medyczne centrum w Krakowie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO