moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Rozwój wspomagania informatycznego dowodzenia w Siłach Zbrojnych RP

Ćwiczenie taktyczne z wojskami pk. ANAKONDA-18 było największym ćwiczeniem organizowanym przez Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej w 2018 roku. Celem tego przedsięwzięcia była integracja narodowych, sojuszniczych struktur dowodzenia i wojsk w ramach osiągania zdolności do prowadzenia strategicznej operacji obronnej w środowisku zagrożeń konwencjonalnych oraz hybrydowych. Wymagało to podjęcia współdziałania kluczowych organów dowodzenia Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej z układem pozamilitarnym oraz wybranymi elementami struktur dowodzenia NATO.

ANAKONDA-18 została przeprowadzona na poligonach w Polsce, w międzynarodowej przestrzeni powietrznej oraz na Morzu Bałtyckim. Po raz pierwszy w historii ćwiczenie odbywało się również w Estonii, Litwie i na Łotwie. Podczas ćwiczenia Międzynarodowy Zespół Certyfikujący dokonał sprawdzenia zdolności Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód (MND-NE) do działania według sojuszniczych standardów oceny gotowości bojowej (CREVAL). Przeprowadzenie powyższego przedsięwzięcia było możliwe dzięki właściwemu wsparciu teleinformatycznemu, a w szczególności przy wykorzystaniu wdrożonego w SZ RP systemu wsparcia dowodzenia C3IS Jaśmin.

Zakład Teleinformatyki Instytutu Działań Informacyjnych Wydziału Wojskowego Akademii Sztuki Wojennej serdecznie zaprasza na seminrium naukowe. Więcej informacji znajduje się na stronie organizatora. 

Więcej o zastosowaniu systemu wsparcia dowodzenia SWD C3IS HMS Jaśmin przeczytasz na naszym portalu polska-zbrojna.pl 

„Polska Zbrojna” objęła seminarium naukowe patronatem medialnym. 

red. PZ

autor zdjęć: Arch. ASzWoj

dodaj komentarz

komentarze


Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Atak i przejęcie dokumentów
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Marzenia częściowo spełnione
Baobaby dla 18 Pułku Saperów
Baobaby docierają do wojska
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Test w stratosferze
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
Kajakiem na światowe podium
Wojsko stawia na „armię talentów”
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Pancerne starcie
Poskromić kolosa
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
MON szuka dronów do zwalczania dronów
Innowacje z PERUNA
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Odniesione w walce rany łączą
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Pieta Michniowska
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
Ostatnia niedziela…
Inwestycje w bezpieczeństwo
Azjatycka szansa
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Triumf wojskowych lekkoatletów
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Pierwszy krok do Invictusa
Milowy krok PGZ-etu i „Nitro-Chemu”
Gen wojownika
Rakietowcy na Hawajach
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
Wyścig snajperów
MON i MSZ o szczycie NATO
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Śmierć w sercu Azji
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Polski Gnom
Jelcze z Raciborza
Święto wojska pod hasłem SAFE
NATO ćwiczy na Morzu Czarnym
Żołnierz uratował życie na wakacjach
PKW Irak zostaje w Jordanii
Spadochronowy triumf
Wsparcie ma znaczenie
Paliwowy krwiobieg NATO

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO