moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Bohaterowie codzienności

W dniach 15–19 lutego w holu Studium Wychowania Fizycznego WAT gościła wystawa zorganizowana przez Fundację „Dorastaj z Nami”, która opiekuje się dziećmi funkcjonariuszy poległych podczas pełnienia służby. Wystawa zatytułowana „Dla Ciebie zginął żołnierz, policjant, strażak, a dla mnie tata” powstała w hołdzie tym, którzy podczas wykonywania swoich obowiązków, polegających często na ratowaniu życia innych, stracili własne zdrowie lub życie. Celem wystawy było zwrócenie uwagi, jak wielką stratę poniosły rodziny tych bohaterów codzienności.

Na prezentowanych fotografiach można było zapoznać się z sylwetkami oraz historią wybranych trzynastu bohaterów. Ekspozycja stanowiła tylko niewielką część faktycznej liczby funkcjonariuszy, którzy zginęli niosąc pomoc oraz służąc innym. Fundacja ma obecnie pod swoimi skrzydłami i wspiera edukację 120 dzieci, które straciły rodziców w czasie pełnienia służby.

W ostatnim dniu wystawę odwiedzili podchorążowie 5 kompanii wraz ze swoim dowódcą por. Pawłem Żałobą, który jako członek Komitetu Organizacyjnego 10 Półmaratonu Komandosa był pomysłodawcą zorganizowania ekspozycji w WAT. Podchorążowie kolejny raz wykazali się wielkim sercem i hojnie wsparli przeprowadzoną na rzecz Fundacji zbiórkę publiczną, która mimo że nie zastąpi dzieciom rodzica, to z pewnością wspomoże chociaż w niewielkim stopniu ich edukację.

Wystawa została zorganizowana w ramach 10 Półmaratonu Komandosa, który odbył się 16 lutego. W biegu każdego roku biorą udział żołnierze, policjanci, strażacy oraz przedstawiciele innych służb mundurowych, którzy w codziennej służbie podejmują ryzyko by ratować innych.

Tekst: por. Jakub Szcześniak

red. PZ

autor zdjęć: Hirek Czupta

dodaj komentarz

komentarze


Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Masz problem prawny? Pomogą studenci ASzWoj-u
Biało-czerwona na Monte Cassino
Syndrom Karbali
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Równanie z „Iksem”
Poznaj tajemnice Husarza
F-35 Husarz lada moment w Polsce! Latający multitool
Groźny incydent w Libanie
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Bieg ku pamięci bohaterów
Polsko-estońska współpraca
Szef MON-u: Nie ma decyzji o redukcji sił USA w Polsce
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Symbol skupiający wiele znaczeń
Adaptacja i realizm
Koniec odliczania, wielki dzień Wojska Polskiego
Ochrona lasu dla obronności
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Kilometry pamięci: motocykliści w hołdzie kolegom
Śladami „Rudego 102”, czyli jak Żagań stał się planem filmowym?
Sprawdzian na Bornholmie
Husarze już w Polsce!
Początek wielkiej historii
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Odbić farmę z rąk przeciwnika
Trump: dodatkowe 5 tys. żołnierzy do Polski
NATO i USA o Iranie
Marsz prawdę ci powie
Sprawdzian dla zawiszaków
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Od cyberkursu po mundurówkę
Nowe centrum badawcze w Jaśle
Ryś w boksie
Czekamy na F-35
Jak wojsko chroni lotniska?
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Polski wkład w San
Będą rozmowy w sprawie wojsk US Army w Polsce
Witajcie w domu, Husarze!
Wojsko szuka specjalistów. Sprawdź, czy masz kwalifikacje
Bez zmian w emeryturach
Oddawanie krwi to cichy akt odwagi
Szef MON-u o obecności wojsk USA: reorganizacja, nie redukcja
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Szkarłatne obroże dla najlepszych czworonogów
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Polsko-kanadyjska współpraca
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wojsko zaprasza rodziny
Huta Częstochowa bliżej wojska
Desant na Odrze
WAT wzmacnia „opelotkę”
Strzelnice w Świętoszowie na nowo
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Polskie F-16 wróciły z Grecji
Wypadek w PKW UNIFIL
Generał z cienia
Czerwieńsze będą…

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO