moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Dwa medale kajakarki na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy

Szeregowa Dominika Włodarczyk, kajakarka Wojskowego Zespołu Sportowego w Bydgoszczy, wywalczyła dwa medale na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Polka wygrała wyścig w konkurencji K4 na 500 m i była trzecia w finale K1 na 200 m. Medalistka jest laureatką ostatniego plebiscytu sportowego portalu polska-zbrojna.pl w kategorii „Nadzieja sportu wojskowego”.

W zawodach, które odbyły się we włoskiej miejscowości Auronzo di Cadore, szer. Dominika Włodarczyk w finale K4 na 500 m popłynęła wraz z Katarzyną Kołodziejczyk, Heleną Wiśniewską i Klaudią Cyrulewską. Polki były bezkonkurencyjne. O pół sekundy wyprzedziły Węgierki i o ponad dwie reprezentantki Danii. Natomiast w drugim finałowym starcie szeregowa Włodarczyk wywalczyła brązowy medal w rywalizacji jedynek na dystansie 200 m. Reprezentantka bydgoskiego WZS i Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza Bydgoszcz Stowarzyszenie Kajakowe przegrała tylko z Węgierką Adrienn Orosz i Serbką Biljaną Relic.

Szer. Dominika Włodarczyk w marcu na Gali Sportu Wojskowego odebrała od Macieja Podczaskiego, dyrektora Wojskowego Instytutu Wydawniczego, nagrodę za zwycięstwo w „Plebiscycie na najpopularniejszych sportowców Wojska Polskiego”. Utalentowana kajakarka triumfowała w kategorii „Nadzieja sportu wojskowego”. A to, że warto na nią stawiać, potwierdziła w pierwszych tegorocznych startach w kategorii seniorów. W maju wywalczyła srebrny medal na Pucharze Świata w Duisburgu – była druga w finale K4 na 500 m. Natomiast w czerwcu zdobyła brązowy medal na mistrzostwach Europy w Belgradzie – w konkurencji K2 na 200 m. Włodarczyk na torze w Belgradzie wraz z Katarzyną Kołodziejczyk powtórzyły wynik osiągnięty na ubiegłorocznym czempionacie Starego Kontynentu w Płowdiw.

– Chociaż w tym roku startuje jeszcze w kategorii młodzieżowej do lat 23, Dominika z powodzeniem rywalizuje ze starszymi zawodniczkami w kategorii seniorów. W tym roku priorytetowe są dla niej mistrzostwa świata, które w sierpniu odbędą się w Portugalii – mówi ppłk Robert Pona, szef Wojskowego Zespołu Sportowego w Bydgoszczy. Przełożony młodej kajakarki jest zadowolony z jej dotychczasowych sukcesów i wierzy w kolejne. Natomiast sama zawodniczka nie ukrywa, że jej celem numer jeden są igrzyska olimpijskie w 2020 roku. – Start w Tokio jest dla mnie najważniejszy. Cieszę się, że w seniorskiej osadzie pływałam z trzykrotną medalistką olimpijską. To ona przekazywała mnie i moim koleżankom cenne doświadczenia i dzięki temu łatwiej nam było poznać tajniki ścigania się w kategorii seniorów – przyznaje szer. Dominika Włodarczyk, która kajakarstwo uprawia od 14 lat.

W zeszłym roku podopieczna trenera klubowego Macieja Juhnkego na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy do lat 23 wywalczyła dwa złote medale: w jedynkach na dystansie 200 m i w wyścigu czwórek na 500 m. Kajakarka Zawiszy stanęła również na podium mistrzostw Starego Kontynentu w kategorii seniorów. Była druga w konkurencji K4 na 500 m i trzecia w rywalizacji dwójek na 200 m.

SZUS

autor zdjęć: arch. prywatne

dodaj komentarz

komentarze


Nowa era polskiego lotnictwa
„Mewa” na północnym szlaku
Dwa marzenia spełnione naraz
Obrona powietrzna w gotowości przez całą dobę
Z prądem i pod prąd
Razem dla bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
Tysiące Piorunów dla Polski i sojuszników
Sonda dla Jastrzębia
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Prawie 9 tys. osób wybrało „Wakacje z wojskiem”
Abordaż z polskim wsparciem
Dekada Tygrysa. Kulisy, pasja i najwyższa cena za miłość do latania
Battalions of the Future
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Walka w dwóch światach
Ukraina zgodziła się na ekshumacje w Hucie Pieniackiej
Łzy na treningu to cena, jaką warto zapłacić za sukces
Bitwa Warszawska, dzień szósty: Bitwa wygrana!
Lancaster PA163 nie dotarł do Szczecina
Trwa nabór do szkół podoficerskich
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
MON proponuje zmiany przepisów ubiorczych
Sojusznicze samoloty ćwiczyły nad Polską. To były planowane manewry
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Prawie 200 mld zł na zbrojenia w projekcie budżetu
Pantera przejdzie do historii
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Bitwa Warszawska, dzień piąty: Bolszewika goń!
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Wojsko szuka tłumaczy, psychologów i BHP-owców na misje
Flanka pod strażą
Tarcza i miecz
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Kolejne nominacje w strukturach armii
Patrioty pod Płockiem
Coraz więcej Alpha Scramble
Moskwa w poszukiwaniu partnerów
Gorący lipiec PKW Łotwa
Test testu
Jakie limity dla przyszłych oficerów?
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Przyszłością wojsk pancernych jest działanie różnych środowisk
Resort o przyszłości M28, Black Hawków i i MiG-ów 29
Bohaterka powstania, strażniczka pamięci
„Kryzysowy” Jaśmin
Zmarł gen. Mirosław Różański
Pół eskadry Husarzy już w Polsce
„Wielka ucieczka” okiem historyka
F-15 dla Polski?
Kolejne Czarne Pantery dotarły do Polski
Kolejne F-35 lecą do Polski
Saperzy z Ukrainy potrzebują wsparcia
Premiery Grupy WB na targach zbrojeniowych
Mazurek Dąbrowskiego dla pływaczki „armii mistrzów”
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO