moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Sympozjum Rola i miejsce Sztabu Generalnego WP

Sztab Generalny Wojska Polskiego, który w roku 100-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości obchodzi stulecie swojego odtworzenia, organizuje sympozjum naukowe, które odbędzie się 30 maja na Zamku Królewskim w Warszawie.

Jego celem jest przedstawienie znaczenia i roli Sztabu Generalnego Wojska Polskiego w latach 1918-2018, ze szczególnym uwzględnieniem przełomowych dla Polski wydarzeń, m.in. odbudowy wojska i państwa po I wojnie światowej, roli SG WP w wojnie polsko-bolszewickiej 1919-1920, przygotowań państwa do wojny i w czasie działań bojowych 1939 roku oraz okresu niesuwerennego państwa polskiego i przemian w Wojsku Polskim po 1989 roku.


Sympozjum odbędzie się pod honorowym patronatem Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej. Gospodarzem spotkania będzie generał dr Leszek Surawski, szef Sztabu Generalnego WP.
Wśród prelegentów będą m.in. dr Andrzej Suchcitz, kierownik Archiwum Instytutu Polskiego i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie, dr Paul Latawski, Senior Lecturer, Royal Military Academy Sandhurst (Wielka Brytania), Jerzy Maria Nowak, dyplomata, były ambasador RP przy NATO i UZE, generał Mieczysław Cieniuch, były szef Sztabu Generalnego WP i Polski Przedstawiciel Wojskowy przy Komitetach Wojskowych NATO i UE w Brukseli.


Obecni będą także przedstawiciele kierownictwa Ministerstwa Obrony Narodowej, wojskowego korpusu dyplomatycznego, uczelni cywilnych i wojskowych, kadra i pracownicy sztabu oraz słuchacze szkół wojskowych i uczniowie klas mundurowych. Sympozjum naukowemu towarzyszyć będzie wystawa „Dzieje Sztabu Generalnego Wojska Polskiego 1918-2018”, przygotowana przez Centralną Bibliotekę Wojskową im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zapraszamy przedstawicieli mediów do udziału w sympozjum, które odbędzie się w godz. 10.00- 15.30 w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie.

Zgłoszenia akredytacyjne należy przesyłać do 28 maja 2018 roku (poniedziałek) do godz. 18.00 wyłącznie drogą elektroniczną na adres Zespołu Prasowego SG WP: rzeczniksgwp@ron.mil.pl. Formularz akredytacyjny do pobrania: http://sgwp.wp.mil.pl/plik/File/listaakredytacyjna.doc. Zgłoszenia powinny zawierać następujące dane: imię, nazwisko, nazwę redakcji, numer legitymacji prasowej lub dowodu osobistego oraz numer telefonu kontaktowego i adres e-mail.
Wejście akredytowanych dziennikarzy (30 maja) Bramą Senatorską (wejście D) w godz. 9.30-9.45.

Autor tekstu: Rzecznik Prasowy Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
płk Tomasz Szulejko

Polska Zbrojna objęła sympozjum patronatem medialnym. 

red. PZ

autor zdjęć: Arch. Sztab Generalny WP

dodaj komentarz

komentarze


Pożegnanie z Columbią
Największy transport Abramsów w tym roku
Wielkie zbrojenia za Odrą
Pytania o rosyjskie drony. MON wyjaśnia
H145M – ciekawa oferta dla Polski
Brytyjczycy na wschodniej straży
Cena wolności. Powstańcze wspomnienia
Defendery skompletowane
Czy trzeba będzie zrekonstruować samolot „Slaba”?
Australijski AWACS rozpoczął misję w Polsce
Szkolenia antydronowe tylko w Polsce
Prezydent przestrzega przed rosyjską dezinformacją
Z najlepszymi na planszy
Nagrody MSPO – za uniwersalność konstrukcji
Niemiecki plan zniszczenia Polski
W Sejmie o rosyjskich dronach nad Polską
Cios w plecy
Sikorski: potrzebujemy ściany antydronowej
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Krok ku niezależności
Już mają brąz, a mogą mieć złoto!
Triumf żołnierzy-lekkoatletów
Hekatomba na Woli
Grupa E5 o bezpieczeństwie wschodniej flanki NATO
17 września 1939. Nigdy więcej
Pogrzeb ofiar rzezi wołyńskiej
Premier do pilotów: Jesteście bohaterami
Rekompensaty na nowych zasadach
„Road Runner” w Libanie
ORP „Necko” idzie do natowskiego zespołu
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Debiut polskich Patriotów
Orlik na Alfę
Święto Wojsk Lądowych
Światowe podium dla zawodniczek Wojska Polskiego
Bumar-Łabędy szykują się do produkcji K2
Ostry kurs na „Orkę” – rząd chce podpisać kontrakt do końca roku
Husarz z polskim instruktorem
Dwie agresje, dwie okupacje
W poszukiwaniu majora Serafina
Nawrocki: zdaliśmy test wojskowy i test solidarności
„Nieustraszony Rekin” na wodach Bałtyku
Państwo odbuduje dom w Wyrykach
Sojusznicy wysyłają dodatkowe wojska
Aby państwo polskie było gotowe na każdy scenariusz
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
NATO – jesteśmy z Polską
Kurs dla najlepszych w SERE
Żandarmeria skontroluje także cywilów
NATO uruchamia „Wschodnią Straż”
Zwycięska batalia o stolicę
By znaleźć igłę, w Bałtyku trzeba najpierw znaleźć stóg
Koncern Hanwha inwestuje w AWL
Nielegalny skład amunicji został zlikwidowany
Trenują przed „Zapadem ‘25”
Czołgiści w ogniu
Wojskowi szachiści z medalem NATO
Żołnierze USA i Bradleye jadą do Polski
Ograniczenia w ruchu lotniczym na wschodzie Polski
Black Hawki nad Warszawą
„Saber Junction” – gotowi do obrony
Żelazna Dywizja zdaje egzamin celująco
Brytyjczycy żegnają Malbork
Wieża z HSW nie tylko dla Warana
Polska zwiększy produkcję amunicji artyleryjskiej
Obowiązek budowy schronów staje się faktem

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO