moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Jesteśmy Wam wdzięczni za Waszą gotowość i poświęcenie

Oficerowie i Żołnierze! Szanowni Weterani!

W Polsce 29 maja obchodzimy dzień poświęcony żołnierzom, którzy pełnili i pełnią misje w różnych częściach świata w ramach sił pokojowych i kontyngentów stabilizacyjnych. Polacy od lat uczestniczą w tych działaniach, są cenieni i chwaleni za swój wysoki profesjonalizm, odnoszą sukcesy na polu walki oraz w pracy na rzecz pokoju i bezpieczeństwa na terenach zagrożonych wojną. Bośnia, Kosowo, Irak, Afganistan i inne zapalne punkty na mapie świata znaczą szlak polskich weteranów.

To część naszej odpowiedzialności za społeczność międzynarodową, ale także wielki dowód poświęcenia polskich żołnierzy. Udział w misjach pokojowych zawsze wiąże się z ryzykiem i zagrożeniami. To nie tylko długotrwała rozłąka z rodziną, ale także narażenie zdrowia i życia. Dlatego pragnę wyrazić moje najgłębsze uznanie i szacunek dla wszystkich weteranów. Wielu odniosło rany, często oznaczające trwały uszczerbek na zdrowiu. Pamiętamy o poległych i tych, którzy zginęli w terrorystycznych zamachach.

Wszystkim należy się nie tylko wdzięczność i pamięć, ale także pomoc w powrocie do zdrowia, a rodzinom tych, którzy zginęli, właściwa opieka. Jako zwierzchnik sił zbrojnych dokładam, i będę nadal dokładał wszelkich starań, żeby tak właśnie było. Żeby odwaga i poświęcenie były docenione i uhonorowane. Zapewniam też, że będzie kontynuowana modernizacja polskiej armii, aby zwiększyć bezpieczeństwo naszych żołnierzy.

Mam w pamięci wszystkie moje spotkania z żołnierzami na misjach i z weteranami. Niedawno byłem w bazie Bagram w Afganistanie, gdzie nasze siły są obecne od prawie 16 lat. Międzynarodowe zaangażowanie Polski w sprawy pokoju i praw człowieka jest bardzo ważnym elementem naszej suwerenności, naszej obecności w strukturach Narodów Zjednoczonych i NATO, naszej pozycji w świecie. Jest istotne dla naszej przyszłości. Za to wszystko chcę dzisiaj w imieniu Rzeczypospolitej gorąco podziękować. To również dzięki Wam w Polsce stacjonują dziś sojusznicze wojska. To dzięki Wam nasz kraj otrzyma najnowocześniejszą obronę przeciwlotniczą w postaci systemu Patriot.

Drodzy Weterani, Polska jest Wam wdzięczna za Waszą gotowość i poświęcenie. Szczególne pozdrowienie kieruję do rekonwalescentów, życząc szybkiego i pełnego powrotu do zdrowia. Pozdrawiam też wszystkie rodziny weteranów, dziękuję za wsparcie, którego udzielają Państwo każdego dnia swoim najbliższym pełniącym służbę Ojczyźnie. Zapewniam o swojej pamięci rodziny i bliskich żołnierzy poległych na misjach pokojowych.

Cześć i chwała bohaterom!

Tekst pochodzi z dodatku specjalnego majowego miesięcznika „Polska Zbrojna” – „Kurier Weterana”. Można go czytać także w wersji elektronicznej.

Andrzej Duda , prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, zwierzchnik sił zbrojnych

dodaj komentarz

komentarze


Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Prezydent z wizytą w Orzyszu
Kraków zaprosił weteranów
Sojusz Madrytu i Warszawy
Baza amerykańska w Świętoszowie – pierwsza inwestycja gotowa
Mechanicy poznawali tajniki naprawy K2
Umowa na pociski do Patriotów
Bez zmian w emeryturach
Wsparcie ma znaczenie
Apetyt Smoka rośnie
Brak porozumienia ws. MiG-ów za technologie dronowe
Polski wkład w operację „Overlord”
Na straży nieba
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
Podróż w ciemność
Śmierć w sercu Azji
Podchorążowie w dżungli
Królestwo pojazdów
Mundur, medale i duma
Stała baza wojsk USA w Polsce
Orka tuż, tuż
Koło zamachowe gospodarki
Sonda dla Jastrzębia
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Ratunek na polu walki
Trening działań połączonych
Innowacje dla bezpieczeństwa
Bursztynowa Dywizjo, ognia!
Niebo bez dominacji
Transakcja „MiG-i za technologie” w zawieszeniu
Szósta wygrana żołnierzy w meczu z gwiazdami Gortata
Zbrodnicza farsa
Pancerny Poznań
Równanie z „Iksem”
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Minister obrony RFN w Polsce
Powietrzne cysterny dla Polski
Sportowe jubileusze
F-35 Changes Everything
Święto DGRSZ
Pamiętamy o bohaterach powstań śląskich
Ważne decyzje w Brukseli
Szermierze i pięściarki na podium
Bezzałogowe „nietoperze” nad Bałtykiem
Generał z cienia
Departament Funduszy Zagranicznych MON na nowo
Polska szykuje się do produkcji Panter
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Kajakarze i judocy w medalowej formie
„Ognista burza ’26”, czyli kompleksowy sprawdzian zdolności operacyjnych
W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Gen. Chmielewski objął dowodzenie cyberwojskami
„Strzała weterana” spaja środowisko
Bezzałogowce zdobyły Paryż
Premier powołał nową wiceminister obrony
Mistrzostwa klas mundurowych bez taryfy ulgowej
Wojskowa Akademia Medyczna w Łodzi – jest zgoda prezydenta
Co Polska oferuje na Eurosatorach
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Marsz gąsienicowych kolumn
AMW oferuje mieszkania
Kolejny polski F-35 wykonał pierwszy lot
Krok w stronę pokoju
Zełenski traci Order Orła Białego?

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO