moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

„Ja i Ojczyzna to jedno” - Wzgórze Zamkowe w Kielcach

27 kwietnia na Wzgórzu Zamkowym w Kielcach odbędą się uroczystości patriotyczno-historyczne uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości pt. „Ja i Ojczyzna to jedno”.

W trakcie trwania wydarzeń na dziedzińcu Wzgórza Zamkowego przybliżony zostanie temat obronności kraju poprzez działanie rodzaju sił zbrojnych Wojsk Obrony Terytorialnej, podkreślając i promując znaczenie działającej w regionie 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Zostaną również przywołane wydarzenia, które na trwale wpisały się w historię państwa i narodu polskiego. Ciekawy program uroczystości zachęcać będzie uczestników, m.in. poprzez sztukę wizualną, do zgłębiania wiedzy historycznej, do zapoznania się z tradycją i historią oręża polskiego oraz do kultywowania wartości, ideałów i postaw patriotycznych wśród obywateli.

Podczas uroczystości, poza możliwością spotkania żołnierzy z 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, organizatorzy zapraszają na uroczyste otwarcie wystawy prac grupy malarskiej Cytadela pt. „Forty i fortyfikacje”, a także do zwiedzania ekspozycji przygotowanej przez Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach.

Organizatorem uroczystości jest: 10 Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej pod dowództwem płk. Artura Barańskiego, Wzgórze Zamkowe - Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej reprezentowany przez dyrektora Rafała Nowaka i Marka Maciągowskiego oraz Klub Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych pod kierownictwem ppłk. Piotr Sokala.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w uroczystości!

Polska Zbrojna objęła uroczystość patronatem medialnym.

red. PZ

autor zdjęć: 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej

dodaj komentarz

komentarze


54 sekundy próby
Szef MON-u Człowiekiem Roku 2025
Absolwenci do wojska. Nabór trwa
Logistyczna rewolucja w Opolu
Pierwsze szkolenie Legionu Medycznego
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Syndrom Karbali
Architekci pola walki
Terytorialsi zdobyli amerykańskie ostrogi
Our Only One
WAM wraca do Łodzi
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Psiakrew, harmata!
Marynarz w koreańskim tyglu
Mała Orka?
Na pierwszej linii wojny i pokoju
Przyszłość polskich Czarnych Panter
Pytania o „chińczyki” w jednostkach
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Twarde na poligonie
Jelcz coraz silniejszy
Zbrodnia i kłamstwo
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Pomnik gen. Rozwadowskiego stanie przed Sztabem Generalnym
Nieszczęśliwy wypadek na strzelnicy
Apache w polskich rękach
Debata o bezpieczeństwie
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Donald Trump: Jesteśmy bardzo blisko
Były żołnierz WOT-u z zarzutami szpiegostwa
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Grzmoty zamiast Goździków
W Sejmie o wyższym szkolnictwie wojskowym
Większe możliwości Nitro-Chemu
Głos żołnierzy ma znaczenie
Pasja i fart
Bądź bezpieczny w sieci
Studia dla żandarmów
Pierwszy dom dla Husarzy gotowy
Fińska armia luzuje rygory
Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Zbrodnia bez kary
Wzmocnienie polskiej tarczy powietrznej
Polska i Norwegia zacieśniają współpracę
Bliski Wschód: wojna bez wyjścia, stawka rośnie
Nie udostępniamy nieba do ataków na Rosję
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Zabójczy team nad Anglią
Rosomaki na lądzie i morzu
Ruszyły Wojskowe Targi Służby i Pracy
Finansowanie szkolenia wojskowych medyków
Adaptacja i realizm
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Zmiany kadrowe na szczycie PGZ-etu
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
Pamięci ofiar zbrodni katyńskiej
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Polski sukces w Duńskim Marszu
NATO i USA o Iranie
Lotnicy NATO kontra drużyna Gortata
View from Outer Space
Początek wielkiej historii
Pierwsze loty
Wypadek w PKW UNIFIL

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO