moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Krwioobieg Terytorialsa

W najbliższą środę 25 kwietnia, Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej organizuje zamkniętą konferencję pn. "KRWIoOBIEG Terytorialsa". Konferencja ma na celu propagowanie wśród żołnierzy WOT i społeczności lokalnych idei honorowego krwiodawstwa i krwiolecznictwa oraz przybliżenia zagadnień związanych z transplantologią.

Konferencja realizowana będzie z podziałem na dwa panele tematyczne. Pierwszy z nich odnosi się do krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Wystąpią w nim m.in. zastępca Dyrektora WCKIK, płk rez. lek. Adam OLSZEWSKI, który opowiadał będzie o zaangażowaniu Wojska Polskiego we wspieranie krwiodawstwa i krwiolecznictwa w warunkach pokoju i na polu walki. Pani kpt. rez. Lidia MARKIEWICZ-ZIENTAL oraz prof. dr hab. ppłk rez. Jerzy MAJKOWSKI, ps. "CZARNY" opowiedzą o realiach ratownictwa medycznego okiem nastolatków - uczestników Powstania Warszawskiego.

W panelu pojawi się zagadnienie krwi jako płynu życia we współczesnych uwarunkowaniach - cywilnym  i taktycznym. O tym opowie ratownik medyczny pola walki – mł. chor. Łukasz SIKORA, ps. „SIKOR”. Do panelu dołączą honorowi dawcy krwi zarażający ideą HDK rodziny – kpt. rez. Mirosław FILIPKIEWICZ i Prezes Klubu HDK Legion oraz sierż. Robert KOWALEWSKI, który opowie o jej idei w kontekście działalności wojskowych klubów krwiodawstwa. Pierwszą część panelu zakończy wykład Pana Sławomira KACZYŃSKIEGO – Przewodniczącego Krajowej Rady HDK o organizacji ruchu HDK w PCK.

Drugi panel poświęcony będzie idei transplantacji m.in. w ramach prowadzonej przez organizatora - dr. Karola KUKOWKĘ z Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu akcji „Twoje TAK ma znaczenie”. Do panelu zostali zaproszeni uczniowie dwóch lublinieckich szkół średnich, którzy poprowadzą debatę pod nazwą „Zgoda świadoma na transplantację lepsza od zgody domniemanej”. Całość przedsięwzięcia zwieńczy występ Pani Agaty MAGNES, która była dawcą narządu oraz koncert zespołu „Próba generalna”. Podczas konferencji zostaną wręczone wyróżnienia przyznane zwycięzcom konkursu na hasło promujące ideę krwiodawstwa, krwiolecznictwa i transplantologii.

Więcej informacji można uzyskać na stronie organizatora. 

Autor tekstu:  Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej

Polska Zbrojna objęła konferencję patronatem medialnym.

red. PZ

autor zdjęć: Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej

dodaj komentarz

komentarze


By znaleźć igłę, w Bałtyku trzeba najpierw znaleźć stóg
Pożegnanie z Columbią
Defendery skompletowane
ORP „Necko” idzie do natowskiego zespołu
Niemiecki plan zniszczenia Polski
Polska zwiększy produkcję amunicji artyleryjskiej
Ostry kurs na „Orkę” – rząd chce podpisać kontrakt do końca roku
Hekatomba na Woli
Rekompensaty na nowych zasadach
Triumf żołnierzy-lekkoatletów
„Saber Junction” – gotowi do obrony
Z najlepszymi na planszy
Światowe podium dla zawodniczek Wojska Polskiego
Obowiązek budowy schronów staje się faktem
Wielkie zbrojenia za Odrą
W poszukiwaniu majora Serafina
NATO uruchamia „Wschodnią Straż”
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
W Sejmie o rosyjskich dronach nad Polską
NATO – jesteśmy z Polską
Prezydent przestrzega przed rosyjską dezinformacją
Żelazna Dywizja zdaje egzamin celująco
„Nieustraszony Rekin” na wodach Bałtyku
Krok ku niezależności
Premiera na MSPO: Pocisk dalekiego zasięgu Lanca
Kurs dla najlepszych w SERE
Czołgiści w ogniu
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Brytyjczycy żegnają Malbork
17 września 1939. Nigdy więcej
Cena wolności. Powstańcze wspomnienia
Pytania o rosyjskie drony. MON wyjaśnia
Trenują przed „Zapadem ‘25”
Żołnierze USA i Bradleye jadą do Polski
Szkolenia antydronowe tylko w Polsce
Debiut polskich Patriotów
Czy trzeba będzie zrekonstruować samolot „Slaba”?
Sikorski: potrzebujemy ściany antydronowej
Zwycięska batalia o stolicę
Ograniczenia w ruchu lotniczym na wschodzie Polski
Nagrody MSPO – za uniwersalność konstrukcji
Orlik na Alfę
Koncern Hanwha inwestuje w AWL
Bumar-Łabędy szykują się do produkcji K2
Husarz z polskim instruktorem
Pogrzeb ofiar rzezi wołyńskiej
Sojusznicy wysyłają dodatkowe wojska
Australijski AWACS rozpoczął misję w Polsce
Premier do pilotów: Jesteście bohaterami
H145M – ciekawa oferta dla Polski
Żandarmeria skontroluje także cywilów
Największy transport Abramsów w tym roku
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Święto Wojsk Lądowych
Brytyjczycy na wschodniej straży
Cios w plecy
Już mają brąz, a mogą mieć złoto!
Grupa E5 o bezpieczeństwie wschodniej flanki NATO
Wieża z HSW nie tylko dla Warana
Black Hawki nad Warszawą
Nielegalny skład amunicji został zlikwidowany
Aby państwo polskie było gotowe na każdy scenariusz
Dwie agresje, dwie okupacje
„Road Runner” w Libanie
Wojskowi szachiści z medalem NATO
Państwo odbuduje dom w Wyrykach
Nawrocki: zdaliśmy test wojskowy i test solidarności

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO