moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

„SpoKREWnieni służbą” oddają krew

Żołnierze oraz pracownicy wojska z ponad 160 jednostek wojskowych oddadzą krew w ramach kampanii „SpoKREWnieni służbą”. Akcja ruszyła 1 marca w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych i potrwa miesiąc. Mundurowi chcą w ten sposób uczcić pamięć o żołnierzach zbrojnego podziemia antykomunistycznego oraz zebrać krew dla osób chorych i potrzebujących.

Już od 8 rano 1 marca krew można oddawać przy ul. Batorego w Warszawie, gdzie swoją siedzibę ma MSWiA. – Akcję „SpoKREWnieni służbą” zainaugurowałem w marcu zeszłego roku, będąc jeszcze ministrem spraw wewnętrznych i administracji. Ten czas został wybrany nieprzypadkowo. W tym miesiącu oddajemy hołd żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego, którzy przelewali krew w obronie niepodległości Polski i stawiali opór sowietyzacji i podporządkowaniu ojczyzny Związkowi Sowieckiemu – mówi portalowi polska-zbrojna.pl min. Mariusz Błaszczak. Szef resortu obrony podkreśla, że ubiegłoroczna edycja kampanii skończyła się sukcesem. – Policjanci, strażacy, strażnicy graniczni oraz funkcjonariusze BOR zebrali łącznie 3 tys. 788 litrów krwi. Rok temu zaprosiłem Wojsko Polskie do udziału w drugiej edycji. Zmiany w rządzie spowodowały, że teraz mogę objąć patronatem zbiórkę krwi jako minister obrony narodowej – dodaje.

Akcja prowadzona będzie przez cały marzec na terenie całej Polski. Udział w kampanii zadeklarowali żołnierze i pracownicy wojska z ponad 160 jednostek wojskowych. W akcję zaangażuje się przeszło 130 jednostek podległych Dowództwu Generalnemu RSZ, a także jednostki podległe Dowództwu Operacyjnemu RSZ i Inspektoratowi Wsparcia SZ. Udział w akcji zgłosiło także prawie 400 żołnierzy z Dowództwa Garnizonu Warszawa i jednostek podległych. Krew oddadzą również żołnierze i pracownicy Sztabu Generalnego WP oraz zawodowi żołnierze wojsk obrony terytorialnej i terytorialsi.

Zebrana krew będzie przeznaczona dla ofiar wypadków i osób chorych. – Głęboko wierzę w to, że udział polskich sił zbrojnych w akcji „SpoKREWnieni służbą” sprawi, że uda się zebrać jeszcze więcej krwi dla potrzebujących i kolejny raz przypomnieć społeczeństwu historię Żołnierzy Wyklętych – podkreśla minister Błaszczak.

Zbiórki krwi odbywać się będą w marcu na terenie jednostek wojskowych i instytucji resortu obrony narodowej za pośrednictwem m.in. mobilnych punktów poboru krwi – w tzw. krwiobusach oraz w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Akcję patronatem honorowym objął minister obrony Mariusz Błaszczak oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

Magdalena Kowalska-Sendek

autor zdjęć: PZ

dodaj komentarz

komentarze


Jak reagować w kryzysie?
Szer. Karbownik mistrzynią świata juniorów
Skok w przyszłość, powrót do przeszłości
Jak obronić się przed dronami?
W hołdzie powstańcom warszawskim
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Salto mortale komandosa
Powstańcy są naszymi bohaterami
Warszawa oddała hołd bohaterom powstania
Śmierć w sercu Azji
MON i MSZ o szczycie NATO
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Spadochronowy triumf
Godzina „W” – sierpniowa rapsodia
Pierwszy krok do Invictusa
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Baobaby docierają do wojska
Kolejne przechwycenie rosyjskiego samolotu
Rywalizacja o indeks WAT-u
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Żołnierz uratował życie na wakacjach
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Święto wojska pod hasłem SAFE
Model 44. Batalion przyszłości już na poligonie
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Rakietowcy na Hawajach
„Albatros” dozbrojony
Medale żołnierzy w kajakarstwie i spadochroniarstwie
Służby badają miejsce upadku pocisku
Marzenia częściowo spełnione
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
USA sprawdzają swoje wojska w Europie
Paliwowy krwiobieg NATO
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
NATO ćwiczy na Morzu Czarnym
Z prądem i pod prąd
Trudne początki polskich bombowców
Pancerne starcie
Niezidentyfikowany obiekt spadł koło Lublina
Milowy krok PGZ-etu i „Nitro-Chemu”
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Baobaby dla 18 Pułku Saperów
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Zmiana warty na granicy
Odnaleziono „Roja”
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Azjatycka szansa
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Jelcze z Raciborza
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Wsparcie ma znaczenie
Odniesione w walce rany łączą
PKW Irak zostaje w Jordanii
Innowacje z PERUNA
Polskie wojsko wesprze misję strażaków w Hiszpanii
Kajakiem na światowe podium
Walka, entuzjazm i nadzieja
Wojsko przerzuca strażaków do Hiszpanii
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
Triumf wojskowych lekkoatletów

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO