moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Uczcij Powstanie Warszawskie na sportowo

1 sierpnia 1944 roku stolica wystąpiła zbrojnie przeciwko niemieckiemu okupantowi. Padły strzały, rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. Trwało 63 dni, do 3 października, i kosztowało życie ponad 200 tys. mieszkańców stolicy. Przeszło do historii jako niebywały akt heroizmu.

Tysiąc płonących zniczy, mrok i minuta ciszy. W takiej oprawie 29 lipca (sobota) o godz. 21.00 rozpocznie się 27. Bieg Powstania Warszawskiego. Ta wyjątkowa impreza powstała, by uczcić rocznicę wydarzeń sprzed ponad pół wieku.

Bieg Powstania Warszawskiego jest jednym z najpopularniejszych i największych biegów, organizowanych na terenie Warszawy. Ze swoją niezwykłą, wieczorną oprawą, historyczną trasą, oświetloną zniczami, wpisuje się spektakularnie w formę i tradycję corocznych obchodów wybuchu Powstania Warszawskiego – tak istotnych dla każdego mieszkańca Warszawy. W tym roku ponownie do wyboru będą dwa dystanse, 5 lub 10 kilometrów. Planowana jest liczba 11.000 uczestników.

Podczas 27. Biegu Powstania Warszawskiego przewidziane jest wiele atrakcji zarówno dla uczestników jak i kibiców m.in. spotkanie z kombatantami - uczestnikami Powstania Warszawskiego oraz rekonstrukcje historyczne.
Dodatkowo odbędzie się także 4 Bieg Zdobycia PAST-y, gdzie w ramach rozgrzewki przed głównym biegiem, 730 biegaczy pokona 9 pięter historycznego budynku.

Polska Zbrojna ponownie została patronem medialnym imprezy. Zapraszamy wszystkich do uczczenia 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na sportowo! Trwają zapisy dostępne pod tym adresem
Ponadto zapraszamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku.

PZ

autor zdjęć: Michał Niwicz

dodaj komentarz

komentarze


Miliardy na rozwój fabryki w Niepołomicach
Polskie „Delty” prawie w komplecie
Ekstremalnie ważny cel
Utraceni, lecz nie zapomniani
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
O bezpieczeństwie u prezydenta
Pies pomaga walczyć z PTSD
Rada Pokoju Trumpa rusza bez Polski
Polski oficer na czele zespołu okrętów NATO
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Więcej mocy dla Orki
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
To nie mogło się udać, ale…
Więcej niż alert: Jak państwo reaguje na zagrożenia terrorystyczne?
Partnerstwo Polski i Litwy
Ratować w chaosie. Medycy szkoleni jak na wojnie
Co dalej z Tarczą Wschód?
Amerykański szogun
Polscy panczeniści rozbili medalowy bank ME
Piątka z czwartego wozu
Pucharowy medal na desce
Polski oficer dowodzi zespołem NATO
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Człowiek, który sprzedał ciszę
Badania i leki dla Libańczyków od żołnierzy z PKW UNIFIL
Nowi dowódcy w Wojsku Polskim
FORT Kraków otwarty
Medale na lodzie i śniegu
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Co nowego w przepisach?
Wojsko Polskie wspiera 34. finał WOŚP
Snajperzy WOT-u szkolili się w Beskidzie Wyspowym
Udane starty biatlonistów CWZS-u w krajowym czempionacie
Chińskie auta nawet nie zaparkują w pobliżu wojska
Experience It Yourself
Przeprowadzka CSWOT-u
Dyrygent w mundurze
Amunicja do granatników z Niewiadowa
Kierunek Rumunia
Premier wojenny
Polskie MiG-i dla Ukrainy
Robo-pies wojskowych kryminalistyków
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Trójkąt Warszawa–Bukareszt–Ankara
Ferie z wojskiem
Psy gryzące, tropiące i do detekcji
ORP „Garland” w konwoju śmierci
Żandarmi na strzelnicy taktycznej
Projekt ustawy o aneksji Grenlandii w Kongresie USA
PKW „Noteć” – koniec misji
Ministrowie obrony Polski i Łotwy o strategicznej współpracy
US Army wzmacnia obecność w Niemczech
Hołd dla gen. Skrzypczaka
Waiting for the F-35
Sojusz ćwiczy szybką odpowiedź
Amerykanie nieugięci w sprawie Grenlandii
Medyczny impas
Maj polskich żywych torped
„Ghost Hunt” w zimowej scenerii
Trump chce Grenlandii i… negocjacji
Wojskowy triumf na Gali Sportu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO