moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Minister będzie dochodził prawdy w sądzie

Ta książka złożona jest z samych kłamstw i pomówień, dlatego minister obrony narodowej złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa – poinformował dzisiaj wiceminister obrony Michał Dworczyk. Sprawa dotyczy książki „Macierewicz i jego tajemnice” autorstwa Tomasza Piątka.

Tomasz Piątek, dziennikarz „Gazety Wyborczej”, sugeruje w wydanej właśnie książce „Macierewicz i jego tajemnice”, że szef MON jest powiązany z byłymi współpracownikami komunistycznej Służby Bezpieczeństwa oraz służbami ZSRR i Rosji.

– Mamy nadzieję, że prokuratura i sąd zakończą ten spektakl, który trwa i który polega na nieustannych atakach na ministra obrony narodowej – mówił dzisiaj Michał Dworczyk. Wiceminister nawiązał do oświadczenia posłów Platformy Obywatelskiej, którzy zażądali wyjaśnienia zarzutów kierowanych wobec Antoniego Macierewicza oraz wyciągnięcia konsekwencji przez premier Beatę Szydło.

– Cała niby-sprawa z książką to kolejny atak „Gazety Wyborczej” na ministra Antoniego Macierewicza i realizowany przez niego plan modernizacji i odbudowy polskiej armii – dodał Dworczyk.

MC , PAP

autor zdjęć: mjr Robert Siemaszko/CO MON

dodaj komentarz

komentarze

~obserwator
1500500640
Gdzie jest ten plan modernizacji polskiej armii? Przecież to się tylko opiera na mówieniu ,czyli na słowiue ,które jest ulotne i nie zawsze może być faktem. Z drugiej strony już tyle miesięcy minęło i jakoś nie widać tego unowocześniania sił zbrojnych a pan Minister tylko obiecuje a powinien działać. To jest mącenie Wisły kołkiem albo przelewanie wody łyżeczką od herbaty. Dlatego już nie wierzę byśmy w ciągu dwóch najbliższych lat mięli te helikoptery ,które są pilnie potrzebne dla sił zbrojnych wszystkich rodzajów. Gdzie okręty bojowe ,czy OP, p -lot,. ? Ile lat będziemy czekać na nowoczesne czołgi? Moim zdaniem to dopiero jak Pani Premier zmieni ministra choć nie wiadomo czy kasa jeszcze jest na nowości to uzbrojenie może być ale z drugiej strony to dalej brak przetargów więc latami mędziemy na nowe okręty czekać ,kiedy ,,stare'' będą miały 60-dziesiąt i więcej lat. ,albo nie będzie za co kupić . Jak tak można zpowalniać wszystkie plany unowocześniania PMW.?
19-73-A2-4B
~boss oksywie
1498576740
Co za swiat komu teraz mozna wierzyc ,tez nie ma winnych co nam zabrali prawo do korzystania z obiektow sportowych MONu dla nas emerytow tego resortu ,komus zalezy czy co bysmy byli Kiepscy
95-7C-B0-A9

Pancerniacy jadą na misję
Niebo pod osłoną
Wojsko na Horyzoncie
Z Su-22 dronów nie będzie
Polska niesie ogromną odpowiedzialność
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
Współpraca na rzecz bezpieczeństwa energetycznego
Polska i Francja na rzecz bezpieczeństwa Europy
Wojsko przetestuje nowe technologie
Szef MON-u z wizytą we Włoszech
Komplet medali wojskowych na ringu
Norweska broń będzie produkowana w Polsce
Nowe zasady dla kobiet w armii
Noc Dnia Podchorążego
AW149 made in Poland
Plan na WAM
AW149 – moc kawalerii powietrznej!
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Czwarta dostawa Abramsów
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Gdy ucichnie artyleria
Mundurowi z benefitami
Najdłuższa noc
Żołnierze z „armii mistrzów” czekają na głosy
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Nitro-Chem stawia na budowanie mocy
Przygotowani znaczy bezpieczni
W krainie Świętego Mikołaja
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Nowe Kraby w Sulechowie
Najlepsi w XXII Maratonie Komandosa
Celne oko, spokój i wytrzymałość – znamy najlepszych strzelców wyborowych wśród terytorialsów
Skytrucki dla Niemiec
The Darker, the Better
Wojskowy bus do szczęścia
Po co wojsku satelity?
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Premier ogłasza podwyższony stopień alarmowy
Polski „Wiking” dla Danii
Żołnierze zawodowi zasilają szeregi armii
NATO ćwiczy wśród fińskich wysp
Zwrot na Bałtyk
PKO Bank Polski z ofertą specjalną dla służb mundurowych
Militarne Schengen
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Zmierzyli się z własnymi słabościami
Nietypowy awans u terytorialsów. Pierwszy taki w kraju
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Uczelnie łączą siły
Rządy Polski i Niemiec wyznaczają kierunki współpracy
Więcej Herculesów dla Abramsów
Razem na ratunek
Pociski rakietowe dla Husarzy
Szeremeta niepokonana na ringu w Budapeszcie
wGotowości do reakcji
Dzień wart stu lat
Sukces bezzałogowego skrzydłowego
Gotowi na zagrożenia cyfrowe
Kapral Bartnik mistrzem świata
Ograniczenia lotów na wschodzie Polski
Wojsko ma swojego satelitę!

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO