moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Jubileusz Związku Oficerów Rezerwy RP

14 czerwca 2017 r. w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa odbędą się obchody 95 - lecia  Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystości odbędą się pod patronatem honorowym Anny Marii Anders – sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej dziedziczy tradycje Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej  z lat 1922-1939 i kontynuuje jego działalność. Jako ogólnopolska, patriotyczna organizacja, Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej zajmuje się m.in. upamiętnianiem osób oraz miejsc walk narodu polskiego o wolność, niepodległość i suwerenność, propagowaniem chwały oręża polskiego oraz szkoleniem młodzieży skupionej m.in. w organizacjach strzeleckich. Ważnym aspektem działalności Związku są działania na rzecz kształtowania świadomości historycznej, obywatelskiej i patriotycznego wychowania młodzieży.

Związek współpracuje z Ministerstwem Obrony Narodowej (porozumienie o współpracy z 6.10.2014 r.), z wieloma jednostkami i instytucjami wojskowymi i organizacjami społecznymi. Związek Oficerów Rezerwy RP  tworzą nie tylko oficerowie, ale także podoficerowie i osoby cywilne, które łączy umiłowanie polskiej tradycji wojskowej oraz chęć społecznego działania w dziedzinie popularyzowania historii Polski. Członkowie Związku organizują konkursy i rajdy historyczne dla młodzieży, prowadzą żywe lekcje historii, opiekują się kombatantami, piszą książki historyczne, dbają o groby polskich bohaterów. W pracy społecznej kierują się zasadami apolityczności i poświęcenia dla najwyższej wartości, jaką jest Rzeczypospolita Polska.

Program obchodów obejmuje m.in.: odczytanie listu okolicznościowego Anny Marii Anders, która objęła patronatem obchody jubileuszu, wystąpienia zebranych, odznaczenia oraz koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Autor tekstu: płk rez. Alfred Kabata.

PZ

autor zdjęć: Arch. ZOR RP

dodaj komentarz

komentarze


Bez zmian w emeryturach
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Premier powołał nową wiceminister obrony
MON o priorytetach rozbudowy Wojska Polskiego
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
DOL(a) pilota
Trening działań połączonych
Innowacje dla bezpieczeństwa
Polsko-tureckie rozmowy o przemyśle zbrojeniowym
Transakcja „MiG-i za technologie” w zawieszeniu
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
Wojskowa Akademia Medyczna w Łodzi – jest zgoda prezydenta
Uniforms Are Worn by Real People
Bezpłatna komunikacja miejska w stolicy dla weteranów
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
NATO wzmacnia wschodnią flankę
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Krok w stronę pokoju
Podchorążowie w dżungli
Zbrodnicza farsa
Generał z cienia
Śmierć w sercu Azji
Prezydent z wizytą w Orzyszu
Minister obrony RFN w Polsce
Równanie z „Iksem”
Najzdrowsi z najtwardszych
Bezzałogowce zdobyły Paryż
Święto DGRSZ
Kraków zaprosił weteranów
Ważne decyzje w Brukseli
Gen. Chmielewski objął dowodzenie cyberwojskami
Szósta wygrana żołnierzy w meczu z gwiazdami Gortata
Bursztynowa Dywizjo, ognia!
Podróż w ciemność
Wielka gra na ukraińskim froncie
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Na straży nieba
Brak porozumienia ws. MiG-ów za technologie dronowe
Lotnicze święto w Lesznie
Stała baza wojsk USA w Polsce
Koszykarskie widowisko
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Ruszyły największe targi obronne
Saperzy rozglądają się za systemami bezzałogowymi
W centrum uwagi
F-35 Changes Everything
Sojusz kontra drony
Wsparcie ma znaczenie
Łączą nas wspólne cele
Mechanicy poznawali tajniki naprawy K2
Od eksperymentu do elity NATO
Polski wkład w operację „Overlord”
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Obronność, odporność i jeszcze raz pieniądze
Szef MON-u o wzmożonych działaniach dezinformacyjnych
Czerwieńsze będą…
Kajakarze i judocy w medalowej formie
Polska szykuje się do produkcji Panter
Co Polska oferuje na Eurosatorach
Na granicy stratosfery
Jak hartują się przyszli specjalsi OSŻW
Jego ofiara – nasza pamięć
Mundur, medale i duma

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO