moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Jan Olszewski: W Polsce obserwujemy działania agentury wpływu

Pan minister (Antoni Macierewicz – przyp. red.) pełni niezwykle ważną funkcję z punktu widzenia polityki obronnej, więc teraz uaktywniła się agentury wpływu. Myślę oczywiście o rosyjskiej agenturze wpływu, która nadal ma w Polsce silne przełożenia – podkreśla w rozmowie z Dorotą Kanią (Gazeta Polska Codziennie) premier Jan Olszewski.


Sukcesowi szczytu NATO w Warszawie i obecności wojsk Sojuszu w Polsce towarzyszą nieustanne ataki na ministra obrony. Gdzie leży ich przyczyna?

Jan Olszewski: Odbieram te ataki jako rzecz naturalną. Pan minister pełni niezwykle ważną funkcję z punktu widzenia polityki obronnej, więc teraz uaktywniła się agentury wpływu. Myślę oczywiście o rosyjskiej agenturze wpływu, która nadal ma w Polsce silne przełożenia. Rosja będzie robiła wszystko, co tylko jest możliwe, żeby jego działania pokrzyżować.

W chórze krytyków jest także opozycja.

Mamy do czynienia z tak zwaną totalną opozycją. Zawsze w propagandzie radzieckiej, a teraz rosyjskiej, są ludzie, którzy odgrywają rolę pożytecznych idiotów. W sytuacji politycznej, która się teraz w Polsce wytworzyła, niestety te działania są naturalne. Niezależnie od wszystkiego, zadania, które wykonuje minister Macierewicz, muszą być wykonane. Myślę, że wszyscy w rządzie i we władzach PiS- u doskonale sobie zdają sprawę.

Jak pan ocenia wydarzenia związane z Bartłomiejem Misiewiczem?

Patrzę na tę sprawę z pewnym żalem, ponieważ obawiam się, że może na tym stracić cała prawica. Wszystko wyglądało na to, że cała akcja była starannie zaplanowana – nie sądzę, by to było spontaniczne. Sprawa stała się sprawą publiczną, a później sprawą partyjną i jest to najgorszy sposób załatwienia. Bartłomiej Misiewicz odszedł z polityki i sprawa powinna się zakończyć.

Źródło: niezalezna.pl. Cała rozmowa z premierem Janem Olszewskim w jutrzejszym – świątecznym – wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie”.

PZ

autor zdjęć: Robert Gardzinski / FORUM

dodaj komentarz

komentarze


Lancaster PA163 nie dotarł do Szczecina
Bitwa Warszawska, dzień piąty: Bolszewika goń!
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Walka w dwóch światach
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Bitwa Warszawska, dzień szósty: Bitwa wygrana!
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Sojusznicza tarcza antydronowa
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
„Kryzysowy” Jaśmin
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Gorący lipiec PKW Łotwa
Mazurek Dąbrowskiego dla pływaczki „armii mistrzów”
Kolejne F-35 lecą do Polski
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Kolejne Czarne Pantery dotarły do Polski
Jakie limity dla przyszłych oficerów?
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
Aukcja dla weterana
Abordaż z polskim wsparciem
Saperzy z Ukrainy potrzebują wsparcia
Dwa marzenia spełnione naraz
„Mewa” na północnym szlaku
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Pantera przejdzie do historii
Prawie 9 tys. osób wybrało „Wakacje z wojskiem”
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
Coraz więcej Alpha Scramble
Zmarł gen. Mirosław Różański
Armia testuje naziemne drony
Przyszłością wojsk pancernych jest działanie różnych środowisk
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Sojusznicze samoloty ćwiczyły nad Polską. To były planowane manewry
Legion Medyczny na poligonie
Kolejne nominacje w strukturach armii
Łzy na treningu to cena, jaką warto zapłacić za sukces
Patrioty pod Płockiem
Tarcza i miecz
Resort o przyszłości M28, Black Hawków i i MiG-ów 29
Obrona powietrzna w gotowości przez całą dobę
Bohaterka powstania, strażniczka pamięci
Razem dla bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO
Z prądem i pod prąd
F-15 dla Polski?
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Tysiące Piorunów dla Polski i sojuszników
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Ukraina zgodziła się na ekshumacje w Hucie Pieniackiej
Cztery brygady, jeden cel
Wojsko szuka tłumaczy, psychologów i BHP-owców na misje
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Flanka pod strażą
Moskwa w poszukiwaniu partnerów

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO