moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Michał Dworczyk nowym wiceministrem w MON

Minister Antoni Macierewicz wręczył dziś Michałowi Dworczykowi nominację na sekretarza stanu. Nowy wiceszef resortu obrony będzie odpowiadał m.in. za współpracę z organizacjami proobronnymi. Do jego zadań będzie też należało wspieranie budowy Obrony Terytorialnej. – To dla mnie wielki zaszczyt – powiedział polsce-zbrojnej.pl wiceminister Dworczyk.

Nominację na wiceministra poseł Michał Dworczyk odebrał z rąk Antoniego Macierewicza, szefa resortu obrony narodowej podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Warszawie. – To dla mnie zaszczyt, ale też wyzwanie i zobowiązanie do podjęcia tej niełatwej służby publicznej. Zrobię wszystko, by dobrze się wywiązać z zadania postawionego przez ministra – mówił polsce-zbrojnej.pl Michał Dworczyk.

Nowy wiceminister będzie w resorcie odpowiedzialny za m.in. kształtowanie procesu wychowawczego w Siłach Zbrojnych RP. – W moich kompetencjach będzie też koordynacja współpracy ministerstwa z organizacjami proobronnymi i pozarządowymi oraz polityka historyczna. Ponadto do moich obowiązków będzie należało wspieranie budowy utworzonych z początkiem roku wojsk obrony terytorialnej – wymienia wiceminister Dworczyk.

42-letni Michał Dworczyk jest absolwentem Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Studium Europy Wschodniej UW. Po studiach jako ochotnik zgłosił się do wojska. Ukończył trzymiesięczne szkolenie w Szkole Podchorążych Rezerwy w Zegrzu, potem przez kolejny kwartał służył w kompanii rozpoznania Warszawskiej Brygady Pancernej. Jest starszym kapralem podchorążym rezerwy.

Nowy wiceminister przez wiele lat był instruktorem i członkiem władz Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Działał w organizacjach pozarządowych, gdzie tworzył i koordynował ogólnopolskie projekty: „Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” oraz „Strażnicy Narodowej Pamięci”. W ramach tego ostatniego na Ukrainie powstaje największy polski cmentarz Żołnierzy Września 1939 roku.

W latach 2006–2007 był doradcą premiera Jarosława Kaczyńskiego, wiceprzewodniczącym Międzyresortowego Zespołu ds. Wspierania Przemian Demokratycznych w Europie Środkowowschodniej oraz sekretarzem Międzyresortowego Zespołu ds. Polonii i Polaków za Granicą. Od 2009 roku przez rok pracował jako doradca w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Michał Dworczyk jest autorem ustawy o nowym państwowym odznaczeniu – Krzyżu Wschodnim oraz uchwały Sejmu ustanawiającej Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP. Pracował też przy ustawach o Karcie Polaka, obywatelstwie i repatriacji.

W 2010 roku uzyskał mandat radnego Warszawy i przez kilka kolejnych lat był samorządowcem na Mazowszu. W 2015 roku został posłem z ramienia PiS. Mandat uzyskał także w ostatnich wyborach. Jest członkiem sejmowej Komisji Obrony Narodowej. Był posłem sprawozdawcą ustawy powołującej wojska obrony terytorialnej. Od początku kadencji kierował Komisją Łączności z Polakami za Granicą. Z tej funkcji zrezygnował 23 lutego ze względu na objęcie nowego stanowiska.

Paulina Glińska

autor zdjęć: www.dworczyk.pl

dodaj komentarz

komentarze


Lotnisko skażone, czyli chemicy na ćwiczeniach
 
Rusza kwalifikacja wojskowa
Pierwszy skok
Którą drogą do armii?
Roszady personalne w PGZ-ecie
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku
Zmiany w dowództwie Żandarmerii Wojskowej
Pies, który skoczył z aparatem tlenowym
Wyposażenie indywidualne żołnierzy do wymiany
Nagroda dla reporterów „Polski Zbrojnej”
Air Show ’25 – do zobaczenia
Walka w bliskim kontakcie to poważne wyzwanie
Miliardy dla Ukrainy w nowym budżecie UE
Abramsy pod dobrą opieką
„Avenger” na Monte Cassino
Lekcje z frontu
Zimowy sprawdzian podchorążych
Szczury Pustyni dotarły do Polski
Zielone światło dla Barbary
Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
Jakie podwyżki dla żołnierzy
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
Nowy szef CWCR
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
Liban uznany za strefę działań wojennych
Nowoczesna łączność dla armii
Eurofightery znowu w Polsce
Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Operacja „Gryf” i „Rengaw” na Podlasiu
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
Rozmowy w Pałacu Prezydenckim o bezpieczeństwie
Misja Polaków dobiegła końca. Czas na Niemców
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
Dobrowolsi – czas start!
Szef MON-u w Brukseli
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
Mocny sygnał od NATO
Invictus w zimowym stylu
Wojna o porządek świata
Podwójny Półmaraton Komandosa
Skromny początek wielkiej wojny
Śnieg może być groźną bronią
Lista trupich główek
Zachód przeciwko „korsarzom”
Ustawa budżetowa przyjęta przez parlament
Ślubowanie kadetów OPW
Zamiana po włosku
Podwyżki dla zawodowców coraz bliżej
Pierwsze Homary-K w Wojsku Polskim
Cud w Trewirze
Rakietowy szach
W rezerwie pasywnej będą oceny
Offset dla „Wisły”
Gdzie są szczątki Tu-154M? Podkomisja Macierewicza pod lupą
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
Spadochroniarze na Podlasiu
Bruksela przed szczytem

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO