moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Akcja krwiodawstwa wojskowych klubów HDK

Wojskowy krwiodawcy organizują akcję zbiórki krwi, która będzie towarzyszyła głównym obchodom Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Klub HDK PCK Legion przy współpracy z wojskowymi klubami HDK z całej Polski organizują honorową zbiórkę krwi, która odbędzie się 1 marca 2017 roku w Warszawie przy ulicy Rakowieckiej 37. Akcja odbędzie się pod hasłem: KREW ZA KREW „Oni przelewali krew za Polskę, My oddajemy krew dla nich”, w hołdzie weteranom walk o niepodległość, żołnierzom antykomunistycznego powstania (1944-1963) oraz żołnierzom Wojska Polskiego, uczestnikom misji poza granicami kraju.

Akcja krwiodawstwa. zabezpieczana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, odbywać się będzie stacjonarnie w murach Aresztu. Rozpocznie się wraz z uroczystym otwarciem bramy o godzinie 10.00, zakończy o 16.00 (rejestracja będzie tylko do godziny 15.20).

Dla krwiodawców przygotowano szereg atrakcji i ciekawych upominków. Wśród nich wyjątkowa przygotowana specjalnie na ten dzień publikacja dotycząca Wojskowego Krwiodawstwa. Ponadto można liczyć na upominki od partnerów akcji (Dekalogi Honorowego Dawcy Krwi, plakaty „Żołnierze Wyklęci”, koszulki i naklejki patriotyczne).
Publikacja wydana przez przedstawicieli wojskowych klubów HDK, Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa oraz Dowództwo Garnizonu Warszawa przedstawia działalność wojskowych klubów HDK i zwraca uwagę na ich najbliższe zamierzenia związane z rozwojem krwiodawstwa w Wojsku Polskim. Dodatkowo pokazuje zasięg i miejsca działania wojskowych kubów, ich wybrane opisy jak również zawiera obie niżej przedstawione wystawy związane z weteranami.

Te unikatowe wydanie jest tym cenniejsze, iż podczas obchodów i samej akcji krwiodawstwa będą obecni weterani krwiodawcy, których przedstawione są sylwetki a co za tym idzie osoby, które po oddaniu krwi wybiorą właśnie ten upominek będą miały okazję także poprosić o zestaw autografów blisko 20 bohaterów publikacji.

Ponadto będzie można obejrzeć dwie wystawy.

Wystawa pt. „W BOJU I POTRZEBIE KRWI NIE SZCZĘDZĄC …” przedstawia sylwetki 20-tu weteranów – krwiodawców, którzy oprócz ciekawej służby poza granicami państwa oddają honorowo krew często będą liderami wśród znajomych, żołnierzy czy nawet społeczności w swoim regionie kierując np. wojskowymi klubami HDK.
Na planszach możemy wyczytać gdzie dany weteran odbył służbę poza granicami kraju jak również ile i w jakim okresie oddał krwi ratując ludzkie życia – co widać na info grafice na prawej tablicy.
Wystawa wykonana przez Centrum Weterana oraz Wojskowe Krwiodawstwo.

Wystawa pt. „DAWNIEJ ONI ZA NAS TERAZ MY DLA NICH …” przedstawia sylwetki weteranów – krwiodawców zestawionych z wybranymi „ŻOŁNIERZAMI WYKLĘTYMI”.
Oprócz informacji jak w poprzedniej wystawie wyczytamy skróconą historię i zasługi wybranych 10-ciu „Wyklętych”.
Wystawa wykonana przez Centrum Weterana oraz Wojskowe Krwiodawstwo przy współpracy z Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę organizatora.

PZ

autor zdjęć: Ach. HDK PCK Legion oraz Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa

dodaj komentarz

komentarze


Pokolenie NATO
Wicher na morzu
Flanka pod strażą
Z ORP „Błyskawica” na trasę Tour de Pologne
Coraz więcej Alpha Scramble
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Oni strzegą naszego spokoju
MON i MSZ o szczycie NATO
Młodzi medycy na poligonie
Kartki sercem malowane
Rosną inwestycje w rozwój wojsk obrony cyberprzestrzeni
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Wzmocnienie krajowej produkcji amunicji 155 mm
Generał w niewoli
Pamięć, która zobowiązuje
Gorący lipiec PKW Łotwa
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Szef MON: najlepszych nagradzamy awansami generalskimi
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Zmiana posterunku honorowego – transmisja na żywo
SMS-y ostrzegą o zagrożeniu z powietrza
Łódź centrum serwisowym Apache’y
Czworo medalistów mistrzostw Europy w żołnierskich mundurach
Fallschirmjäger przeciwko Polsce
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Abordaż z polskim wsparciem
Kolejne ofiary zbrodni wołyńskiej odnalezione
Zapraszamy na Święto Wojska Polskiego
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Nowy ośrodek badań WIML
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Z prądem i pod prąd
Nowi generałowie na święto wojska
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Medale dla żołnierzy i pracowników wojska
Wsparcie ma znaczenie
Święto Wojska Polskiego – transmisja na żywo
Powietrzna defilada
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Walka, entuzjazm i nadzieja
Ostatnie szlify przed defiladą
Azjatycka szansa
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Bitwa Warszawska, dzień pierwszy: Armia Czerwona w natarciu
„Wicher” na wodzie
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Legion Medyczny na poligonie
Pięć medali młodych strzelców „armii mistrzów”
Olimpijska pływaczka trenowała jak wojskowy pilot
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
Szef MON-u na obchodach Święta Wojska Polskiego
Bitwa Warszawska, dzień drugi: Walka wręcz o stolicę
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Prezydent: siła narodu jest siłą żołnierza!
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Próba przed morską paradą
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Wicher ochrzczony, jutro stanie na wodzie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO