moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Nowy dowódca SD-11

W środę, 15 lutego, w świnoujskim Porcie Wojennym odbyła się uroczystość objęcia obowiązków dowódcy pływającej stacji demagnetyzacyjnej SD-11. Nowym dowódcą okrętu wchodzącego w skład 12. Dywizjonu Trałowców został porucznik marynarki Paweł Chomiuk.


Uroczystość objęcia obowiązków dowódcy okrętu odbyła się zgodnie z marynarskim ceremoniałem. Obecni byli dowódca dywizjonu, dowódcy okrętów oraz załoga okrętu. W trakcie uroczystości komandor porucznik Krzysztof Szumlicki - dowódca 12. Dywizjonu Trałowców wręczył nowemu dowódcy „Znak Dowódcy Okrętu” symbol sprawowania władzy nad okrętem i jego załogą. Znak ten powiewać będzie na maszcie SD-11 przez cały okres dowodzenia okrętem przez porucznika marynarki Pawła Chomiuka, który zabierze go ze sobą gdy odejdzie na kolejne stanowisko służbowe. Podczas uroczystości, nowy dowódca otrzymał także Odznakę Dowódcy Okrętu, którą będzie miał prawo nosić na mundurze do końca swojej służby wojskowej. Por. mar. Paweł Chomiuk podziękował dowódcy dywizjonu za powierzenie mu odpowiedzialnej funkcji dowódczej oraz za zaufanie.

Por. mar. Paweł Chomiuk urodził się w 1988 roku w Terespolu nad Bugiem. Po ukończeniu Akademii Marynarki Wojennej w 2012 roku został skierowany do służby na ORP „GARDNO” wchodzącym w skład 12. Dywizjonu Trałowców w Świnoujściu. Objął on obowiązki dowódcy działu artyleryjskiego i broni podwodnej, a następnie w 2015 roku został wyznaczony na zastępcę dowódcy okrętu SD-11. Po dwóch latach służby na tej jednostce wyznaczony został na stanowisko dowódcy okrętu.


 

SD-11 jest pływającą stacja demagnetyzacyjną projektu B208. Okręty tego typu to jednostki służące do przeprowadzania demagnetyzacji innych okrętów, czyli sprowadzania ich pól magnetycznych do minimalnego poziomu. Minimalizacja pola magnetycznego zabezpiecza okręt przed magnetycznymi minami morskimi – staje się on dla nich niewidoczny. Stacja demagnetyzacyjna SD-11 wchodzi w skład 12. Dywizjonu Trałowców.

Źródło: st. chor. mar. Marcin Purman

red. PZ

autor zdjęć: st. chor. mar. Marcin Purman

dodaj komentarz

komentarze


Szef MON-u o obecności wojsk USA: reorganizacja, nie redukcja
Polsko-kanadyjska współpraca
„Wulkan” w programie „Ratownik”
Roboty saperskie bez tajemnic
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Początek wielkiej historii
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Strzały na granicy. Żołnierz uniewinniony
Tatuaże pod mundurem
Szef MON-u: Nie ma decyzji o redukcji sił USA w Polsce
Wyposażenie osobiste i pojazdy dla logistyki z SAFE
Polskie F-16 wróciły z Grecji
Traktat o partnerstwie z Wielką Brytanią
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
SAFE – czas kontraktów
Trump: dodatkowe 5 tys. żołnierzy do Polski
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Czerwieńsze będą…
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Biało-czerwona na Monte Cassino
Bez zmian w emeryturach
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Marsz prawdę ci powie
Koniec odliczania, wielki dzień Wojska Polskiego
Przed misją w Rumunii
Śladami „Rudego 102”, czyli jak Żagań stał się planem filmowym?
Od cyberkursu po mundurówkę
Sprawdzian na Bornholmie
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Specjalsi: mała, wielka siła
Pierwsze umowy z SAFE
Symbol skupiający wiele znaczeń
NATO i USA o Iranie
Generał z cienia
Bez patosu o misjach
Leopardy 2PL na podium
Kilometry pamięci: motocykliści w hołdzie kolegom
Ochrona lasu dla obronności
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Nie tylko USA, również Kanada. Współpraca transatlantycka Polski
Czekamy na F-35
Tu nie ma miejsca na błędy
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Nowe miny przeciwpiechotne dla polskiego wojska
„Burza” na horyzoncie
Czy amunicja do Patriotów powstanie w Polsce?
Oddawanie krwi to cichy akt odwagi
Odbić farmę z rąk przeciwnika
Adaptacja i realizm
Wypadek w PKW UNIFIL
Polsko-estońska współpraca
Równanie z „Iksem”
Masz problem prawny? Pomogą studenci ASzWoj-u
Polski wkład w San
Sprawdzian dla zawiszaków
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Ślady, których nie widać
Polska i Kanada zacieśniają współpracę zbrojeniową
Groźny incydent w Libanie
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Ryś w boksie
Ogniowy debiut polskich AH-64D
Syndrom Karbali

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO