moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Generał Czosnek już w Czarnej Dywizji

19 grudnia w Sali Tradycji 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej (11 LDKPanc) w Żaganiu powitano rozpoczynającego tu służbę gen. bryg. Stanisława Czosnka.

Podczas uroczystej zbiórki w obecności dowódców jednostek wojskowych oraz kierowniczej kadry Dowództwa Czarnej Dywizji powitano gen. bryg. Stanisława Czosnka, który decyzją ministra obrony narodowej został wyznaczony na stanowisko zastępcy dowódcy – szefa sztabu 11 LDKPanc. Gen. Czosnek ostatnio pełnił obowiązki dowódcy 1 Warszawskiej Brygady Pancernej w Wesołej.

W czasie uroczystości gen. dyw. Jarosław Mika, dowódca 11 LDKPanc, powitał swego zastępcę słowami: – Nasza cierpliwość została wynagrodzona. Po niemal roku, roku, kiedy dywizja realizowała szereg niezwykle ważnych i wymagających zadań, na stanowisko mojego zastępcy został wyznaczony Pan gen. Czosnek. Powiem szczerze, że zadań w naszej dywizji nigdy nie brakowało, nie brakuje i pewnie brakować nie będzie, dlatego cieszę się, że Pan do nas dołączył. Panie generale witam na pokładzie Czarnej Dywizji. Następnie gen. Mika nałożył na mundur witanego żołnierza czarny naramiennik, wyróżnik i symbol żołnierzy spod znaku husarskiego skrzydła.

Gen. Czosnek, zabierając głos, w krótkich żołnierskich słowach powiedział: – Z wielką pokorą i dużą dozą nieśmiałości przychodzę do 11 Dywizji. Moim zamiarem jest zrobić wszystko, co jest tylko możliwe, ażeby budować chwałę i siłę Czarnej Dywizji.

Uroczystość zakończyło wspólne zdjęcie.

Tekst: mjr Artur Pinkowski

red. PZ

autor zdjęć: st. chor. Rafał Mniedło

dodaj komentarz

komentarze


Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Milowy krok PGZ-etu i „Nitro-Chemu”
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Baobaby dla 18 Pułku Saperów
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Azjatycka szansa
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Żołnierz uratował życie na wakacjach
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Niezidentyfikowany obiekt spadł koło Lublina
Trudne początki polskich bombowców
Salto mortale komandosa
„Albatros” dozbrojony
Święto wojska pod hasłem SAFE
MON i MSZ o szczycie NATO
Wyścig snajperów
Wsparcie ma znaczenie
Paliwowy krwiobieg NATO
Jelcze z Raciborza
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Jak reagować w kryzysie?
Spadochronowy triumf
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Polskie wojsko wesprze misję strażaków w Hiszpanii
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Innowacje z PERUNA
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
USA sprawdzają swoje wojska w Europie
Zmiana warty na granicy
Śmierć w sercu Azji
NATO ćwiczy na Morzu Czarnym
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Medale żołnierzy w kajakarstwie i spadochroniarstwie
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Kajakiem na światowe podium
Model 44. Batalion przyszłości już na poligonie
Jak obronić się przed dronami?
PKW Irak zostaje w Jordanii
Baobaby docierają do wojska
Odniesione w walce rany łączą
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Triumf wojskowych lekkoatletów
Odnaleziono „Roja”
Rakietowcy na Hawajach
Służby badają miejsce upadku pocisku
Pieta Michniowska
Pierwszy krok do Invictusa
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Marzenia częściowo spełnione
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Pancerne starcie
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO