moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Zmiany w dowództwie Błękitnej Brygady

Dotychczasowy zastępca dowódcy pułkownik Rafał Ostrowski został wyznaczony na stanowisko dowódcy 7 Brygady Obrony Wybrzeża, natomiast pułkownik Artur Blicharski objął obowiązki zastępcy dowódcy 12 Brygady Zmechanizowanej.

Na podstawie decyzji ministra obrony narodowej nr 3561 z dniem 1 grudnia br. dotychczasowy zastępca dowódcy 12 Brygady Zmechanizowanej pułkownik Rafał Ostrowski został wyznaczony na stanowisko dowódcy 7 Brygady Obrony Wybrzeża, a dotychczasowy szef pionu szkolenia podpułkownik Artur Blicharski objął obowiązki zastępcy dowódcy 12 BZ.

6 grudnia w sali tradycji Błękitnej Brygady żołnierze i pracownicy wojska pożegnali pułkownika Rafała Ostrowskiego. Generał brygady Dariusz Górniak podziękował pułkownikowi Ostrowskiemu za wieloletnią i wspólną realizację zadań dla dobra 12 Brygady Zmechanizowanej i pogratulował nowego stanowiska służbowego.

Pułkownik Rafał Ostrowski w kilku ciepłych słowach podziękował wszystkim obecnym za wsparcie, na jakie przez wiele lat służby w strukturach brygady mógł liczyć w swojej codziennej działalności zarówno jako dowódca batalionu oraz jako zastępca dowódcy Błękitnej Brygady.

Jednocześnie generał brygady Dariusz Górniak przedstawił nowego zastępcę pułkownika Artura Blicharskiego, który od wielu lat był szefem pionu szkolenia 12 Brygady Zmechanizowanej oraz pogratulował pułkownikowi Blicharskiemu wyznaczenia na nowe stanowisko służbowe.

Wpis do Księgi Pamiątkowej, podziękowania od żołnierzy i pracowników wojska oraz pamiątkowe zdjęcia zakończyły uroczyste pożegnanie pułkownika Ostrowskiego, który natychmiast po nim wyjechał do Słupska, by tam rozpocząć dowodzenie jednostką, która jest mu bardzo dobrze znana. Dzień wcześniej (5 grudnia) na porannym rozprowadzeniu szczecińskich pododdziałów, po odczytaniu decyzji MON w sprawie wyznaczenia na nowe stanowiska służbowe, generał Dariusz Górniak oficjalnie wręczył pułkownikowi Blicharskiemu mianowanie na wyższy stopień wojskowy.

Pułkownik Rafał Ostrowski jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu, którą ukończył w 1991roku. Pierwsze stanowisko służbowe - dowódcy plutonu zmechanizowanego objął w 6 pułku zmechanizowanym w Wałczu. W 1992roku został wyznaczony na dowódcę kompanii zmechanizowanej w 2Brygadzie Zmechanizowanej. Kolejne stanowiska w tej brygadzie to dowódca kompanii rozpoznawczej w latach 1995-1996, oraz zastępca dowódcy – szef sztabu batalionu szkolnego. W latach 1997-2000 był słuchaczem Akademii Obrony Narodowej, po ukończeniu której został wyznaczony na stanowisko dowódcy 3 batalionu czołgów w 6 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Stargardzie Szczecińskim. W latach 2005-2006 pełnił obowiązki szefa sekcji rozpoznania wydziału G-2 w sztabie 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. Od 2006roku dowodził 1batalionem piechoty zmotoryzowanej w 12Brygadzie Zmechanizowanej w Szczecinie, następnie 2batalionem piechoty zmotoryzowanej Błękitnej Brygady w Stargardzie Szczecińskim. W tym czasie był dowódcą zgrupowania bojowego w ramach X zmiany PKW w Iraku. Z dniem 1 lipca 2014 roku decyzją Ministra Obrony Narodowej pułkownik Rafał Ostrowski objął obowiązki na stanowisku zastępcy dowódcy 12 Brygady Zmechanizowanej.

Tekst: kpt. Janusz Błaszczak

red. PZ

autor zdjęć: kpt. Janusz Błaszczak

dodaj komentarz

komentarze


Terytorialsi ćwiczyli z Gwardią Narodową z USA
Apetyt Smoka rośnie
Równanie z „Iksem”
Ratunek z powietrza
Poznański gen wolności
Polskie Apache'e wkraczają do akcji
W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
Kajakarze i pięcioboista na medal!
Więcej pieniędzy dla żołnierzy niezawodowych
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Kolejne nominacje w Wojsku Polskim
Kajakarze i judocy w medalowej formie
Elektronika dla obrony powietrznej
Miliardy na odbudowę i ukraińskie drony z Polski
Strzelać jak Polacy
Wojna pod lupą
Pamiętamy o bohaterach powstań śląskich
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Polski wkład w operację „Overlord”
Śmierć w sercu Azji
Ważne decyzje w Brukseli
Przerzut Abramsów do Lublina
Wsparcie ma znaczenie
Dywizja za dywizję – Amerykanie w Polsce rotują
Wojsko przeszkoliło dzieci w całej Polsce
Sojusznicza medycyna pola walki
Jeśli modernizacja, to tylko wspólna
Szermierze i pięściarki na podium
Żandarmeria Wojskowa bada sprawę śmierci żołnierza na granicy
Priorytety na szczyt NATO
Wszystko o Grocie, czyli „GROTowisko-26”
Mundur, medale i duma
Zasadzka w leśnych ostępach
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Ramię w ramię z Amerykanami
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Bez zmian w emeryturach
MON i Łucznik podpisały kontrakt na nowe Groty
„Strzała weterana” spaja środowisko
Zbrodnicza farsa
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
Sprawdzian charakteru
Systemy antydronowe od europejskiego startupu
Twardy ma moc
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Niebo bez dominacji
Nowy sprzęt dla pancerniaków z Wesołej
Orka dobiła do brzegu
Okręt skrojony na Bałtyk
Warszawa i Praga stawiają na dalszą współpracę wojskową
Sportowe jubileusze
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Gdańsk centrum dyskusji o odbudowie Ukrainy
Pobudka 5:30 i ostra taktyka. Przetrwasz te 27 dni?
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Atak w Porcie Elbląg
PKW Irak zostaje w Jordanii
Podróż w ciemność
Spotkanie ministrów obrony V4 w Budapeszcie
Zwierzchnik sił zbrojnych w bazie İncirlik
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
Cyberparasol nad wyborami
Kolejna operacja hybrydowa Rosji
Marynarka świętuje i zaprasza na pokłady

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO