moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Nowy dowódca w Batalionie Reprezentacyjnym

Ppłk Sebastian Cichosz objął dziś obowiązki dowódcy w Batalionie Reprezentacyjnym WP. Uroczystość odbyła się na placu apelowym jednostki w obecności dowódcy Garnizonu Warszawa gen. bryg. Roberta Głąba.


Dotychczas jednostką dowodził ppłk Leszek Szcześniak, a obecnie będzie pełnił funkcję szefa wydziału szkolenia wojsk, zastępczy szefa szkolenia w Dowództwie Garnizonu Warszawa. Podczas uroczystości obaj oficerowie podpisali protokoły zdania i objęcia obowiązków.

W swoim wystąpieniu dowódca Garnizonu Warszawa podziękował żegnającemu się ppłk. Szcześniakowi za wzorową realizację zadań i ustawienie poprzeczki wymagań na wysokim poziomie. Przedstawiając nowego dowódcę, gen. Głąb życzył mu powodzenia i wyraził zadowolenie, że to właśnie on zajmie to stanowisko.

W dalszej części uroczystości ppłk Szcześniak przekazał sztandar jednostki ppłk. Cichoszowi i wpisał się do Księgi Pamiątkowej BR WP, a delegacja żołnierzy i pracowników wręczyła mu szablę oficerską.

Nowy dowódca w przemówieniu zaznaczył, że kierowanie taką jednostką jest wyróżnieniem, honorem i odpowiedzialnością, a przede wszystkim wielkim zaszczytem.

Ostatnim elementem uroczystości była defilada wojskowa wszystkich pododdziałów uczestniczących w zbiórce.


Ppłk Sebastian Cichosz jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu, a także Akademii Obrony Narodowej. Po ukończeniu szkoły oficerskiej objął obowiązki dowódcy plutonu w 2 Kompanii Reprezentacyjnej WP. Następnie został szefem sekcji S-3, później dowódcą kompanii w Pułku Ochrony. Kolejnym miejscem pełnienia służby ppłk. Cichosza było Dowództwo Garnizonu Warszawa, gdzie wykonywał obowiązki młodszego specjalisty w wydziale ogólnym, specjalisty w wydziale garnizonowym.  Od 2015 roku pełnił obowiązki specjalisty w wydziale orkiestr wojskowych. 5 grudnia 2016 roku objął stanowisko dowódcy Batalionu Reprezentacyjnego WP.

Tekst: Dowództwo Garnizonu Warszawa

red. PZ

autor zdjęć: chor. Piotr Ziętka

dodaj komentarz

komentarze


Innowacje z PERUNA
Służby badają miejsce upadku pocisku
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
MON i MSZ o szczycie NATO
Marzenia częściowo spełnione
Model 44. Batalion przyszłości już na poligonie
Rakietowcy na Hawajach
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Jak obronić się przed dronami?
PKW Irak zostaje w Jordanii
Jelcze z Raciborza
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Śmierć w sercu Azji
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Pieta Michniowska
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Wyścig snajperów
Spadochronowy triumf
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Triumf wojskowych lekkoatletów
Żołnierz uratował życie na wakacjach
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Pierwszy krok do Invictusa
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Paliwowy krwiobieg NATO
USA sprawdzają swoje wojska w Europie
Święto wojska pod hasłem SAFE
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
NATO ćwiczy na Morzu Czarnym
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Trudne początki polskich bombowców
Milowy krok PGZ-etu i „Nitro-Chemu”
Wsparcie ma znaczenie
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Odnaleziono „Roja”
Pancerne starcie
Niezidentyfikowany obiekt spadł koło Lublina
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Kajakiem na światowe podium
Azjatycka szansa
Medale żołnierzy w kajakarstwie i spadochroniarstwie
Odniesione w walce rany łączą
Jak reagować w kryzysie?
„Albatros” dozbrojony
Baobaby docierają do wojska
Salto mortale komandosa
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Zmiana warty na granicy
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
Baobaby dla 18 Pułku Saperów
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Polskie wojsko wesprze misję strażaków w Hiszpanii

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO