moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Przekazanie obowiązków w 1 BLog

1 Pomorska Brygada Logistyczna żegna dowódcę. Z największą logistyczną jednostką wojskową w Polsce pożegnał się pułkownik Dariusz Żuchowski, obowiązki dowódcy pełnić będzie dotychczasowy zastępca - pułkownik Artur Wiatrzyk.

Uroczystość przekazania obowiązków na stanowisku dowódcy 1 Brygady Logistycznej odbyła się na placu apelowym brygady w Bydgoszczy w obecności szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych gen. bryg. Dariusza Łukowskiego.

Dotychczasowy dowódca 1 BLog pułkownik Dariusz Żuchowski został wyznaczony na stanowisko służbowe zastępcy szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych – szefa logistyki. - Chciałbym podziękować pułkownikowi Żuchowskiemu za skuteczne dowodzenie i kierowanie brygadą - powiedział generał Łukowski. - Dzięki Pańskiemu profesjonalizmowi, zaangażowaniu i determinacji w działaniu 1 Pomorska Brygada Logistyczna właściwie realizowała stawiane przed nią odpowiedzialne cele.

Na placu apelowym stanęły poczty sztandarowe dowództwa 1 BLog, dziesięciu batalionów podległych oraz pododdziały żołnierzy brygady. W uroczystości udział wzięli również pracownicy wojska, delegacje jednostek i instytucji wojskowych, funkcjonariusze innych służb mundurowych, przedstawiciele władz samorządowych, delegaci placówek oświatowych współpracujących z brygadą, a także długoletni przyjaciele bydgoskich logistyków.

Punktualnie o godz. 11.00 dowódca uroczystości mjr Jerzy Jędrasik złożył szefowi Inspektoratu Wsparcia SZ meldunek o gotowości pododdziałów do uroczystego apelu. Po przywitaniu się ze sztandarami jednostek wojskowych 1 BLog podniesiono flagę państwową oraz odegrano hymn narodowy.

- Dowodzenie 1 Brygadą Logistyczną poczytuję sobie za zaszczyt i honor. Zawsze starałem się pamiętać, że sukces dowódcy jest możliwy dzięki wysiłkowi całego zespołu – żołnierzy i pracowników - mówił pułkownik Żuchowski. - Cieszy mnie, że w tym czasie wielu z żołnierzy objęło wyższe stanowiska służbowe i awansowało na kolejne stopnie wojskowe. Przekazuję brygadę doskonale wyszkoloną, gotową do działania w każdych warunkach w kraju i poza granicami, prezentującą wysoki poziom profesjonalizmu i zaangażowania - dodał pułkownik Żuchowski.

- Dzisiejszy dzień na zawsze zapadnie w mojej pamięci. Dostępuję wielkiego zaszczytu objęcia czasowego dowodzenia 1 Pomorską Brygadą Logistyczną - rozpoczął pułkownik Artur Wiatrzyk. – Dziękuję mojemu poprzednikowi i mojemu dowódcy pułkownikowi Dariuszowi Żuchowskiemu za zdobyte przeze mnie kolejne doświadczenia u jego boku. Gratuluję awansu na kolejne, wyższe stanowisko służbowe, na którym życzę powodzenia i wielu sukcesów - podkreślił.

Ostatnim elementem uroczystości była defilada wojskowa pododdziałów 1 BLog, której akompaniowała orkiestra wojskowa z Bydgoszczy.

Tekst: kpt. Natalia Delińska/ 1 BLog

red. PZ

autor zdjęć: Katarzyna Portianko-Gaca/ WDK IWsp SZ

dodaj komentarz

komentarze


Polska, Litwa – wspólna sprawa
Nieznani sprawcy wysadzili tory
Rząd powołał pełnomocnika ds. SAFE
Nowe zasady dla kobiet w armii
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Sukces Polaka w biegu z marines
„Horyzont” przeciw dywersji
Militarne Schengen
Is It Already War?
Razem na ratunek
MON chce nowych uprawnień dla marynarki
Dywersja na kolei. Są dowody
Wojsko Polskie stawia na bezzałogowce
Norweska broń będzie produkowana w Polsce
Polskie Homary za kołem podbiegunowym
Premier ogłasza podwyższony stopień alarmowy
Nieoceniona siła edukacji
Brytyjczycy na wschodniej straży
Ułani szturmowali okopy
Mity i manipulacje
Elementy Wisły testowane w USA
Szef MON-u z wizytą we Włoszech
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
„Zamek” pozostał bezpieczny
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Historyczna przeprowadzka do Cytadeli
Dodatkowe zapory
Niepokonani koszykarze Czarnej Dywizji
Pierwsze Czarne Pantery w komplecie
Borsuki zadomowiły się na poligonie
My, jedna armia
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Plan na WAM
Żołnierze pomagają w akcji na torach
Dzień wart stu lat
Nowe K9 w Węgorzewie i Toruniu
Gdy ucichnie artyleria
Kontrakt na „Orkę” jeszcze w tym roku?
Drony w szkołach
W Zamościu już wiedzą, jak się chronić
„Road Runner” w Libanie
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Studenci ewakuowali szpital
Polski „Wiking” dla Danii
Merops wdrażany natychmiast
Wojskowy bus do szczęścia
Mundurowi z benefitami
Niebo pod osłoną
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
Zełenski po raz trzeci w Białym Domu
Kapral Bartnik mistrzem świata
Aleksander Władysław Sosnkowski i jego niewiarygodne przypadki
Dostawa Homarów-K
Terytorialsi na wirtualnych polach walki
Marynarze podjęli wyzwanie
Izrael odzyskał ostatnich żywych zakładników
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
„Łączy nas bezpieczeństwo”. Ruszają szkolenia na Lubelszczyźnie
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Szwedzkie myśliwce dla Ukrainy
Ogień z Leopardów na Łotwie
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Straż pożarna z mocniejszym wsparciem armii
Palantir pomoże analizować wojskowe dane

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO